Oprava BM492

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Teslatron
Příspěvky: 125
Registrován: 15 úno 2008, 01:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Oprava BM492

#1 Příspěvek od Teslatron »

Zdravím,
při dlouhém čekání na koax pro BM595 jsem se pustil do opravy BM492. Při zapnutí nedělal nic, tak jsem podle manuálu začal meřit napětí na jednotlivých kontrolních bodech. Zjistil jsem závadu ve špatném KF521, který jsem dnes vyměnil a napětí již všude sedí jak má. Jenže z generátoru stále nic neleze. Zkusil jsem jej píchnout na škopek a při přepínání rozsahů se tam nachvili objeví sinusovka. Tak jsem ještě vyzkoušel sluchatko z telefonu a opravdu při pomalem přepinani na chvili zapiští. Vadu teda svádím na zaoxidované kontakty přepinače. Poraďte tedy jak je vyčistit ? Ono je to takova trapna otazka jenže kdo ten stroj zná, tak ví jak to s tím přepínačem je a že kontakty jsou dve plošky, mezi které zajíždí jezdec (nevím jak to lépe vysvětlit). Použít snad nějaký sprey ? V jiném vlákně jsem četl, že kontox a podobné jsou na plasty agresivní a zrovna ten muj přepinač má lamely ze zeleného plastu.

Teslatron
Příspěvky: 125
Registrován: 15 úno 2008, 01:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Teslatron »

Tak jsem zjistil že rozsah x100k a x1M jedou takže to vypadá, že asi přepinačem to nebude nebo možna jen častečně.

Uživatelský avatar
Ivan_Ryger
Příspěvky: 1265
Registrován: 02 bře 2005, 01:00
Bydliště: Bratislava, Petrzalka

#3 Příspěvek od Ivan_Ryger »

kludne to moze byt ten prepinac rozsahov.
Ja to cistim vatou do ucha. Je to otrocka robota.

A skontrolovat elyty v zapojeni. Tie to tiez mozu sposobovat.

Teslatron
Příspěvky: 125
Registrován: 15 úno 2008, 01:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Teslatron »

Jak se prosimtě dostáváš mezi ty pacičky ? Škoda, že na tom je tolik odporů jinak bych to rozebral a pročistil, ale takto mi to přijde pomalu nereálne.

Uživatelský avatar
Hanizek
Příspěvky: 364
Registrován: 01 dub 2009, 02:00
Bydliště: Uganda

#5 Příspěvek od Hanizek »

Já na tyhle věci používám kontaktol. Nastříkám jej do vypínače a potom ho několikrát "procvakám".
Síla bez rozumu se vlastní vahou hroutí (Horatius)

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#6 Příspěvek od fredis »

Červená DIAVA!! Ale musí být ještě ta stará. To co se teď prodává jako Diava je úplná sračka.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“