u Wxp tento počítač se otvírá až po 1/4 hodině

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od hafca »

ZdenekHQ píše:V MSConfigu je takovej bo***l, že se tam nedá vyznat a v nouzovým režimu se nedá z ničeho poznat, kterej proces ten počítač složí, protože polovina procesů neběží.

To naštěstí není můj počítač, dovezli mě ho na opravu, ale tohle je prostě moc, já už bych to dávno přeinstaloval.
V tom MSconfigu můžeš zakázat prakticky všechno. Maximálně nepojede zvuk, nebude tam číhat něco od grafiky. Nech zapnutý jen cfmon.exe. Navíc to má tu výhodu, že to můžeš po jednom opět zapínat a zjistíš, kde je problém. Jen je to náročnější na čas, kvůli restartům.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#17 Příspěvek od kejki »

ZdenekHQ píše:Někde je ke stažení Norton Ghost, co umí bez problémů XP ?
Odpovím jinak, Acronis true image má jen 30dní trial, ale pro majitele disků maxtor, seagate a WD je k dispozici free verze na stránkách výrobce disku. Intuitivní, jednoduché.

Uživatelský avatar
czatlantis
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 čer 2009, 02:00

#18 Příspěvek od czatlantis »

asi jsem ze staré školy, ale veškerý zálohovací operace s celým diskem je myslím lepší provádět mimo OS z nabootovanýho CD/flash a nějakým ghostem

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#19 Příspěvek od kejki »

U zálohy Ghostem je vhodné ozkoušet, že funguje. Na poradně živě byl čas od času zoufalec, co mu to nefungovalo. Acronis se sice spustí v systému, ale neměl jsem problém.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od PotPalo »

Ten Ghost funguje perfektne, ale nezálohuje swapovací súbor a ani súbor hybernácie. Normálne to nevadí, Windows si vytvorí nový, ale možno... čo ja viem?

Keď sa vytvára záloha priamo na CD/DVD, musí byť kvalitná napalovačka, časté podtečenie bufferu je normálne, hlavne keď je nastavená kompresia. Odskúšať vytvorené záložné CD/DVD sa dá funkciou Check -> Disk (alebo Check -> Image file, teraz neviem). Alebo jednoducho skúsiť z každého CD/DVD skopírovať tie súbory na harddisk, ak pôjdu, je to OK.

Uživatelský avatar
Jancis1
Příspěvky: 470
Registrován: 05 srp 2005, 02:00

#21 Příspěvek od Jancis1 »

Ja bežne robím zálohu priamo z Windowsu programom True Imagea nie je s tým žiadny problém.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#22 Příspěvek od p32 »

Taky dělám zálohu pomocí Acronis True Image. Nevidím důvod, proč si komplikovat život něčím hloupějším :lol:

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“