Inteligentní světlo

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
lukas555
Příspěvky: 165
Registrován: 17 dub 2010, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Inteligentní světlo

#1 Příspěvek od lukas555 »

Zdravím, nedávno jsem dostal nápad že bych si mohl vyrobit nějaký inteligentní led světlo (čili aby blikalo podle hudby atd.), problém nastal v tom když jsem nemohl najít žádný obvod a nic okolo. Pokud někdo máte nějaký obvod nebo víte napište prosím. Viz obrázky, jistě bylo bylo menší cca 15x 5mm RGB ledka. Chtěl bych tyto funkce: svítění podle hudby, nastavení barev (to je ten vypínač ze zadu) a nějaký program př. aby se ty barvy prolínaly. Jistě že je jednoduší si to koupit ale fakt se mi za 2000Kč dávat nechce a navíc my stačí menší. Děkuji

Přesunuto, OT smazány. Killroy
Přílohy
1257439220_1.jpg
(45.19 KiB) Staženo 43 x
1257439220.jpg
(50.09 KiB) Staženo 37 x
Naposledy upravil(a) lukas555 dne 10 říj 2010, 10:16, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#2 Příspěvek od Honza_dy »

Ohledně přesunu napiš někomu z moderátorů. Co se týče tvého dotazu tak nevím jestli jsem to správně pochopil, ale nestačilo by něco takového nebo takového?

Uživatelský avatar
lukas555
Příspěvky: 165
Registrován: 17 dub 2010, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od lukas555 »

Jo to by bylo dobré (to první, ale to druhé je nic moc), ale chtěl bych tam dát více funkcí. Zkrátka bych si chtěl vyrobit něco podobného jako jsem dal na obrázek, akorát v menším.

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#4 Příspěvek od Honza_dy »

Musíš hledat, na netu se toho válí celkem dost

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Habesan »

Amatérské rádio, sedmdesátá léta, akorát ty ledky neměli. Občas se to objeví i v novějších ročnících, a taky v PE.

Upřímně nechápu význam barevné hudby, ale to může být jen nedostatek zkušeností.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#6 Příspěvek od Duvsan »

A čo taká diskotéka.... :wink:
Teda nie že by som na nejakej bol.:D Ale to dnes málokto, hlavne z mladších, poshopí.

Uživatelský avatar
lukas555
Příspěvky: 165
Registrován: 17 dub 2010, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od lukas555 »

No já hlavně potřebuji nějaký obvod, který by dokázal prolínat barvy, pozor nesmí obsahovat microprocesor a podobné věci který se musejí instalovat.

Uživatelský avatar
Banda
Příspěvky: 1170
Registrován: 22 bře 2005, 01:00
Bydliště: OV

#8 Příspěvek od Banda »

Bez procesoru to bude zbytečně velké. Každopádně pro buzení LED můžeš využít tohoto obvodu Ambilight.
Pak už jen zbývá k tomu dobastlit ty ostatní funkce.

Uživatelský avatar
lukas555
Příspěvky: 165
Registrován: 17 dub 2010, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od lukas555 »

Banda píše:Bez procesoru to bude zbytečně velké. Každopádně pro buzení LED můžeš využít tohoto obvodu Ambilight.
Pak už jen zbývá k tomu dobastlit ty ostatní funkce.
Hmmm to je super, ted stačí ještě vyřešit ten vstup pro hudbu, čili aby to něco dělalo podle hudby.

Uživatelský avatar
Banda
Příspěvky: 1170
Registrován: 22 bře 2005, 01:00
Bydliště: OV

#10 Příspěvek od Banda »

Tak samo osobě, už to bude reagovat na hudbu, vstupní signál je 0-1V, ty rezistory 82Ohm na vstupu nezapojovat! Na RED dáš třeba levý kanál na GREEN pravý kanál a na BLUE přivedeš oba kanály přes rezistory. Nastavení určité barvy provedeš třemi potenciometry a k prolínání barev použiješ integrátory shodné jako je zapojení OP1A + OP1B.
Pak lze dosáhnout těchto výsledků (jde o dvoubarevnou LED!):
Zmena barvy

Uživatelský avatar
lukas555
Příspěvky: 165
Registrován: 17 dub 2010, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od lukas555 »

Banda píše:Tak samo osobě, už to bude reagovat na hudbu, vstupní signál je 0-1V, ty rezistory 82Ohm na vstupu nezapojovat! Na RED dáš třeba levý kanál na GREEN pravý kanál a na BLUE přivedeš oba kanály přes rezistory. Nastavení určité barvy provedeš třemi potenciometry a k prolínání barev použiješ integrátory shodné jako je zapojení OP1A + OP1B.
Pak lze dosáhnout těchto výsledků (jde o dvoubarevnou LED!):
Zmena barvy
Hmmm, díky moc za radu ale já chci mít RGB led čili více barev než 2.

Uživatelský avatar
Banda
Příspěvky: 1170
Registrován: 22 bře 2005, 01:00
Bydliště: OV

#12 Příspěvek od Banda »

a) nemusíš citovat pokud odpovídáš hned za příspěvkem, na který reaguješ
b) nepochopils: to video je jen pro představu, jak se ty barvy prolínají

Uživatelský avatar
lukas555
Příspěvky: 165
Registrován: 17 dub 2010, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od lukas555 »

Né že bych byl blbej, ale co ten ambiling umí, vyčetl jsem tedy že umí dělat něco podle hudby, a sám něco také dovede nebo ne.

Uživatelský avatar
Banda
Příspěvky: 1170
Registrován: 22 bře 2005, 01:00
Bydliště: OV

#14 Příspěvek od Banda »

Oprav mě jestli se pletu, ale ty chceš něco stavět a chybí ti základní znalosti funkce operačních zesilovačů, je tak?
Takže to co potřebuješ je komplet schéma, podle kterého to postavíš a s trochou štěstí to pojede.
Takže pro pochopení:
Zapojení "Ambilight" umí převést vstupní signál (0 až 1)V na PWM střídy (0 až 100)%. Je dělán na tři kanály, tedy na tři barvy. To je to co umí. Nedovedu si představit, jak by jsi chtěl řídit výkonné světlo v lineárním režimu. Škoda, že nechceš použít procesor.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“