Pájecí stanice s horkovzduchem z číny

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pigeonit
Příspěvky: 320
Registrován: 18 črc 2009, 02:00
Bydliště: Pha Smíchov

Pájecí stanice s horkovzduchem z číny

#1 Příspěvek od pigeonit »

Chtěl bych se přítomných zeptat, zda někdo používá některou z pájecích stanic které jsou zhusta nabízeny třeba na ebay za cenu okolo 100$ a občas i na aukru. Jedná se mi konkrétně o kombo pero/horkovzduch. Jsou to například typy 968, 898D, 852D+, 878, atd....
Má někdo zkušenosti a pracuje s ní? Raději bych opravdu postřehy těch co s ní přišli do styku a ne obecné odsudky "číny" :wink:
Díky za postřehy

Uživatelský avatar
GeorgeB
Příspěvky: 1187
Registrován: 21 lis 2005, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od GeorgeB »

Já jsem koupil horkovzdušnou servisní stanici CT852K (ovládání teploty tlačítky, zobrazení na displeji, ovládání průtoku potenciometrem). Zatím dva roky funguje jak má. Vytíženost u mě není tak velká(nedělám servis). Vytknul bych pouze ovládání, kdy nastavení teploty pomocí tlačítek není tak rychlé. Zas není třeba teplotu nastavovat s přesností na 1°C, aby to nešlo udělat potenciometrem. Jinak teplotu drží velice dobře.

Pak mám ještě odsávačku CT859(nastavení tepltoy potenciometrem), která taky funguje docela bez problému. Akorát jsem jednou musel rozebrat a vyčistit ventilky v pumpě, protože nesála-byly přilepený(ostatně o pravidelném čištění píšou i na samotné pumpě). Akorát mi u ní chybí indikace zapnutí. Indikační signálka je pouze pro stav topí/netopí a zapnutý vypínač je málo výrazný.

Takže abych to zhodnotil, tak za ty peníze to slouží velice dobře.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od ZdenekHQ »

Malý OT - když jsme u té "číny" - teď jsem si koupil pinzetu s označením "NONAME Germany" - a výsledek je ten, že na ni chytá cín, jako by byla postříbřená. To by se číňanům nestalo....
Naposledy upravil(a) ZdenekHQ dne 06 říj 2010, 13:25, celkem upraveno 1 x.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Davidus »

já koupil zas čínskou non magnetic a chytá se mi na ni magnet :roll:

Uživatelský avatar
pigeonit
Příspěvky: 320
Registrován: 18 črc 2009, 02:00
Bydliště: Pha Smíchov

#5 Příspěvek od pigeonit »

Díky, tak si asi nějakou pořídím. Stanici, ne pinzetu :lol:

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#6 Příspěvek od bu2520 »

tak snad jen moje osobní zkušenost, několikrát mi ručka chytla plamenem prostě se přehřála nevypla. i když v ní je tepelná poistka několikrát výměna topného tělesa jinak výborná :-) . Ale druhá ta samá co jsem koupil paní co mi letuje chodí už třetří rok bez problémů holt dobrej oddíl .

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#7 Příspěvek od Mysteri »

Kolega kúpil túto: http://www.avelmak.sk/index.php?lm=645& ... icle=26858
Mal som ju možnosť vyskúšať, abslútna spokojnosť.

Uživatelský avatar
drakon
Příspěvky: 57
Registrován: 18 dub 2009, 02:00
Bydliště: Olomouc

pájecí stanice

#8 Příspěvek od drakon »

Já jsem koupil PT 909- kombinace mikropájka, horkovzduch a zdroj 1V až 15V/1A.Celé se to zapínalo a vypínalo síťovou šňůrou a hned běžel kompresor ve funkci vyfoukávání. Pájka a zdroj mají své vypínače, ale ty odpojují jen sekundár,takže trafo bylo stále pod proudem.Měřáky u zdroje ukazovaly nesmysly, také se musely nastavit.Teplota pájky a vzduchu a množství se nastavují potenciomery podle namalovaných stupnic a každá funkce je indikovaná diodami.Zdroj nemá proud. omezení , jen el. pojistku při přetížení.Závěrem: po dodání vypínačů a nastavení je to velice dobře sloužící zařízení.Teď jsem udělal další nástavce na horkovzduch a nemá to chybu. Za ty prachy na Čínu až tak nenadávám. Drakon.

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#9 Příspěvek od stasek »

Jak to funguje, myslím principiálně. To se pájí horkým vzduchem? Běží to furt i při odložení na stojánek, nebo se to zapíná až při pájení?

Uživatelský avatar
GeorgeB
Příspěvky: 1187
Registrován: 21 lis 2005, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od GeorgeB »

stasek píše:Jak to funguje...?
Běží to furt na nastavenou teplotu a průtok vzduchu. I po vypnutí to stále běží a chladí se dokud teplota neklesne pod 100°C. Až pak se úplně vypne.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“