BM546 - displej

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
WLAB
Příspěvky: 867
Registrován: 13 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha

BM546 - displej

#1 Příspěvek od WLAB »

Problem pro zmenu s druhym BM546 - displej. Tento kousek je osazen VQB71 (?) cerveny s 2x3 dilnymi segmenty (zatimco ten prvni ma zelena VQE). Potiz je v tom, ze odchazi segmenty - vzdy po chvili provozu nektere segmenty prestanou svitit, pricemz doba do zhasnuti se zkracuje. Tyka se to asi 3 mist.
Je to u VQB71 normalni jev? Ma smysl to opravovat, nebo vzhledem ke spolehlivosti techto displeju je lepsi je nahradit jinymi?
de omnibus dubitandum est

Uživatelský avatar
precizek
Příspěvky: 105
Registrován: 09 črc 2009, 02:00

#2 Příspěvek od precizek »

Displeje VQB71 odchází poměrně často. Dají se někde ještě sehnat. Asi bych je ale nahradil VQE14 nebo i MAN72A,případně nějakými displeji ze současné nabídky třeba GM nebo GES se společnou anodou.

Uživatelský avatar
jirikv
Příspěvky: 3
Registrován: 26 dub 2010, 02:00

#3 Příspěvek od jirikv »

Ahoj měl jsem úplně stejný problém s VQB71 u jednoho multimetru RFT.
Taky mi odešel jeden displej, teda asi 3 segmenty v něm. Tak jsem objednal od denkla 5 nových kousků. No a pak odešly další a další, takže mi už zbyl jen 1 jako náhradní. Ale multimetr už pár měsíců funguje jak má. Takže problém vidím v těch VQB71....asi je lepší je vyměnit za jiný typ.

Uživatelský avatar
WLAB
Příspěvky: 867
Registrován: 13 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#4 Příspěvek od WLAB »

Aha. Diky za info. Koukal jsem letmo po netu, VQB71 jsem uz nikde nezahlidl ve skladove nabidce.
Takze nejspis vymena vseho vcetne DPS.... to zas bude chutovka. Neexistuje nejaky ekvivalent VQB71, pinove kompatibilni? Alespon bych usetril vyrobu DPS. Dvumistny displej tam rozhodne davat nechci, mam v ho druhem kousku bm546 (asi bylo zjisteno, ze ono VQB stoji za ..., tak jsou tam VQE) a diky jejich umisteni jsou v cisle mezery po dvou digitech a vypada to priserne.

Mimochodem, jak je to uvnitr VQB71? DS k tomu nemam, ale rekl bych, ze v segmentu jsou zapojene 2x paralelne 3 seriove LED. Displeje jsou totiz napajeny z 12V a spinany E147C (OC) a na pracovnim odporu je asi 5V, takze na segment vychazi tak 6V....
de omnibus dubitandum est

Uživatelský avatar
jirikv
Příspěvky: 3
Registrován: 26 dub 2010, 02:00

#5 Příspěvek od jirikv »


Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od jjilek »

Před x-lety jsem VQB71 bez problémů profesionálně používal pro jednoúčelové měřící přístroje. Odešel snad 1 ks. Takže problém bude asi v nedodržení nějakých parametrů ze strany konstruktérů nebo jejich změna v čase. Takže bych jako cestu viděl nejprve kontrolu jejich zatížení (proudové špičky ap.). Někde bych ještě pár kousků měl mít. Denkl je dokonce stále nabízí za 20,- Kč. http://www.denkl.cz/vyhledavani/?search=vqb+71

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od PavelFF »

Taky mohu potvrdit stejnou zkušenost s mizernou kvalitou VQB71. V amatérském čítači mi taky odešlo pár segmentů. Porucha se projevuje tak divně - po čase porouchaný segment vstane z mrtvých a opět na nějakou dobu svítí.

Uživatelský avatar
WLAB
Příspěvky: 867
Registrován: 13 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#8 Příspěvek od WLAB »

Otazka je, zda poznamka "neni skladem" neznamena konecnou...
de omnibus dubitandum est

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od jef111 »

V mojí modulační jednotce k tomuto genclu jsou taky VQB71, jak jsem byl rád když všechny pěkně svítily... už jeden segment nesvítí, čekám na další :roll:
Moc se mi líbí jejich svit a chtěl jsem si je dát taky do genclu kde jsou zelené VQEčka ale asi od toho upustím :(
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
jano1154
Příspěvky: 184
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: SK - Piešťany

VQB71

#10 Příspěvek od jano1154 »

VQB71 Mám 4ks........len ako do PRAHY ?
Přílohy
Obrázok 014.jpg
(14.38 KiB) Staženo 56 x
Obrázok 010.jpg
(49.08 KiB) Staženo 62 x
--------------------------------------------------
Dym ukáže kde bola chyba.......

Uživatelský avatar
WLAB
Příspěvky: 867
Registrován: 13 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#11 Příspěvek od WLAB »

jano: dik za nabidku, budu se muset nejak obejit bez nich. Vidim to spis na nove reseni nez na stale opakovanou vymenu....

jinak se zda, ze provozni parametry nejsou prekroceny, vychazim-li z odkazu vyse uvedeneho. Akorat mi prijde, ze na segmentech je ubytek tak cca 5V pri cca 12mA, zvlastni, zkusim to zmerit primo.
de omnibus dubitandum est

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 262
Registrován: 25 bře 2004, 01:00
Bydliště: Most

#12 Příspěvek od Jindra »

Pánové tak jsem se kouknul na své poklady a našel jsem 7ks VQB71
pokud je zájem pøenechám nepožíté.

Jindra

Uživatelský avatar
WLAB
Příspěvky: 867
Registrován: 13 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#13 Příspěvek od WLAB »

A za kolik bys je prenechal?
de omnibus dubitandum est

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 262
Registrován: 25 bře 2004, 01:00
Bydliště: Most

#14 Příspěvek od Jindra »

poslal jsem SZ
Jindra

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od jjilek »

WLAB píše: Akorat mi prijde, ze na segmentech je ubytek tak cca 5V pri cca 12mA, zvlastni, zkusim to zmerit primo.
60mW bych považoval za moc velkou zátěž. Přece jen je ten segment dost prťavý.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“