2x Optibox 3100CR + monoblok Inverto Twin = problémy

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
littleoak
Příspěvky: 25
Registrován: 28 čer 2010, 02:00

2x Optibox 3100CR + monoblok Inverto Twin = problémy

#1 Příspěvek od littleoak »

Dobrý den,

v této kombinaci(2x Optibox 3100CR a monoblok Inverto Twin black) mi vypadává signál - buď všechny V-polarizace nebo všechny H-polarizace (nezáleží na tom, jestli je program kódovaný, v kartě problém není), a to na obou přijímačích zároveň. Optibox 3100CR je nepovedená čínská kopie Homecast S3000CR.

Samotný OB3100CR chodí na single LNB bez problémů. Vypadá to, že dochází k ovlivňování přijímačů skrz monoblok TWIN. Když připojím na loop-out měřák, tak tam signál je, ale přijímač hlásí, že není. Obraz začne kostičkovat.

Nemáte někdo zkušenosti s tímhle podivným chováním, popř. řešení? U originál Homecastu jsem se s tím nikdy nesetkal.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#2 Příspěvek od p32 »

Já bych si dovolil tvrdit, pokud máš nastavení v pořádku, tak že bude problém v konektorech nebo ve vlastním monobloku Inverto Twin. Ověřit se to dá asi jen zapůjčením jiného nebo ověřením tvého na jiném místě.

Uživatelský avatar
sychox
Příspěvky: 4
Registrován: 06 říj 2010, 02:00

Monoblok IBU twin 4,3°

#3 Příspěvek od sychox »

Pokud v menu přijímačů dobře nastaveno, když kostičkuje - zkus seřítit přeněji parabolu..Zn

Uživatelský avatar
sychox
Příspěvky: 4
Registrován: 06 říj 2010, 02:00

a někdy na těch

#4 Příspěvek od sychox »

V pol..překontrolovat F konektory..také..Zn

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#5 Příspěvek od mi-ro »

Jaký máš koax a jak dlouhý?
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
littleoak
Příspěvky: 25
Registrován: 28 čer 2010, 02:00

#6 Příspěvek od littleoak »

Předem díky za odpovědi.

Seřizoval jsem to měřákem Rover ST20: bBER=2x10-5, aBER<10E-8, MER=12dB (na TP12525), uroveň signálu cca 75dBuV na přijímačích. Takže v signálu to nebude.

Dělaj to všechny instalovaný komplety 2xOptibox + Inverto TWIN(black) - instaloval jsem jich asi 5.

Uživatelský avatar
kaja4
Příspěvky: 437
Registrován: 28 zář 2008, 02:00
Bydliště: kraj olomoucký

#7 Příspěvek od kaja4 »

Stejný problém jsem měl i při zapojení dvou Humaxů na twin konvertor.Pokud byl jeden ve standby,signál na zapnutém zmizel a naopak.
Oba přijímače byly přes scarty připojeny na jeden TV.Pomohla výměna konvertoru.

Uživatelský avatar
littleoak
Příspěvky: 25
Registrován: 28 čer 2010, 02:00

#8 Příspěvek od littleoak »

Vypadá to, že mně taky. Vyměnil jsem ho za Mascom a vypadá to, že je pokoj. Hmmm to sou věci.. :upset:

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “