Rotační koder

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#16 Příspěvek od EKKAR »

Obecná rada: S.R.Á.T NA SLONA (mamuta, chobota...). Jednoznačně si to zaslouží.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
barbucha1
Příspěvky: 42
Registrován: 09 říj 2008, 02:00

Pokud to ještě někoho zajímá

#17 Příspěvek od barbucha1 »

nekmil píše:Já ho používám několik let a bez problému.

B = Encoder(pind.0 , Pind.1 , Links , Rechts , 0) zkus tu nulu změnit na 1

Při 0 ta smyčka běží příliš rychle, proto asi špatně vyhodnocuje jednotlivé kroky. Při 1 čeká na krok viz nápověda v Bascomu.
Ok, já mám zase naprosto opačné. RE30S stojí ze ho...vno. V každém případě bych po zkušenostech volil počet kroků na otáčku co jejmenší, protože 24 a 30 kroků nezvládá konstruce encoderu. Co se týká ošetření zákmitů použít C4093 jako monostabilák. Časovou konstantou RC si odfiltrujete zákmity, a za příkaz Encoder(...) v každém přípdě vližit Waitms 1-5, ale je to na prd protože to spomaluje běh programu. A ještě jeden poznatek s bacomeme, pokud máte někde v programu příkaz LCD, dělá ve spojení s Encoder..., pěkný bordel.
Přílohy
Encoder.pdf
(192.93 KiB) Staženo 243 x

Uživatelský avatar
popopepe
Příspěvky: 548
Registrován: 26 říj 2005, 02:00

#18 Příspěvek od popopepe »

Netuším, jaký bordel ti dělá bascom s enkodérem. Používám tuto kombinaci k mé naprosté spokojenosti například pro řízení DDS.
Jinak jako enkodéry používám vybrakované optické z vadných tiskáren. Žádné mechanické problémy s opotřebováním, několik desítek až stovek pulsů na otáčku, hotový tvarovač, připojíš 5V a už to frčí. Nemůžu si stěžovat.
Cena enkodéru - nula, je to z vraků. Jediný problém je ve velikosti, protože ta optická kolečka nejsou tak malá jako ten mechanický kodér.

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“