Stabilizator

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vladonik
Příspěvky: 42
Registrován: 06 čer 2010, 02:00

#16 Příspěvek od vladonik »

Z trafa nemôžem odvinuť.
Len nebude sa LM2575 hriať viac. Lebo ja by so tam chce dať čo najmenší chladič. Len som nepochopil čo ma pri ňom nezaujima

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#17 Příspěvek od Duvsan »

Hele a čo tak zainvestovať do kúpy nového trafa, popr celého .zdroja?

Uživatelský avatar
vladonik
Příspěvky: 42
Registrován: 06 čer 2010, 02:00

#18 Příspěvek od vladonik »

No problem je v tom že ja z toho trafa už napajam obvod. a nanovo prerabať cely plošak sa mi neoplati. Trafo je dosť silné a tak chcem k nemu paralelne pripojiť tento stabilizovany zdroj a umiesniť to do jednej skrinky.

Uživatelský avatar
vladonik
Příspěvky: 42
Registrován: 06 čer 2010, 02:00

#19 Příspěvek od vladonik »

Len naviem ako mám presne zapojiť ten spinavy regulator čo mám v tom zapojeni pozmeniť a čo nechať.Lebo bolo tu písane žeje tam zbitočná L1 a ale som to daako nepochopil

Uživatelský avatar
iginoiii
Příspěvky: 364
Registrován: 01 črc 2010, 02:00
Bydliště: Bratislava

#20 Příspěvek od iginoiii »

vladonik píše:Z trafa nemôžem odvinuť.
Len nebude sa LM2575 hriať viac. Lebo ja by so tam chce dať čo najmenší chladič. Len som nepochopil čo ma pri ňom nezaujima
Prečo by mala 2575 hriať viacej? nechce sa mi kukat datasheety, ale dosť pochybujem že by mala nejak výrazne horšiu účinnosť ako 2576.
Len naviem ako mám presne zapojiť ten spinavy regulator čo mám v tom zapojeni pozmeniť a čo nechať.Lebo bolo tu písane žeje tam zbitočná L1 a ale som to daako nepochopil
To bolo myslené tak, že keby odmotáte pár závitov z trafa, a dáte lineárny regulátor, tak vtedy nepotrebujete cievku. V spínanom zdroji je L1 určite potrebná, a pre začiatočníka je tá indukčnosť tak trochu alchýmia, teda píšem za seba a moje problémy s tým. Takže myslím že tak to myslel aj autor odpovede
Naposledy upravil(a) iginoiii dne 15 lis 2010, 16:46, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#21 Příspěvek od Duvsan »

L1 tam byť rozhodne musí. A L2 by som tam dal tiež, pre lepšie potlačenie vf. zvyškov.

Uživatelský avatar
vladonik
Příspěvky: 42
Registrován: 06 čer 2010, 02:00

#22 Příspěvek od vladonik »

Tak dobre nechám si poradiť od skúsenejšieho. Len neviem ako mám správne zapojiť tú 2575. Pozdava sa mi zapojenie zo strany 14, tretia schéma
http://www.datasheetcatalog.org/datashe ... Xvqxtq.pdf

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#23 Příspěvek od Andrea »

Stačí hned to první schéma na první straně.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od jezevec »

Nevím, proč si to tak komplikuješ. Kup si za stovku a něco 10W zalité tráfko na 12V, za to klasický stabilizátor a máš po problému se spínaným zdrojem. Zvlášť když s jeho stavbou nemáš zkušenosti. Na druhou stranu se alespoň něco naučíš.

Uživatelský avatar
vladonik
Příspěvky: 42
Registrován: 06 čer 2010, 02:00

#25 Příspěvek od vladonik »

no práve že sa chcem aj niečo naučiť aby som sa stále nemusel vypitovať

Odpovědět

Zpět na „Poradna“