Prosím o radu s výběrem multimetru s osciloskopem

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
registrace
Příspěvky: 7
Registrován: 19 zář 2010, 02:00

Prosím o radu s výběrem multimetru s osciloskopem

#1 Příspěvek od registrace »

Chci si pořídit nějaký lepší přenosný měřák a zaujaly mne ty v kombinaci s osciloskopem. Máte někdo zkušenost s přístrojem HDS3102M-N? Manuál k němu je na http://www.gme.cz/_dokumentace/dokument ... -081.1.pdf
Nebo máte někdo dobré zkušenosti s obdobným typem měřáků? Díky za tipy

Uživatelský avatar
WLAB
Příspěvky: 867
Registrován: 13 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od WLAB »

Jestli neni lepsi koupit zvlast multimetr (tenhle ma paramtery pro DC mereni pomerne hanebne, ale mozna je to preklep) a zvlast osciloskop (byt treba i jety).

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#3 Příspěvek od jandu »

Viac prístrojov - viacej možností merania. Ak potrebuješ naraz merať napr. priebeh nejakého napätia na výstupe v závislosti na nastavení pracovného bodu, potrebuješ dva prístroje. S tebou uvedeným to nepôjde.
Ale toj e iba môj názor ......
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
registrace
Příspěvky: 7
Registrován: 19 zář 2010, 02:00

#4 Příspěvek od registrace »

Díky za názory. Tohle chci do terénu a je pravda, že na stabilní pracoviště je lepší více samostatných přístrojů.

Uživatelský avatar
GeorgeB
Příspěvky: 1187
Registrován: 21 lis 2005, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od GeorgeB »

Původně jsem také chtěl tento přístoj. Pro automobilovou diagnostiku i pro elektroniku obecně. Ovšem na konec jsme koupili diagnostiku a osciloskop v jednom(Devcom TS Pro color) plně vyhovující jako 4kanálový osciloskop pro auta a z velké části mě vyhovující pro elektroniku, ale zároveň jsem koupil starý stolní osciloskop Tektronix.
Ale určitě si rád přečtu reakce na tento konkrétní přístroj(HDS3102M-N)

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“