Tesla Color 451 - nejde zapnout

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
xPepino

Tesla Color 451 - nejde zapnout

#1 Příspěvek od xPepino »

Zdravím všechny,

dostal jsem se k BTV Color 451 a když se zapne (pøímo manuálnì na televizi), jen procvakne relé, problikne display a to je všechno. Tipuju to na násobiè, ale rád bych se tu s vámi poradil, než ho budu shánìt. Díky moc za jakoukoliv radu.

Uživatelský avatar
felda
Příspěvky: 120
Registrován: 16 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK

#2 Příspěvek od felda »

Odpoj nasobič či sa rozbehne.Tipujem cybu v zdroji.
Hoď to do fora Televizory

už jsem hodil. Hill

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Mourek »

myslím že tam násobič není, vypadá to že zkušenosti nemáš dej to radši do opravny.

Uživatelský avatar
xPepino007
Příspěvky: 24
Registrován: 25 čer 2006, 02:00

#4 Příspěvek od xPepino007 »

Násobič tam je, čistil jsem ho od prachu :-). Asi to teda dám opravit...
V každém případě díky.

Uživatelský avatar
Rayman
Příspěvky: 42
Registrován: 17 črc 2005, 02:00
Bydliště: Plzeň-sever
Kontaktovat uživatele:

zdroj

#5 Příspěvek od Rayman »

Nám to kdysi dělala taky a dělal to výkonový tranzistor ve zdroji. A jestli po tom klape tak je někde přetížení nebo zkrat protože ty TV maj pojistku proti přetížení. Mnoho úspěchů

Uživatelský avatar
xPepino007
Příspěvky: 24
Registrován: 25 čer 2006, 02:00

#6 Příspěvek od xPepino007 »

Zdroj neklape, jen jednou velmi krátce problikne a toť vše. Co mě zajímá, v jakém stavu bude obrazovka. Údajně byla TV v provozu jen cca hodinu týdně, byla v nějaké zasedačce. Vevnitř vypadá jako nová. Součástky doma už nemám, tak jsem to dal opravit, uvidíme, co se z toho vyklube ;-)

Uživatelský avatar
xPepino007
Příspěvky: 24
Registrován: 25 čer 2006, 02:00

#7 Příspěvek od xPepino007 »

Tak to byl zdroj, je to opravené :-).
Zjistil jsem tam ještě jeden problém. Když přepnu na AV, (Scart je připojen), televize pouze zrní jako kdyby tam nebyla naladěna žádná stanice. Možná je nějaká finta v ovládání, ale nepřišel jsem na ni.
Ještě poznámka. Pokud mám navolený např. program č. 1 a na DO zmáčknu "AV", na displeji se za jedničkou objeví tečka a nic jiného to neudělá. Co to znamená?

geco

#8 Příspěvek od geco »

Mìla by to být zmìna èasové konstanty pro videosignál na dané pøedvolbì.

Uživatelský avatar
xPepino007
Příspěvky: 24
Registrován: 25 čer 2006, 02:00

#9 Příspěvek od xPepino007 »

geco píše:Měla by to být změna časové konstanty pro videosignál na dané předvolbě.
A když to pořád zrní, je to v pořádku? Nemá obrazovka "zčernat"?

Uživatelský avatar
sambiliong
Příspěvky: 711
Registrován: 13 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#10 Příspěvek od sambiliong »

Ovládání je tady řešeno za použití SAA1293A a přepínání na AV je dost nepřehledné. Na ovladači je tlačítko označené "VCR", po stisknutí se jen změní časová konstanta řádku a signálové obvody zůstávají zapojeny. Videopřehravač se připojí do antény, tv se naladí na libovolnou předvolbu. Bez signálu je na obrazovce šum. Přitom svítí LEVÁ desetinná tečka. Další tlačítko na ovladači označené "AV" přepne tv do režimu AV, tj. videopřehravač se připojí do scartu. Svítí PRAVÁ desetinná tečka. Bez signálu je obrazovka černá (ale teď si nejsem jist, už jsem to dlouho neměl na stole). Režim AV lze též uložit na libovolnou předvolbu. Jestli při přepnutí na AV to nic neukazuje, zkontroluj spínací tranzistory a související součástky na desce ovládání a na signálovém chassis. Orientovat se můžeš podle schematu pro COLOR446 a C447, ovládání je stejné.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“