diagnostika FIAT BRAVA 1.4 r.v.1996

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
780529
Příspěvky: 131
Registrován: 11 zář 2007, 02:00

diagnostika FIAT BRAVA 1.4 r.v.1996

#1 Příspěvek od 780529 »

Mal by som na Vás otázku. Som majiteľom FIAT BRAVA 1.4 12V r.v. 1996. Prednedávnom sa mi rozsvietila kontrolka ARB. Chcel by som to zmazať a samozrejme už aj skontrolovať motor. Dostal som od známeho diagnostický kábel OBD2 / prevedenie USB-samozrejme Čína/, avšak moje vozidlo ma len 3-kolíkovú diagnostickú zásuvku. Nebol by problém vytiahnuť z OBD koncovky linku K,L, GND a + napájania, ale neviem aký soft k tomu použíť, nakoľko vraj moje auto je staré a dá sa použiť len UNISCAN a ten sa mi bastliť a ani kupovať nechce.
Neviete náhodou či na UNISCANE rozbehám OBD kábel? Pokiaľ viem tak UNISCAN potrebuje 2 Com porty. Alebo náhodou neviete mi poradiť iný soft s ktorým by som to mohol rozbehat?

Vstrekovacia jednotka BOSCH MONOTRONIC 0.261.203.868.
Motor 182 A3.000 alebo 182 A5.000

Vopred ĎAKUJEM za pomoc.....

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Zkus napsat SZ místnímu uživateli s nickem "ďurkovič" - myslím, že bude vědět, kam se chodí na fiaťácké rozumy. Sice má doma jiný typ Fiata, ale to fórum bude stejné...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#3 Příspěvek od PeteBurns »

Neviem odkiaľ si, ale skús na nete nájsť a stiahnuť a nainštalovať súbor SetupFiatECUScan25.msi - tam je šanca, že by to mohlo ísť s obyčajným KL prevodníkom...ak nie, tak potom jedine uniscan, o inej možnosti neviem :?

Uživatelský avatar
Hrnous
Příspěvky: 470
Registrován: 25 pro 2005, 01:00
Bydliště: Valašské Klobouky

#4 Příspěvek od Hrnous »

s tím tříkolíkem a tímto rokem nic než uniscan na historickém pc s potřebným hw nepojede..

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#5 Příspěvek od PeteBurns »

Tak s tým FiatEcuScanom pôjde iba ABS a airbagy, motor tam nie je...ale vždy lepšie ako nič :D

Uživatelský avatar
rolandt
Příspěvky: 134
Registrován: 11 led 2009, 01:00
Bydliště: vychod slovenska

#6 Příspěvek od rolandt »

BOSCH MONOTRONIC 0.261.203.868
uniskan ma tuto jednotku v ponuke, a aj abg pre bravu, program chodi len s prevodnikom na dva com porty, a so starsim pc.
program visa 1.83, je ich niekolko verzii, polsky, rusky, anglicky, a doporucuje sa pouzit prevodnik vzdy pre ten ktory program, inak nepracuje spolahlivo.
ja pouzivam polsky program s polskym prevodnikom a na pc 200MHz, pod dosom.
mala by existovat aj ceska verzia na jeden com port, ale ten nemam a viem o nom len z pocutia.

Uživatelský avatar
780529
Příspěvky: 131
Registrován: 11 zář 2007, 02:00

#7 Příspěvek od 780529 »

A prosim Vas nejaka schema na co najjednoduchši prevodnik ba sa nenasla??? Myslim tym na ten UNISCAN...
Vdaka za rady.....

Uživatelský avatar
rolandt
Příspěvky: 134
Registrován: 11 led 2009, 01:00
Bydliště: vychod slovenska

#8 Příspěvek od rolandt »

mam komplet dokumentaciu na stavbu, ale nie je velmi jednoducha, je potrebne naprogramovat aj mikroprocesor.
doku mam na inom pc, mozem ho dat do up., ale az vecer.
http://viaken.pl/sklep.php?lang=en&kat=40&prodid=71
pozri sa aj sem, ci sa oplati vyrabat.

Uživatelský avatar
rolandt
Příspěvky: 134
Registrován: 11 led 2009, 01:00
Bydliště: vychod slovenska

#9 Příspěvek od rolandt »

je to v uploade v adresari konstrukcie pre zverejnenie, program je pol_ang, a schema s vypisom programu a obsahom pamate v uniscan final.

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“