Sony KVTK - dlouhý nábìh obrazu

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
pstros

Sony KVTK - dlouhý nábìh obrazu

#1 Příspěvek od pstros »

Po zapnutí trvá nabìhnutí obrazu skoro 6 minut.Zvuk jde okamžitì.Nevíte nìkdo co s tím?

Uživatelský avatar
kimi
Příspěvky: 170
Registrován: 22 bře 2005, 01:00
Bydliště: OLOMOUCKÝ KRAJ

#2 Příspěvek od kimi »

Jak je to sony staré?

Návštěvník

#3 Příspěvek od Návštěvník »

asi 8 až 10 le

pstros

#4 Příspěvek od pstros »

pøesnì to už nevím,nebot papíry nemùzu najít

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od jezevec »

Již to tady bylo několikrát psáno, jsou tady zkušení opraváři, ale nejsou vševědoucí. Nepíšeš, jestli naběhne VN, jaké máš kde napětí atd. Jinak, u starších TV pomůže u mnoha závad povyměňovat elyty, hlavně ty , které jsou namáhány impulsně.

pstros

#6 Příspěvek od pstros »

Jsem úplný amater a tak jestli mi jde Vn nebo jaké mám kde napìtí,o tom nemám ani tucha.Jelikož bydlím od nejbližší opravny tv 50km,tak sem si øekl,že se poptám nejdøív na netu.Tøeba se dozvím,že se to nevyplatí opravovat.Jinak dìkuji za odpovìdi.Jednou mi nìco podobného dìlal monitor,tak sem ho odvezl do opravy a tam mi právì zdìlili,že je vadné VN trafo a že by oprava stála pøes 4000 a že se to nevyplatí.Tolik na vysvìtlení.Ještì jednou dìkuji za odpovìdi.

Uživatelský avatar
pit
Příspěvky: 176
Registrován: 21 bře 2005, 01:00

#7 Příspěvek od pit »

jestli ti chtěli vzát za vn trafo4000 korun tak to nejsou opraváři ale ho.....
nastav ug2 :?

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od jezevec »

Kde bydlíš, na Aljašce?

Uživatelský avatar
PetrK
Příspěvky: 203
Registrován: 16 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od PetrK »

pstros píše:Jsem úplný amater a tak jestli mi jde Vn nebo jaké mám kde napětí,o tom nemám ani tucha.......
Skutečně nic ve zlém ale to je tedy docela síla. Jak píše Jezevec, v tomhle případě se moc radit nedá. Buď by tu musel mít každý křišťálovou kouli, nebo fakt se mě ani nechce věřit že by měl někdo představu že je TV tak jednoduché zařízení že nemusím ani o tom nic vědět, nepotřebuju nic měřit a hned vím co vyměnit.... to by se mě líbilo, ušetřil bych si v práci stovky hodin za stolem :wink: .

Nejdříve je potřeba alespoň malinko něco nastudovat o tom jak TV funguje, pak vzít plány, multimetr a něco oměřit, potom se teprve ptát trochu konkrétněji. To že nejde obraz může mít stovky příčin. Je nutno nejdřív zjistit zda běží řádkový rozklad, pokud ne tak jak je to s budícím obvodem, napájení jednotlivých obvodů, jak vypadají napětí na obrazovce atd.... Po tolika letech provozu může být například vyschlý pouze nějaký elektrolyt, ale prostě příčin hodně.

Abych aspoň něco poradil, čistě amatérsky, tak u Sony bývají také desítky studených spojů, takže alespoň prohlédnout ze spodu chassis a studené spoje proletovat, bude jich tam určitě mraky. Když to nepomůže, tak další rada v tomhle případě už podle mne neexistuje do té doby, dokud se člověk nedozví (měřením) něco bližšího.

Jinak tedy nemám nic proti amatérům, pokud to někoho baví a trochu něco o tom ví, takže prostě při nějakém měření už neví jak dál, proč by člověk neporadil. Ale tohle co jsem si přečetl tady.... :roll:
**** Petr ****

Uživatelský avatar
kimi
Příspěvky: 170
Registrován: 22 bře 2005, 01:00
Bydliště: OLOMOUCKÝ KRAJ

#10 Příspěvek od kimi »

Monitor za 4 litry, to je dobrý servis .( to sou hovada)

Uživatelský avatar
Georgy
Příspěvky: 5
Registrován: 17 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ - MO

#11 Příspěvek od Georgy »

Stará 8 - 10 let,asi bude slabá obrazovka,v současné době se nové
obrazovky už nedávají.Najedeš 200 km,zaplatíš prohlídku a
bude to asi nastejno,možná to půjde trochu dostavit...
Asi by to chtělo novou televizi a tuhle nechat dohrát...pokud ještě pojede.

wiktor

#12 Příspěvek od wiktor »

zkusil jsi propajet studenaky na zakladni desce a na desce obrazovky
na vn traficku a na patici obrazovky asi bude treba taky vymenit kondiky ve zdroji a u vn trafa kokni se jestli nakej kondik neni nafouklej bude to na nem vydet a hlvne musis mit mikropajku nepajet to trafopajkou.

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od DjRix »

Vyměn dva elyty asi tak uprostřed hlavní desky v takovým hliníkovým ůčku,na něm je ic od vertikálu.Mělo by to být OK. :)

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“