ZAHADA - muze DVB-T signal sam zapnout televizi?

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Petr-II
Příspěvky: 392
Registrován: 10 pro 2008, 01:00

ZAHADA - muze DVB-T signal sam zapnout televizi?

#1 Příspěvek od Petr-II »

Tak k nam take dorazil digital. Zkousel jsem ho naladit na TV a "funguje". Co se ale od te doby nestalo? Samovolne se zapinala TV. Ovladac jsem schoval do supliku, v mistnosti nikdo nebyl a ani ji neprochazel - staticka elektrina, TV je otocena "zady" k oknu v rohu, bydlim v 8.patre a nejlbizsi dalsi barak je 60m z uhlu - tim vylucuji souseda sprymare. Nic se v antennim rozvodu nemenilo a zadne dalsi spotrebice se samy nezapinaji.
Stavalo se to nekolikrat za den zcela nahodile. Nastval jsem se, vyresetoval TV a naladil jen analog. Od te doby je klid.
Muze DVB-T zapnout TV? Je to mozne?

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#2 Příspěvek od keemo »

Ci to vie zapnut tv neviem,na nasom samsungu sa nic take nedeje...Digital si nalad a vytahuj si konektor od anteny :)

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#3 Příspěvek od Killroy »

Něco podobného jako tohle?

Killroy

Uživatelský avatar
Petr-II
Příspěvky: 392
Registrován: 10 pro 2008, 01:00

#4 Příspěvek od Petr-II »

Jo neco podobneho ale az na to, ze ja mam dva roky stare noname CRT. Ale priznaky stejne. Ze, by byl v menu nejaky update SW urcite nehrozi.

Uživatelský avatar
Petr-II
Příspěvky: 392
Registrován: 10 pro 2008, 01:00

#5 Příspěvek od Petr-II »

Jeste se teda zeptam. To jako DVB-T umi samo zapnout TV a aktualizovat SW? To je teda peknej opruz. Tohle dela i SAT? Veci co si delaji neco sami "blackbox" nemam rad.

Uživatelský avatar
Burajko
Příspěvky: 1803
Registrován: 21 srp 2009, 02:00

#6 Příspěvek od Burajko »

Petr-II píše:Jo neco podobneho ale az na to, ze ja mam dva roky stare noname CRT. Ale priznaky stejne. Ze, by byl v menu nejaky update SW urcite nehrozi.
Skor zvod mikrospinacov.
Už druhý krát strihám a furt je to krátke

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#7 Příspěvek od tomasjedno »

Petr-II píše:Jeste se teda zeptam. To jako DVB-T umi samo zapnout TV a aktualizovat SW? To je teda peknej opruz. Tohle dela i SAT? Veci co si delaji neco sami "blackbox" nemam rad.
Takové věci se dají očekávat u zařízení připojených/připojitelných na Internet. Jinak ne - nemá odkud to stahovat (těžko předpokládat, že by třeba ČT místo teletextu vysílala firmware ausgerechnet pro tvoje zařízení).

Uživatelský avatar
Petr-II
Příspěvky: 392
Registrován: 10 pro 2008, 01:00

#8 Příspěvek od Petr-II »

No ja si to take rikal, ale v tom odkazu co jsem dal Killroy to tak vysvetlovali. Aspon ja to tak z toho pochopil.

to Burajko: Kdyz jsem zrusil digital na TV a nechal jen analog, tak to nedela - zatim.

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#9 Příspěvek od Honza_dy »

Jen se zeptám, to TV s vestavěným DVB-T nebo máš settopbox na scartu?

Uživatelský avatar
Petr-II
Příspěvky: 392
Registrován: 10 pro 2008, 01:00

#10 Příspěvek od Petr-II »

Vestaveny DVB-T.

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#11 Příspěvek od helios »

Môže sa to stať.
Mám STB Strong SRT5220 a CRT TV Orion, ktorá sa dokáže zapnúť ovládacím signálom cez SCART. Takisto by sa mala aj vypnúť, čo za bežnej prevádzky aj robí. ALE. Ak sú oba prístroje v stby a dôjde ku krátkodobému výpadku siete, zapne sa STB, spustí TV. O cca 10 sek. sa STB znova uspí, ale TV beží stále. Problém som vyriešil vypínaním oboch na predlžovačke vypínačom...
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
Petr-II
Příspěvky: 392
Registrován: 10 pro 2008, 01:00

#12 Příspěvek od Petr-II »

Zadny vypadek proudu, TV pripojena na stale stejne zarizeni. Jedina zmena byla, ze jsem povolil na TV digitalni prijem a naladil. Ted po deaktivaci digitalu na TV se to zatim nedeje.
Jo a TV je propojeno s HDD DVD pomoci CINCH a ne SCART.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#13 Příspěvek od tomasjedno »

No a nemáš v tom zabudovaném DVB-T aktivní nějaký časovač nebo zapínání v nějakou dobu?
Naposledy upravil(a) tomasjedno dne 07 zář 2010, 17:07, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#14 Příspěvek od Hill »

To přece není v procesoru televize, ale externího zařízení.
Mám nějakých 6 let starého Thomsona CRT televizi a normálně ji ze STD-BY zapne jakékoli zařízení, které si řekne o vstup napětím na pinu 8 scartu. Je jedno, zda je to video, DVD nebo settopbox. A taky se po vypnutí vnějšího zařízení zase uspí.
Jenže nevím, jestli se v noci televize sama zapne, když je settopbox ve std-by: televizi totiž vypínám hlavním vypínačem.
Za těch pár hodin měsíčně, kdy je ve std-by i televize, jsem to ještě nepozoroval.

Uživatelský avatar
Petr-II
Příspěvky: 392
Registrován: 10 pro 2008, 01:00

#15 Příspěvek od Petr-II »

Trochu to shrnu: noname obycejna CRT Luxtronic s vestavenym DVB-T, v SCARTu neni nic, pres CINCH pripojen HDD DVD rekorder, nastavovaci menu v TV velmi strohe, zadny update SW v menu neni, zadne casove zapnuti jen vypnuti po 5min. K nahodnemu "zapnuti" (obraz nenabehl jen se zapnula TV, blikala kontrolni LEDka cervene a zelene, ktera znaci vypnuti-zapnuti) TV dochazelo po aktivovani digitalniho prijmu TV. Po deaktivaci se tak jiz nedeje. Proto me jen zajimalo, zda DVB-T signal siri "neco" co muze zapnout TV. Mozna je to jen shoda nahod.
Zatim to vubec neresim, protoze zde vysila jen CT a druhy multiplex bude az pristi rok. V tu dobu jiz budu bydlet jinde a bude i nova TV.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“