Převod DVD na potřebnou velikost.

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Radimosso
Příspěvky: 737
Registrován: 15 bře 2007, 01:00
Bydliště: Č.Těšín

Převod DVD na potřebnou velikost.

#1 Příspěvek od Radimosso »

Zdravím všechny.
Narazil jsem na drobný problém a nemám žádných zkušeností a znalostí s programy na práci s videem.
Potřebuju převést DVD video které má cca 7,9GB , aby mi vešlo na klasické jednovrstvé medim 4,7GB (nemám doma nic co by mi přehrálo DVD -DL takže proto).
Prosím o radu, jaký program (pokud možno volně stažitelný) bych mohl použít a jaký vliv to bude mít na kvalitu?

dík moc

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Dvojvrstvove DVD prehrava predsa kazdy prehravac.

Uživatelský avatar
Radimosso
Příspěvky: 737
Registrován: 15 bře 2007, 01:00
Bydliště: Č.Těšín

#3 Příspěvek od Radimosso »

Ne 5-6 let starý přehrávač, v té době to ještě nikdo neuměl.

Uživatelský avatar
mira2830
Příspěvky: 238
Registrován: 05 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od mira2830 »

třeba DVDFab, je to trial, ale kdo hledá, najde :wink:

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#5 Příspěvek od Mysteri »


Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Dve vrstvy su v specifikacii DVD uplne od zaciatku, od roku 1996...

Uživatelský avatar
Radimosso
Příspěvky: 737
Registrován: 15 bře 2007, 01:00
Bydliště: Č.Těšín

#7 Příspěvek od Radimosso »

Nemůžu vědět vše, ale chcete mi říct , že ikdyž to nikde nepíšou tak to přehraje DL? Jen moje stará vypalovačka , když to tak psané nemá to nevypálí?

Divím se, že by to tam nenapsali, když to bylo jako hon na víc formátů co to přehtaje a psali tam co se dalo.
Na maličkost o DL , že by zapomněli?
Je fakt, že jsem to nezkoušel, ale z druhé strany originálky DVD mající více než 4,7GB jsou už taky DL ne?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Ano, originalne filmy byvaju bezne vacsie ako 4,7GB a tym padom dvojvrstvove. Pri prehravacoch ani DVD-ROM sa neuvadza, ze vedia citat dve vrstvy - vedia to vsetky.

Napalovanie je ina vec, tam dvojvrstvove media a zariadenia na zaciatku neboli a prisli az neskor.

Uživatelský avatar
Radimosso
Příspěvky: 737
Registrován: 15 bře 2007, 01:00
Bydliště: Č.Těšín

#9 Příspěvek od Radimosso »

Takže bych si měl spíš pořídit soudobou vypalovačku a je klid .
Je to tak ?

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#10 Příspěvek od Mysteri »

Dvojvrstvové DVD-R sú ale drahšie, ako jednovrstvové. Tá komprimácia na 4,7G je pri bežnom pozeraní nepostrehnuteľná.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od hafca »

Ono o znát je, na malé TV asi ne, ale na velké ano. U takového převodu se pak dělá to, že se oseká o bonusy a jiné věci a nechá jen hlavní film, ale i tak to vidět je. Dá se na to použít třeba kopírka CloneDVD2. Umí vybrat jen hlavní film, jedinou zvukovou stopu, případně titulky. Pak ta komprese tolik nebolí. Ovládání je velice intuitivní a v češtině.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#12 Příspěvek od keemo »

@rnbw-neuvadza sa ale tiez zalezi ako je to vypalene.sice to s klasickym DVD Video nesuvisi ale-vypaloval som na Dual layer celu seriu DR.House (AVI v DivX-e)-najprv palilo jednu vrstvu a potom druhu.Pichnem to do dvd prehravaca a ten mi vyrazi chybu...Palene ako datove DVD.Taktiez mi vrta v hlave ze pokial nevie citat jednu vrstvu po druhej,vychadza mi to na citanie oboch vrstiev naraz...Viem ze DvD Shrink mi pri Dualoch ukazoval 2 hlavne filmy v menu-z nich som teda vybral jeden a ten sa pripadne este komprimoval a potom vypalil...Ale mal som aj take kde bol hlavny film len jeden o vyssom datovom toku...
V tom pripade mi to vychadza zase na citanie vrstiev postupne....
Tak mam z toho mierny hokej.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29693
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#13 Příspěvek od EKKAR »

S vysokou pravděpodobností je někde v "zaváděcí stopě" pár kB informací, které přepínají přehrávač do toho kterého režimu - jinak si to neumím vysvětlit. Něco jako měly staré amatérské kamery na "šestnáctku" a na "osmičku" film - film byl v kazetě, která u originálně plněného filmu měla v bočnici vylisovaný výřez, do kterého zapadala taková "ohmatávací" páčka mechanismu kamery - a podle polohy, kam až tu páčku výřez na kazetě pustil nebo dotlačil, se nastavovala hodnota automatické clony v objektivu - lišilo se to podle citlivosti materiálu v kazetě, citlivější požadoval vyšší clonové číslo, aby nebyl "přepálený". Tohle přepínání bude obdobná věc - prostě jde o "obslužná data" vložená na disk do origo záznamu, něco jako údaje o délce záznamové stopy, o způsobu kódování zvuku (2.0 - 2.1 - 5.1...) atd.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od hafca »

Jestli to nebude spíš tím, že ten přehrávač to prostě neumí. Něco jiného bude klasické dvojvrstvé DVD a něco jiného je "jen" obyčejné AVI. Tam je docela možné, že se ten přehrávač nechytá. Při vytváření dvojvrstvého DVD se programy i ptají ve které části se má přepnou na druhou vrstvu. Mělo by to být kvůli malému "zakopnutí" při přeostřování na druhou vrstvu. Záleží ale na způsobu pálení. Některé vypalovačky umí pálit jednu vrstvu a pak tu další a některé to pálí na střídačku. Tam ty přechody nejsou. Jak to vypadá ukazuje obrázek co jsem našel na strránkách diit.cz.
Přílohy
paleni.jpg
(20.12 KiB) Staženo 55 x
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4566
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od PotPalo »

Na začiatku DVD je okrem iného zapísaný aj BOOK TYPE (typ DVD média). Na starých DVD prehrávačoch napríklad nešli prehrať filmy napalované na DVD+R. Niektoré DVD napalovačky však vedia tento BOOK TYPE zmeniť z DVD+R na DVD-ROM, takže potom to už ide prehrať, prehrávač si myslí, že je to originál DVD-ROM.

Takže pozor, dvojvrstvové napalované DVD nieje to isté ako originál dvojvrstvové DVD. Prehrávač to nemusí vedieť prehrať.

Inak tie dvojvrstvové sú naozaj robené tak, že sa začne čítať jedna vrstva od stredu smerom k okraju DVDčka ako na jednovrstvovom, ale tam sa to potom chytí na druhú vrstvu a číta sa zase naspäť smerom ku stredu. Je to zaujímavé pozorovať pri otvorenom prehrávači a zrýchlenom prehrávaní.

Odpovědět

Zpět na „Software“