OTAVA 7062T, chassis TD72, vada obrazu

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Arpad
Příspěvky: 44
Registrován: 28 říj 2009, 01:00

OTAVA 7062T, chassis TD72, vada obrazu

#1 Příspěvek od Arpad »

Zdravim, potrebujem radu ohladom spominanej TV. dostal som ju ako funkcnu, ale z vadou obrazu.konkretne sa jedna o farby, su divne, neviem sem dat foto, takze to len neako napisem. ludia su modry(avatar),sneh je zeleny, ..... po prepnuti na AV, je stred zeleny, potom je je trosku dalej od stredu trosku modrej, a rohy su cervene.najradsej by som tu dal foto, lebo to mam nafotene. mam foto obrazu funkcneho ovp, a aj toho nefunkcneho otava na porovnanie. obraz je stale rovny aj ked sa pouziva signal AV,(neskusal som RGB). na radu jedneho kolegu som vymenil TDA6108JF, ale vysledok stale rovnaky. co to moze sposobovat? dakujem.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#2 Příspěvek od masar »

V prvé řadě zkontroluj demagnetizační obvod (pozistor). :wink:

Uživatelský avatar
Burajko
Příspěvky: 1803
Registrován: 21 srp 2009, 02:00

#3 Příspěvek od Burajko »

Keby si hladal na fore,urcite to najdes...milion krat sa to tu spominalo.
Už druhý krát strihám a furt je to krátke

Uživatelský avatar
Arpad
Příspěvky: 44
Registrován: 28 říj 2009, 01:00

#4 Příspěvek od Arpad »

no ja som zadal do vyhladavaca OTAVA 7062T, a vyhodilo to viacero tem, ale v ziadnej nebola popisovavana takato zavada. no ak aj nahodou bola tak som ju musel prehliadnut, lebo som najprv hladal, a az tak som zalozil tuto temu. no a na ten obvod demagnetizacie sa dnes pozriem, ak bude trosku casu.zatial dakujem.

Uživatelský avatar
Arpad
Příspěvky: 44
Registrován: 28 říj 2009, 01:00

#5 Příspěvek od Arpad »

takze pozistor je vymeneny, a tv funguje ako ma. jedina vec co je tam na tom celom zvlastne, je fakt, ze demagnetizacny obvod je tralo napajany aj v rezine stb. jedine ak sa vypne sietovy vypinac, tak az potom je to vypnute. na doske je sice miesto na rele, ale miesto neho je tam len drotova prepojka.

Uživatelský avatar
vladodyno
Příspěvky: 704
Registrován: 25 úno 2010, 01:00
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

zvláštne to nieje

#6 Příspěvek od vladodyno »

vaď chudák výrobca musí aj niekde šetriť :roll:

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#7 Příspěvek od Mysteri »

Arpad píše:... je fakt, ze demagnetizacny obvod je tralo napajany aj v rezine stb. jedine ak sa vypne sietovy vypinac, tak az potom je to vypnute.
Tak je to už robené desaťročia u všetkých výrobcoch. Spínanie cez relé po zapnutí diaľkáčom sa robí u drahších modeloch TV a to tiež iba u novších a niektorých. :wink:

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“