Benq FP71G, vypne podsvietenie po 10 sek.

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 262
Registrován: 25 bře 2004, 01:00
Bydliště: Most

#16 Příspěvek od Jindra »

Jsou všechny spoje propájeny studenáky tj. vývody na trafu

Jindra

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#17 Příspěvek od Vogon »

Ono se to samozřejmě nabízí samo, že jedna z hlavních součástek, která může za zvětšený/nesymtrický odběr jsou trafa v měniči. Nikdy jsem se neodhodlal za tu cenu objednat nové a tak jsem při pokusech vyměňoval trafa z prokazatelně dobrých větví měničů jiných zdrojových desek.
Bohužel ani po výměně se tyhle měniče nechovají tak jak by měly, tzn. že obě větve mají symetrický odběr.

Uživatelský avatar
Ivan_Ryger
Příspěvky: 1265
Registrován: 02 bře 2005, 01:00
Bydliště: Bratislava, Petrzalka

#18 Příspěvek od Ivan_Ryger »

Pani, problem je vyrieseny.
Zvitkovy kondenzator som vymenil omylom za zly.
Ten sa pri merani tvaril OK, no po zahriati stratil kontakt. To sposobovalo i ten pad napatia za vystupom detektora.
Odhalil som to, ked som si vsimol, ze povodne dobry kondenzator zrazu "naboptnal"
Ivan

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od jjilek »

Přidám i svoji dnešní zkušenost s Benq FP71G+. Dostal jsem na stůl 2 stejné monitory s popisovanou závadou. Na obou shodný problém - studený spoj a tím uvolněný kond MKP .22uF/160V C826. Zjevně výrobní problém (pájecí vlna právě v tomto místě dostatečně neprohřeje spoj). Důsledek - oba související Q808/809 C5707 uhořely. Oprava již jednoduchá - propájet vývod C826 a výměna Q808/809.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#20 Příspěvek od fredis »

No nevím, nevím. Já bych kond, který měl studeňák, nebo má dokonce opálenou pájecí plošku od sršení bez rozmýšlení vyměnil!! Zkus nějaký takový rozpitvat. Zjistíš že kolem vývodu bývá změněná barva zalévací hmoty od tepla a to způsobí to, že pokud to s takovým kondem jede, tak jen velice krátce. Vyzkoušeno v TV. Při ceně kondu není na čem šetřit. Pak se takový C chová tak, jak píše Ivan Ryger.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#21 Příspěvek od rnbw »

Niekedy je ten kond bez kapacity, v tom pripade to ide tak 5 sekund :D

Uživatelský avatar
jarda_k
Příspěvky: 187
Registrován: 15 dub 2006, 02:00
Bydliště: Vysočina

#22 Příspěvek od jarda_k »

Já tyto monitory opravoval dva. V obou případech byl na vině jeden z těch dvou svitků v invertoru. Po výměně obou svitků, shořelých tranzistorů , pojistky a proletování desky fungují oba monitory dodnes. (1 a 2 roky). Vhodné součástky jsem objednal v Gesu.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“