2SJ508 (J508)

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DannyC
Příspěvky: 20
Registrován: 02 srp 2004, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od DannyC »

Hm.. tak i po výmìnì za IRFU9024N se mosfet neúmìrnì pøehøívá... už nevím co mám kde hledat; zmìøil jsem rezistory, proletoval studeòáky, zkoušel vymìnit i ty elyty okolo, vymìnit diodu, zmìøil tranzistory...
Prohodil jsem i pár trubic z té druhé vìtve která se zdá OK do této vìtve a i tak se fet pøehøívá...nemìl byste nìkdo nìjaký nápad? Už nevím co dál..

Podsvícení se rozsvítí, ale odpojim ho po pár vteøinách, jinak by se mosfet asi vyletoval sám... samozøejmì to nìjak divnì šumí, ne uplnì typicky, když zapojím ten invertor...

Díky

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#17 Příspěvek od rnbw »

A co budenie toho FETu?

Uživatelský avatar
alkom01
Příspěvky: 244
Registrován: 20 bře 2006, 01:00
Bydliště: Brno

#18 Příspěvek od alkom01 »

Nebude zakopaný pes v parametru Vgs?
2SJ598 - RDS(on)2 = 190 mΩ MAX. (VGS = –4.0 V, ID = –6 A)
u IRFU9024N, jak jsem odhadl z grafu je Vgs nad -6V, jestliže není na gate dostatečné napětí, tak má vysoký RDS(on) a pak topí. V tom případě by náhrada měla mít "logic level gate" - s P kanálem jich moc není.

Uživatelský avatar
DannyC
Příspěvky: 20
Registrován: 02 srp 2004, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od DannyC »

hmmm.. a co s tím?

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#20 Příspěvek od Killroy »

No co s tím..
1) si myslím, že ten rozdíl mezi těmi fety není tak zásadní aby to nešlo.
2) v nouzi nejvyšší lze objednat originál 2SJ598 z Aswa (obj.č 2889332) přes AME v Hradci Králové.
3) zjevně je v tom invertoru ještě další chyba na jejíž odstranění bohužel nestačíš, tzn. dělej co skutečně umíš a nefušuj do věcí kterým zcela nerozumíš.
4)zadání vlákna je o identifikaci neznámého trandu s označením J508 v sekci "Součástky", ne o vrtání se v monitoru v amatérské TV sekci. Tzn. že nic dalšího sem nepatří..

Killroy

Uživatelský avatar
DannyC
Příspěvky: 20
Registrován: 02 srp 2004, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od DannyC »

OK, pøesunu se pøípadnì do jiné sekce.
ad 3) Prosím pochop a nepíšu to jen za sebe, že spousta z nás to dìlá pro zábavu a pro radost a pro to že ho to baví, proto klidnì do vìcí kterým nerozumím fušovat budu, abych tomu porozumìl, èi pøípadnì se nìco nauèil ...
tohle mnoho z Vás profíkù zde ne a ne pochopit.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#22 Příspěvek od Killroy »

DannyC píše:tohle mnoho z Vás profíků zde ne a ne pochopit.
Tak to se dost mýlíš, v opravování ze zájmu se tady meze nikomu nekladou. A kdo má zájem se něco naučit, sám něčím přispět a ne jen chodit opisovat to, co už vymysleli ti druzí, dočká se tu pomoci. A zmýlil jsi se i ve mne, protože já už dávno nejsem tím za koho mne máš. A kdybys sem přišel vícekrát než 20x za posledních šest let, tak bys to věděl.. Bohužel toto je také jeden z důvodů mé "vstřícnosti" vůdči všem příležitostně potřebným loudilům informací.. :wink:

Odpovědět

Zpět na „Součástky“