Pomoc s odzvučněním počítače

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Albeda
Příspěvky: 17
Registrován: 17 zář 2009, 02:00

Pomoc s odzvučněním počítače

#1 Příspěvek od Albeda »

Zdravím,
mám dva obyčejné reproduktory k počítači a teď jsem si posháněl pár komponentů audio techniky a potřeboval bych pomoct to nějak sesmolit dohromady ...

Co mám:

2 x Bassové reproduktory (??w)
Obrázek

2 x reproduktory na výšky (30w)
Obrázek
2 x PC reproduktory (cca 12w)
Obrázek
1 x 100w zesilovač
Obrázek

Představoval jsem si to nějak takhle:
Ty Bassáky jako dva přední repráky, PC bedny jako dva boční a výšky jako dva zadní.

Šlo by to takhle?

Uživatelský avatar
frantajetel11
Příspěvky: 1922
Registrován: 13 lis 2008, 01:00
Bydliště: Kladno

#2 Příspěvek od frantajetel11 »

No jestli chceš ODZVUČNIT počítač, tak to hoď všechno do popelnice a je to vyřešený.
Jestli ho chceš OZVUČIT, tak to co píšeš jako bassový reproduktory je dvoupásmová reprosoustava (ty bedýnky máš dvě, nebo jsi to myslel jako dva repráky?)
TAKŽE bych to viděl takhle:
Pokud máš ty bedýnky dvě, tak je připoj k zesilovači a bude to hrát parádně.
Ty PC pixličky a tu žížalu na vejšky, platí to co u odzvučnění... :wink:

Uživatelský avatar
Albeda
Příspěvky: 17
Registrován: 17 zář 2009, 02:00

#3 Příspěvek od Albeda »

Ty bassové bedýnky mám dvě.
Takže ty dva výškový by se nedali využít ani na prostorový zvuk?

Mj. jdou zapojit 2x30w reproduktory jackem přímo do zvukové karty počítače?

Uživatelský avatar
patt_01
Příspěvky: 514
Registrován: 07 led 2008, 01:00
Bydliště: Brandýsek
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od patt_01 »

Albeda píše:Ty bassové bedýnky mám dvě.
Takže ty dva výškový by se nedali využít ani na prostorový zvuk?

Mj. jdou zapojit 2x30w reproduktory jackem přímo do zvukové karty počítače?
Jdou, ale chudák zvukovka :D pokud se spokojíš s nějakým půl wattem výkonu :D Musel bys tam mít ještě zesilovač...

Uživatelský avatar
frantajetel11
Příspěvky: 1922
Registrován: 13 lis 2008, 01:00
Bydliště: Kladno

#5 Příspěvek od frantajetel11 »

Do zvukovky compu rozhodně přímo repráky nezapojuj. Dyť máš zesilovač. Nevim jak má udělaný vstupy, ale asi budeš potřebovat kabel, na jednom konci stereo JACK 3,5 do zvukovky PC a na druhym 2x CINCH do zesíku.
Kolik má ten zesík výstupů na repro? Jestli víc než dva, tak můžeš zapojit ty dvoupásmový bedýnky (třeba na L+P kanál A) a na zkoušku (na L+P kanál B) dát ty vejškáče, ale jestli to nemá regulaci každýho kanálu zvlášť, tak to stejně neuřídíš...
Pokud má zesík jenom dva výstupy, tak nic neřeš a zapoj tam ty bedýnky, co jim řikáš basový :lol:

Uživatelský avatar
Albeda
Příspěvky: 17
Registrován: 17 zář 2009, 02:00

#6 Příspěvek od Albeda »

Aha no ten zesák, co mám má sice vstup na čtyři repráky (2 kanály), ale ovládání hlasitosti má na oba dva zároveň. To znamená, že když zapojím bassáky a výšky do toho zesáku, tak mi bassáky řvou a výšky skoro nejdou slyšet.

Nejde tento problém nějak šikovně "obchcat"? :lol:
Jinak byl bych rád, kdyby mě fungovali všechny repráky co mám, ale pokud to nepůjde tak bouhžel ...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

To nie su basove reproduktory, ved maju vyskac. Takze daj na dobre rady a nechaj tam len tieto. Tymi ostatnymi zvuk len pokazis.

Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 506
Registrován: 23 pro 2006, 01:00
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Basic »

Přesně tak, jenže dřív lidi žádný DNB neposlouchali tak u každýho Tesláckýho zesáku a beden musím hulit basový korekce naplno aby to trošku dunělo. Ale pak je zase problém kterej zní - basáky. Dělám si starosti aby membrána neulítla z bedny :( Proto maj u mě doma zastoupení jen PA Tesla bedny :)

Uživatelský avatar
Albeda
Příspěvky: 17
Registrován: 17 zář 2009, 02:00

#9 Příspěvek od Albeda »

Ok tak díky za všechny rady.

Ještě zkusím jednu věc, co mi poradil známý. Zapojím dva reproduktory do A pravýho a do B pravýho a ty druhý do dvouch levých a tím vlastně můžu ovládat hlasitost.

Ale zdá se mi to jako dost šílený nápad, takže nakonec stejně skončím jen u dvou basáků.

Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 506
Registrován: 23 pro 2006, 01:00
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Basic »

Zapoj jenom ty dřevěný bedny, ostatní dej do krabice a ani nezapojuj ! ! ! A nejsou to basáky, kolikrát ti to máme opakovat, jsou to fullrange bedny.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“