Problém se spuštěním hry

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od Mourek »

Konektor do grafiky má 6 direk, kup si za 20 peněz redukci na přídavné napájení pokud už není v balení te karty. Pokud je ten zdroj fortron nebo Chieftec múžeš to zkusit, maximálně to bude padat .Pokud je to Eurocase 350W tak ho vyhoď.

Uživatelský avatar
cackler
Příspěvky: 286
Registrován: 17 pro 2007, 01:00

#32 Příspěvek od cackler »

grafika bere o moc víc než harddisk a ty nový jsou opravdu náročnější na spotřebu než starší.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#33 Příspěvek od p32 »

eva22 píše:Ta základní deska má AGP 8x kdežto grafika jen AGP 4x.
Tak to o AGP 8x na desce a 4x na grafice jsi mohla napsat jako první. :wink:
eva22 píše:Ale co nechápu - jakto že výkon se liší jen o 4% mezi 4x a 8x? Já myslela že 8x je dvakrát rychlejší než 4x??
Takhle myslet nemůžeš. Správné je jen to, že 8x je dvakrát více než 4x.
U AGP sběrnice se jedná spíše o jiné další parametry.

Takže klidně kup tu novou grafiku a stačila by jen ta spojka na ten 6-tikolík na grafice. Ta spojka není zase tak drahá a kdyby zdroj nestíhal, tak koupíš novej a tu spojku si dáš do vitrínky. :wink:

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od hafca »

O co mají větší výkon o to víc žerou. Pro tu 4650 je doporučený zdroj 400W. Výrobce trochu přehání a tím se jistí, že nebude mít reklamace na nefunkčnost kvůli malému výkonu zdroje. Ale o moc to není. Ve Windows může jet i slabším zdrojem, ale na náročnou hru už ten zdroj stačit nemusí a hra ti bude padat.
Tahle 4650 dokonce žádnou redukci nepotřebuje. Stačí jí volný kabel jako je k napájení CD nebo HDD.

Edit
Koukám, že jsem nějakej pomalej. Než něco sepíšu, jsou tu další příspěvky. :lol:
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Banda
Příspěvky: 1170
Registrován: 22 bře 2005, 01:00
Bydliště: OV

#35 Příspěvek od Banda »

Vyhozené prachy. Raději si lepší grafiku půjč nebo se domluv v tom obchodě, že to potřebuješ testnout.
Další věc co bych udělal, mrknul bych někde na game fórum a zeptal se lidí, kteří tuto hru paří, na jakém stroji.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od hafca »

Proč by to měly být vyhozené prachy? Můžeš to nějak rozvést? Jestli nechce stavět nový počítač, nic jiného jí nezbyde. A pokud koupí přes internet, může jí do 14 dnů vrátit. V lepším obchodě jí tu grafiku i namontují, většinou zadarmo nebo malý poplatek.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Premekapac
Příspěvky: 75
Registrován: 06 lis 2008, 01:00

#37 Příspěvek od Premekapac »

Ahoj, dovolím si tvrdit, že na tomto stroji CoD MW2 slušně nikdy nepojede. Podle popisu sestavy soudím, že se bude jednat o nějaký jednojádrový Celeron či Sempron a s pamětmi při nejlepším DDR. Zkoušel jsem kdysi CoD MW1 na sestavě: Athlon A64 2800+, 2GB DDR 400, GT 9800 512 RAM (PCIE!) a byla to opravdu ubohost! V té době velice slušná herní grafika, ale ten jednojádrový procesor a pomalá sběrnice jí prostě nedokážou nakrmit! Grafiku mám pořád, ale již podpořenou dvoujádrem E5200 a běhá na tom prakticky vše. Rozmyslel bych si vrážet do toho ty prachy.

Přemek

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#38 Příspěvek od hafca »

Tohle jsem hrál na daleko horší sestavě a šlo to. Jasně, že nebylo zapnuté vyhlazování 8x a rozlišení v HD. Na normální hraní to ale půjde, vždyť je to někdy z roku 2005.
Rozmýšlet si to může v případě, že bude mít dost peněz na nové PC.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Premekapac
Příspěvky: 75
Registrován: 06 lis 2008, 01:00

#39 Příspěvek od Premekapac »

No jo, ale o tom to je. Pokud to nejde hrát v rozlišení alespoň 1280x1024 , s V-sync, detaily alespoň na medium a se základním vyhlazováním, tak to podle mě trochu ztrácí smysl. To už je lepší pařit starší titul, který na tom železe jede ve slušných detailech, než ořezanou "novinku". Je to začarovaný kruh. Taky jsem to vždy takhle lepil a stálo to za prd. Vyhodil jsem třeba 2500,- za novou grafiku, herní výkon se kvůli pomalému procesoru o moc nezlepšil a za rok jsem stejně měnil všechno, protože už nebylo kam upgradovat. Grafiku, která byla po upgradu k ničemu jsem po roce prodal za 800,. Pokud bude chtít hrát novější tituly, kompletnímu upgradu se stejně za chvíli nevyhne a grafiku za 2k do AGP si bude moci zasadit na záhonek :D .

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#40 Příspěvek od hafca »

Je to prioritách a dostupném kapitálu. A taky o tom, s čím kdo je spokojený a co mu stačí. Stačí vzhledem k omezeným financím. Jak víš, co má za monitor? Třeba víc než 1024x768 nezvládne. Pak by si měla pořídit ještě nový monitor? Někomu stačí málo, někdo není spokojený ani s dostupným maximem.
Myslím si, že když objedná přes eshop a zjistí, že to není to pravé ořechové, tak kartu vrátí a třeba bude šetřit na nový počítač.
Další povídání nemá smysl, je na tazatelce aby si z odpovědí vybrala.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Premekapac
Příspěvky: 75
Registrován: 06 lis 2008, 01:00

#41 Příspěvek od Premekapac »

Ano, máš pravdu, že někdo se určitě spokojí i s málem. Já taky nejsem žádný náročný gamer. Jen jsem chtěl upozornit, jaké zklamání může nastat. Přes eshop jsem nikdy nic nekupoval, takže mě ani nenapadla možnost vrácení. Názorů je tu dost, musí si už zvolit správnou cestu sama... Howgh!

Uživatelský avatar
eva22
Příspěvky: 140
Registrován: 16 črc 2010, 02:00

#42 Příspěvek od eva22 »

Heleďte, snad mi nechcete říct že Celeron 2,7 GHz by na něco mohl nestačit??? Dyt ty dnešní nemají už o moc víc myslím něco přes 3 GHz... a paměti mám 1,5 giga a dá se do tý desky dát až 4 giga.

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#43 Příspěvek od Maskot »

eva22 píše:... 2,7 GHz.....
Toto neni jediny parametr u procesoru,ktery urci na co staci a na co ne.Muzes si byt jista tim,ze ty jak pises nove zvladnou daleko vic nez Celeron i kdyz budou mit tech GHz proti nemu mene.(Nehlede na to,ze vetsinou uz byva tech procesoru v jednom pozdre nekolik :) )

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#44 Příspěvek od keemo »

@eva: Studuj: http://cs.wikipedia.org/wiki/Front_Side_Bus
a to je len jeden z mnoha "parametrov".

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#45 Příspěvek od Philip_Fry »

Jj frekvence není vše. A ještě k tomu Celeron... :roll:

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“