Internet O2 problem

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

Internet O2 problem

#1 Příspěvek od jave »

Kamarad nekolik let provozoval net pres O2 s routerem viz. nize uvedeny obrazek. Linka privedena do routeru a z toho napajene 2 PC. Vse bez problemu. Vcera poridil synatorovi NTB s wifi. Koupili jsme dalsi router (Zcomax -WA2204A-TX) ktery jsem zde na konferenci uz nekolikrat resil a vzdy uspesne. Momentalne propojeno takto .... linka O2 zapojena do puvodniho routeru. Sitovy kabel zapojeny do zcomaxu. Z nej napajene 2 stolni PC a internet bez problemu. Pres wifi jde seznam a atlas, ale vetsina stranek ne. Co delam spatne? Diky za kazdou radu
Přílohy
DSC00269.jpg
(36.63 KiB) Staženo 61 x
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#2 Příspěvek od Maskot »

Zkontroluj nastaveni DNS.

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#3 Příspěvek od jave »

Maskot píše:Zkontroluj nastaveni DNS.
Moc prosim mohl bys to trochu rozvinout. Dekuji
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!

Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 506
Registrován: 23 pro 2006, 01:00
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Basic »

Já bych Zcomax použil jen na wifi, sám ho mám na půdě s panelovou anténou a pokryje mi wifi celej barák naplno :)

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#5 Příspěvek od Hill »

Nadefinuj si wifi router jako access point s DHCP Relay, ať ti adresy přiděluje 02 router.
U některých to ale nejde (třeba ani u Zcomaxu), dokud jsou připojené na venkovní síť.
Odpoj tedy napřed propojku UTP mezi O2 routerem a Zcomaxem, nakonfiguruj Zcomax, pak je zase propoj a zkus to.

Mimochodem: včera a předevčírem odtud nebyly také některé servery dostupné. Nemáš to náhodou už v pořádku?

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“