Morayův generátor

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hanger
Příspěvky: 110
Registrován: 01 říj 2010, 02:00
Bydliště: Karlovarsko

Morayův generátor

#1 Příspěvek od Hanger »

Ahoj vespolek, mám tu námět k zamyšlení.
Často čtu o pokusech Nikoly Tesly a fascinují mě jeho teorie a pokusy. A tak jsem jednou narazil i na Morayův generátor. Měl by to být přijímač vysokofrekvenční kosmické energie založený na rezonančním obvodu a jednosměrné pumpy.

Píše se o něm toto: "Zjednodušeně řečeno, Moray vynalezl dávno před vynálezem tranzistoru ventil, který podobně jako dioda propouštěl energii z prostoru do zařízení ale již né zpět. Podle informací které se mi podařilo v poslední době získat by tento ventil měl fungovat jako elektronka dioda se studenou katodou. Podobné uspořádání měly thyratrony které kdysi nahrazovaly dnes běžný tyristor. Thyratron byla vakuová baňka s katodou a anodou plněná plynem jako doutnavka, měla však ještě pomocnou zapalovací elektrodu podobně jako rtuťové výbojky. Zařízení pracovalo tak že anténou přijímalo vysokofrekvenční energii která přes zmíněnou elektronku rozkmitávala rezonanční obvod. Těchto obvodů pracovalo několik zapojených do serie za sebou pro zvýšení výkonu. Získaná energie se v zařízení hromadila a mohla být využívána jako běžný zdroj elektřiny."
Zdroje uvádí, že Moray spolupracoval s Teslou na známém Philadelphském experimentu. Kde Tesla použil své zařízení k vytvoření jakési časoprostorové smyčky a Moray svými generátory zařízení napájel protože mělo obrovskou spotřebu elektřiny. Jak experiment dopadl jistě víte a americká vláda další pokusy zakázala alespoň na veřejnosti.

Moje otázka tedy zní: myslíte si, že to může reálně fungovat? A když, bylo by možno s dnešním sortimentem diskrétních součástek zkonstruovat funkční model? Zajímal by mě objektivní názor lidí, kteří skutečně elektronice rozumí... Myslím, že jsem na správném místě.. :wink:

Těším se na Vaše názory.

Uživatelský avatar
vladodyno
Příspěvky: 704
Registrován: 25 úno 2010, 01:00
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

#2 Příspěvek od vladodyno »

aj ja sa teším na odpovede :D

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#3 Příspěvek od procesor »

Hmm,
tú získanú energiu by sa dalo strčiť do nejakého elektromobilu, po pohone na H2O by to bola ďalšia bomba(kšeft).
Najprv (ale už je neskoro) si tie niektoré popisy fungovania obvodov bolo treba dať patentovať...

Uživatelský avatar
Hanger
Příspěvky: 110
Registrován: 01 říj 2010, 02:00
Bydliště: Karlovarsko

#4 Příspěvek od Hanger »

On se o ten patent snažil:
"...Celý problém vynálezci nastal, když se zjistilo že energie se dá v podstatě získat jakekoliv množství. Ve své vlasti podal patentovou přihlášku která však nikdy nebyla vyřízena - divné že. Za to byl různě napadán, laboratoř mu byla zničena, sám byl doma postřelen. ..."
Zajímal by mě spíš názor na samotné zapojení. Přikládám ještě schéma.
Přílohy
moray.jpg
Tehdejší teoretické schéma..
(94.94 KiB) Staženo 575 x

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od jezevec »

U mě bez komentáře, nemá to cenu.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#6 Příspěvek od Hill »

Tady se snad bude řešit i nestabilita otáčení Země způsobená močením ledních medvědů na zemskou poloosu potažmo jejím rezivěním...

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#7 Příspěvek od Cust »

Já myslím, že je to přesné schéma mého rádia...
Jinak se vf z vesmíru standardně jímá - to neřešíš nic nového. Každá kosmická agentura jich má několik (přijmačů) a zachytávají s tím rádiové a mikro -vlnné záření z kosmu. Antény jsou velikosti fotbalového hřiště a umí se i natáčet. Jen ta energie jaksi neslouží jako v elektrárně. :-)
Naposledy upravil(a) Cust dne 10 lis 2010, 22:16, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#8 Příspěvek od Bernard »

Jednou mi jeden hlásitel volné energie řekl, že největší překážkou k jejímu využívání je přebytek vzdělání. Já ho zas tak přehnané nemám (to vzdělání), čeho důkazem je i to že ani nevím, že se nějaký Teslův-Morayův experiment uskutečnil, a už vůbec ne jak dopadl.

Já se třeba divím, proč se budují tak nákladné vodní nádrže pro hydrelektrárny, i když by se vystačilo s daleko menšími. Stačí jen nějak zařídit, aby nad takovým menším rezervoárem vydatně a trvale pršelo. A s tou kosmickou energií to bude nějak podobně.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#9 Příspěvek od Andrea »

Dokud je ledních medvědů hodně, tak střední hodnota momentu vytvářeného proudem moči je nulová. Problém nastane, až už jich bude jenom pár, pak už je statistika k ničemu. To je hlavní důvod, proč jsou zvířátka chráněna, aby se nezastavila zemská rotace.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#10 Příspěvek od Cust »

Ty jo, Andreo, nevím moc tomu nerozumím, ale asi bude mít pravdu Bernardův známý je přebytek vzdělání.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#11 Příspěvek od Hill »

To souhlasí: oni to totiž pacholci medvědí dělají, kde je to napadne, a někdy se stane, že k poloose dojde jeden lední medvěd za polární den.
A ještě třeba zrovna nepotřebuje.
Mezitím poloosa rezaví, tření roste a rotace Země zpomaluje.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#12 Příspěvek od Cust »

Jo, a jak se zastaví úplně, tak se otočí Galileo v hrobě :-)

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#13 Příspěvek od Andrea »

Zadření poloosy se nebojím, tu maže Golfský proud ropou z Mexického zálivu, ale ten moment, v ten moment kdy medvědi skoro vyhynou, mě děsí.

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#14 Příspěvek od Bernard »

Andrea píše:... střední hodnota momentu vytvářeného .... je nulová. ....
Zatím je nulová, dokud se tato zvířata chovají přirozeně neorganizovaně. Hrozba je jiná, horší, že se totiž chopí příležitosti ochranáři nebo politici (anebo vespolek) a vycvičí medvědy k sfázovanému čůrání. A škody daleko převýší efekt čety vojáků se zpěvem na rtech pochodujících po mostě!

Možná se to jeví trochu od věci, ale cožpak Tesla-Moray nepoužili rezonanční obvod se stejným záměrem?

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#15 Příspěvek od Hill »

Je přece i záměrem Bastlírny, aby se vlákno drželo tématu. A čurací spartakiádní sfázování ledních medvědů se k tomu hodí - z toho už musí být každému jasné, jak rozkmitat rezonanční obvod. Tesla o tom věděl svoje.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“