Kulturní, technologická, morální převaha

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#16 Příspěvek od Killroy »

Jindra2 píše: vypínač má každá televize a nikdo vás nenutí na to koukat.
To už kdysi říkal Železný.. Problém ale je, že tyhle komerční splašky i přesto velice snadno prosáknou skoro všude. Do dalšího volnýho času, do práce, sem na EB i do tý hospody.. :barf:

Killroy
Naposledy upravil(a) Killroy dne 18 říj 2010, 07:04, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#17 Příspěvek od bu2520 »

otázkou je kdo z nás je ten spravedlivý, který řekne tak tohle není kultura to je pasqvil. Já myslím, že to doba semele. Sám pamatuju jak kritika cupovala např Troškovy filmy, pokleslé hudební žánry atd, ze kterých jsou už dnes kulturní zážitky. :twisted: je ovšem naprosto ssprávné říct, nevím jak vám a mě se tohle prostě nelíbí, ale je to jen můj osobní názor. Jinak se ale musím přiznat, že jsem ten pořad neviděl asi mě bavil nějaký jiný pokleslý žánr :D

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#18 Příspěvek od mihal »

Jezismaria, prijimace NEVYPINAT! Dokaze si niekto predstavit ten ekonomicko-kulturny zlom, keby stado prestalo hnit u sraciek typu @/j@j/Markiz@? A stado potrebuje senzacie, prestane sa zamyslat nad vlastnou ubohostou a este si ochotne zaplati za nasratie do vlastnych palic.
:puke:

Uživatelský avatar
piitr
Příspěvky: 1003
Registrován: 19 říj 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od piitr »

Tak to jsem neviděl. :) Já bych to úplně neoduzoval, i pokleslá zábava je potřeba. Ale je hloupé, že prakticky zmizela ta nepokleslá. A taky je chyba, že to je v pořadu od 20:00. Tam to opravdu nepatří. Bohužel tedy neumím posoudit, jak je tento trik obtížný, třeba je to opravdu těžké. :?:

Uživatelský avatar
iginoiii
Příspěvky: 364
Registrován: 01 črc 2010, 02:00
Bydliště: Bratislava

#20 Příspěvek od iginoiii »

Sem by som si dovolil pridať len takú vsuvku. Musím sa priznať že sa mi páči filozofia(a postoj životný) mnohých ľudí tu na fóre, a preto rád čítam nielen poučné sekcie ako poradňa atď. Ďalej by som chcel, aby niekto konečne presne identifikoval slovo stádo, lebo všímam , že mnohí týmto radi nálepkujú. Za to že nekukám ja TV a čítam nejaké alternatívne média na internete neznamená, že sa nesprávam stádovo.(čo je dlhšiu dobu veĺmi moderné čítať alternatívne správy na nete a mnohé majú určite takú návšetvnosť, že už by sa dalo hovorit o mainstreame pomaly :) ) Ako príklad totálnej stádovosti za seba uvediem napr. nákup pracieho prášku, nakoľko je to pre mňa TOTÁLNA španielska dedina, a nemám čas, chuť investovať do kúpy všetkých práškov na trhu a testovať najlepší, nezostáva mi spomenúť si na reklamy z mladosti o modrom králikovi a siahnuť po "klasike", tak ako to spravia stádovo milióny domácností na svete.

a riešenie programu TV? lokálne, ala film pošli to ďalej(tuším takto sa to volalo). Presvedčte pár ľudí vo svojej blízkosti, aby nekukali tie hlúposti. Čisto teoreticky by sa takto znížila sledovanosť, TV by nepredali reklamu a takéto voloviny by zmizli. Samozrejme, na rozprávky neverím, ale musím sa priznať že odmenou je aspoň ten pocit, že moj otec(sestra, kamarád.. atď) ignorujú tieto stupidity.

samozrejme možností je viacej, písať blogy, roznášať letáky, zakladať politické strany za obrodu krajiny :). Ale myslím, že väčšina sa bohate uspokojí s mierne menej degenerovaným najbližšim okolím.

s pozdravom,

i

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od ZdenekHQ »

Jestli ono to nebude domyšlený ještě kousek dále - vždycky, když se zjistí, že přiblblé show klesá sledovanost - třeba kvůli konkurenční stanici - tak se vymyslí nějakej průšvih, aby se opět zviditelnila. Samozřejmě tak, aby to vypadalo, že za to daná TV stanice "nemůže", ale aby se o tom všude psalo. Výsledek vidíte - a funguje to.
Naposledy upravil(a) ZdenekHQ dne 18 říj 2010, 14:39, celkem upraveno 1 x.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#22 Příspěvek od Mysteri »

:lol: :lol: :lol: :lol: Nik to nepozerá, ale všetci ,,nepozerajúci" sa nad tým pohoršujú... :wink:

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#23 Příspěvek od jandu »

Jindra2 píše:Pánové, nebuďte takoví zaprdění. Je to známka určité demokracie, že i takový exot (exotka) se dostane do televize a nikdo to nevystřihne. A vypínač má každá televize a nikdo vás nenutí na to koukat.
Jindra
Samozrejme moju reakciu neber na seba:

Mnoho ľudí si pletie pojem demokracie s voľnosťou ..... a začína to byť nielen nechutné ale aj nebezpečné.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#24 Příspěvek od Hill »

Z toho tu nevyplývá, že se nikdo nedívá. On se na nějaký ten "pokleslý" pořad někdy podívá každý. Ale z přispěvatelů tohoto vlákna ho třeba skutečně zrovna nikdo v premiéře neviděl. Já taky ne. Zato mi mailem přišel od 6 kamarádů odkaz na Stahovák, kde jsou k vidění jak ta předlohová Američanka, tak český odvar.
Samozřejmě, že jsem se podíval, jsem přece zvědavý. Zklamalo mě to: rytmus nepravidelný, intonace nepřesná... zkrátka muzikantsky nic moc.
S tím bych se do televize necpal.

Uživatelský avatar
Radek156
Příspěvky: 78
Registrován: 19 bře 2008, 01:00
Bydliště: Přerov

#25 Příspěvek od Radek156 »

Tak co holky, jde to, nebo ne?

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od ZdenekHQ »

U mě fungovala zvědavost a asi 3 díly stylem blik/blik Nova/Prima jsem ze začátku viděl (pokud jsem neusnul při reklamě). Někdo uměl, někdo ne. Ale jako vždy tam začíná převažovat přilepený bulvár a sr*čky kolem nad skutečnými výkony. Jednoznačně u mě vítězila Prima, Lucka je super, Kraus je Kraus a ten věčně dožranej Slovák je prostě správný doplněk do "trojúhelníku", aby show byla show.

Ale to je asi tak vše.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
pida_m
Příspěvky: 775
Registrován: 04 úno 2010, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#27 Příspěvek od pida_m »

myslím že dramaturgie TV nova trošku podcenila IQ divákù a tudíš ve sledovanosti prohrála.
Soutìže tohohle typu jsou založeny na zviditelnìní ama. umìlcù (druhoplánovì) a na ukázání vìtšinové populaci (ca 80%) že existují ještì vìtší blbci než jsou oni. A tìch 80% na to holt bude díky tomu èumìt.
píïa

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“