Whirlpool AWG 691 - neodstřeďuje - vyřešeno

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
alkom01
Příspěvky: 244
Registrován: 20 bře 2006, 01:00
Bydliště: Brno

Whirlpool AWG 691 - neodstřeďuje - vyřešeno

#1 Příspěvek od alkom01 »

Zdravím, mám pračku Whirlpool AWG 691 a bohužel přestala odstřeďovat a vypouštět vodu (jen při odstřeďování, při máchání vypouští). Po rozebrání jsem došel k závěru, že je chyba v programátoru. Je možné tento programátor rozebrat a opravit, nebo je to nereálné?
Díky za každou odpověď.
Naposledy upravil(a) alkom01 dne 30 zář 2010, 00:28, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od cabernet »

Postuduj starsie vlakna, urcite tu bolo nieco spominane ohladom toho. Ale nie je to lahke opravit programator. Nakoniec nahradne diely na programator sa ani nevedu.

Uživatelský avatar
sefi
Příspěvky: 271
Registrován: 15 dub 2008, 02:00

#3 Příspěvek od sefi »

presne tak, už to tu bolo riešene, skor ako programátor býva viac chybné napr.,čepradlo, zapchate kolená, hadička k nap. ventylu, pripchatý odpad..atd..treba to všetko skontrolovať a až potom je na rade program..

Uživatelský avatar
alkom01
Příspěvky: 244
Registrován: 20 bře 2006, 01:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od alkom01 »

Pračka normálně pere, buben se otáčí oběma směry, při (po) máchání odčerpá vodu, ale když program přijde k odstřeďování, nerozeběhne se ani čerpadlo, ani motor. Na fóru jsem se znažil pohledat a pročíst relevantní témata. Hadice, čerpadlo a ostatní jsem čistil asi před dvěma měsíci - pračka před odstřeďováním nestihla vypustit vodu (přiucpaná odtoková hadice), ale motor se snažil rozbíhat do vyšších otáček.
Pračka obsahuje modul EATON A1-D20,který řídí otáčky motoru, našel jsem schema pouze A1-D21 Obrázek - vypadá hodně podobně, tak ho zkusím proměřit.

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#5 Příspěvek od mirosne »

No mal by si to pozrieť odznova,myslím,že nebude vadný programátor.
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
alkom01
Příspěvky: 244
Registrován: 20 bře 2006, 01:00
Bydliště: Brno

#6 Příspěvek od alkom01 »

Ještě to rozhodně překontroluji, abych zbytečně nehledal chyby tam, kde nejsou.

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#7 Příspěvek od KUBO »

ak je zvrchu plnena :ak sa postavis predom k pracke tak odmontuj lavy bocny plech a na spodnej
strane nadrze mas taku malu priesvitnu nadobku/neviem ako sa presne vola/ prisrubovanu k nadrzi a z nej ide hadicka k hladinovemu spinacu. odmontuj ju a vycisti,byva tam dost usadenin,ktore brania spravnej funkcii hladinoveho spinaca a preto ti nespusti zmykanie.

Uživatelský avatar
alkom01
Příspěvky: 244
Registrován: 20 bře 2006, 01:00
Bydliště: Brno

#8 Příspěvek od alkom01 »

Tak jsem si na tu pračku konečně udělal chvilku času a závadu jsem našel - kontakt u zámku dvířek. Nenapadlo mě, že jsou tam kontakty dva - jeden spíná při zavření dvířek a druhý při jejich uzamčení.
Jelikož se mi už před několika roky na zamykání dvířek vyskytla porucha (trvale uzamčeno), tak jsem odstranil zobáček, který bránil otevření dvířek v uzamčeném stavu. Po této závadě byl pravděpodobně kontakt trvale v sepnutém stavu a tak odstřeďování fungovalo. Topný element v zámku se zdá být vpořádku - za studena cca 180 ohm, ale kontakt nespínal. Jelikož mi zamykání stejně nefungovalo, tak jsem tento kontakt vyřadil a udělal propojku přímo na programátoru.
Tímto děkuji všem, kteří mi byli radou nápomocni.

P.S. Murphy: "Žádný pokus nemůže skončit úplným nezdarem - vždy může posloužit jako odstrašující příklad".
Naposledy upravil(a) alkom01 dne 07 úno 2017, 10:28, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
pepaj
Příspěvky: 111
Registrován: 05 dub 2005, 02:00

#9 Příspěvek od pepaj »

Proražený triak t405 600T + přepálená cesta na DPS - nejspíš přetížením pračky. Objednám nový a uvidí se.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“