Rozvážení napětí na seriově zapojených kondenzátorech

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
lukky
Příspěvky: 47
Registrován: 11 lis 2010, 01:00

#16 Příspěvek od lukky »

Musím najít datasheet od nich.

není to tam...

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#17 Příspěvek od Crifodo »

já pořád nevím, s čím bojuješ, 3V lithiové články Lithium Thionyl Chloride Cell mají teplotní rozsah -60..+80, životnost 15-20 let a nepotřebujou žádné kejkle s dělením náboje a dobíjením.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#18 Příspěvek od Andrea »

Tak aby to nebyly kondíky s velkým povoleným nabíjecím a vybíjecím proudem, určené pro krátkodobé uchování energie, např. z rekuperace. Pak by ses možná divil, že za tejden už to RTC jaksi netiká. :wink:

Uživatelský avatar
lukky
Příspěvky: 47
Registrován: 11 lis 2010, 01:00

#19 Příspěvek od lukky »

Crifodo píše:já pořád nevím, s čím bojuješ, 3V lithiové články Lithium Thionyl Chloride Cell mají teplotní rozsah -60..+80, životnost 15-20 let a nepotřebujou žádné kejkle s dělením náboje a dobíjením.
Fakt?? To by bylo super. Můžeš mi poslat na nějaký typ odkaz? Já nikde nic nenašel... :(


Uživatelský avatar
lukky
Příspěvky: 47
Registrován: 11 lis 2010, 01:00

#21 Příspěvek od lukky »

Andrea píše:Tak aby to nebyly kondíky s velkým povoleným nabíjecím a vybíjecím proudem, určené pro krátkodobé uchování energie, např. z rekuperace. Pak by ses možná divil, že za tejden už to RTC jaksi netiká. :wink:
už to vidím nominal leakage např. 40uA, tak to nebude to pravé ořechové. Máš pravdu.
Uvidím jak ta baterka, jak psal Crifodo


Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#23 Příspěvek od Andrea »

lukky píše:už to vidím nominal leakage např. 40uA
Ale to asi není pro ten 60F, co?

Uživatelský avatar
MirrA1
Příspěvky: 531
Registrován: 30 srp 2006, 02:00

#24 Příspěvek od MirrA1 »

lukky píše:
Andrea píše:Tak aby to nebyly kondíky s velkým povoleným nabíjecím a vybíjecím proudem, určené pro krátkodobé uchování energie, např. z rekuperace. Pak by ses možná divil, že za tejden už to RTC jaksi netiká. :wink:
už to vidím nominal leakage např. 40uA, tak to nebude to pravé ořechové. Máš pravdu.
Uvidím jak ta baterka, jak psal Crifodo
Ten zbyťák se uvádí po určité době - většinou po 5 minutách. Takže časem ti pořád klesá hluboko pod těch 40uA. Druhou věcí je že je to uváděno na Ur - takže na 2,5V. Jakmile ti klesne napětí, tak se ti zase rapidně snižuje. V nízkých teplotách opět prudce klesá.
Takže na tenhle proud má vliv spousta faktorů, takže se to těžko takhle určuje zda by to mohlo stačit či ne. Nejlepší je to vyzkoušet :-)

Uživatelský avatar
lukky
Příspěvky: 47
Registrován: 11 lis 2010, 01:00

#25 Příspěvek od lukky »

Díky,
vypadá to, že u mě vyhraje baterka :wink:

Odpovědět

Zpět na „Poradna“