propálená slída, čím ji nahradit?

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kotoc
Příspěvky: 5
Registrován: 09 dub 2010, 02:00

propálená slída, čím ji nahradit?

#1 Příspěvek od kotoc »

propálená slída způsobuje uvnitř mikrovlnky v pečícím prostoru ohňostroj.
Dá se někde sehnat náhradní? Čím opravit lak poškozený výboji?

Uživatelský avatar
vybihal
Příspěvky: 297
Registrován: 04 čer 2007, 02:00
Bydliště: Suchý

#2 Příspěvek od vybihal »

VyBiSu

Uživatelský avatar
vombat
Příspěvky: 744
Registrován: 18 srp 2005, 02:00
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od vombat »

Prodejny ETA Hlinsko mají zpravidla náhradní díl na různé typy. Na tu mou bohužel ne, řeším to tak, že koupím podobný a podle starého vystřihnu tvar.

Uživatelský avatar
kotoc
Příspěvky: 5
Registrován: 09 dub 2010, 02:00

#4 Příspěvek od kotoc »

vombat píše:Prodejny ETA Hlinsko mají zpravidla náhradní díl na různé typy. Na tu mou bohužel ne, řeším to tak, že koupím podobný a podle starého vystřihnu tvar.
ty destičky mají tlouštku jen 0,5 mm. Stačí to?

Uživatelský avatar
vombat
Příspěvky: 744
Registrován: 18 srp 2005, 02:00
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od vombat »

Tloušťka je cca 0.5mm, stačí to. V kvalitě je rozdíl, některá vydrží mnohem déle. Záleží asi také na tom, jak a čím se při vaření znečistí.

Uživatelský avatar
kotoc
Příspěvky: 5
Registrován: 09 dub 2010, 02:00

#6 Příspěvek od kotoc »

vombat píše:Tloušťka je cca 0.5mm, stačí to. V kvalitě je rozdíl, některá vydrží mnohem déle. Záleží asi také na tom, jak a čím se při vaření znečistí.
dík za rady

Uživatelský avatar
brukker
Příspěvky: 38
Registrován: 08 úno 2006, 01:00
Bydliště: Záhorská Ves

#7 Příspěvek od brukker »

Mal som podobný problém, ale nie so sľudovou foliou, ale s teflonovou /mechanický sa poškodila a padala do taniera /.Na iný účel som kupoval polykarbonátovú foliu / lexan / tľštky cca 0,7 mm. Vystrihol som podla teflonovej novú krytku vrchného priestoru a osvečilo sa. Pol roka mikrovlnka pracuje bez problémov . Folie z polykarbonátu rôznej tľšky dostať bežne v predajniach /lexan a iný obchodný názov / napr. Terkoplast.
Bkk

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#8 Příspěvek od MiraSt »

Taky se mi jiskřilo tak jsem ji dal pryč a je po problému. Magnetron nevlní přímo do prostoru ale do komůrky a odrazem dovnitř.
Příčinou ohňů je mastnota. Proto mastné potraviny ohřívejte přikryté.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od robo »

Matce zacala mikrovlnka uvnitr predvadet blesky. Tak jsem koukl do mikrovlnky. Nasel jsem nejaky dekl. Ten jsem sundal a slida nikde. Magnetron kryje pouze ten plastovy dekl. Protoze mikrovlnku nikdo neopravoval, ma ji tak tri roky zpet, tak tam po celou dobu nic nebylo. Mikrovlnka uz nebyla nova, byl do dar. V horni casti toho krytu je to zevnitr ocouzeny. Je mozne ze by mikrovlnka slidu mit nemusela? A da se ta slida nekde v Brne poridit. Dekuji

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#10 Příspěvek od kejki »

Ten plast plnil funkci mikanitu. Údajně to funguje i s kouskem barevné PET láhve. :) Důležité je odstranit tuk a zuhelnatělé kousky, které vodí do kostry.

Uživatelský avatar
dargon
Příspěvky: 128
Registrován: 06 bře 2004, 01:00
Bydliště: Brno

#11 Příspěvek od dargon »

slidovou desku z ame mam nekde mam u rodicu v olomouci, zkusim pres vikend pohledat kdyby pak nekdo chtel kousek, jinak sem z brna

Uživatelský avatar
kodl1
Příspěvky: 263
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Brno

#12 Příspěvek od kodl1 »

Mikanit se dá v Brně pořídit tady: Dřevařská 1010/30a, mají i jiné díly, měli by mít skladem, je to ve dvoře..
nedávám název firmy at to není reklama..
Co mne nezabije, to mne posílí ...

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“