OVP CTV2950RF, zapnutí počut pravidelné praskanie

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jokyjoky
Příspěvky: 25
Registrován: 24 led 2010, 01:00

OVP CTV2950RF, zapnutí počut pravidelné praskanie

#1 Příspěvek od jokyjoky »

Zdravím. Dostal som od znameho tento TV. Po zapnutí počut pravidelné práskanie. Zistil som že je to spôsobené preskokom oblúka na VN trafe v pravidelných asi sekundových intervaloch. Pravdepodobne je toto VNtrafo vadné.? Schému sa mi nepodarilo nájsť. Potreboval by som poradiť označenie
VN trafa alebo az môžem poprosiť o zaslatie schémy na e mail jokymajer@gmail.com (som len amatér ktorému sa už čo to podarilo , dúfam že to bude len to VNtrafo . TV som hneď vypol) Vopred dík. :(

Název vlákna byl upraven. Killroy

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#2 Příspěvek od kokun »

V takovémto případě je ti sch. "na dvě věci" - když "práská", není co řešit.
Ale můžeš si "zapráskat" ještě párkrát a potom už to sch. bude potřebné - ale ne pro tebe (ty by jsi to zřejmě spravil "jak svině branku") :wink:
Na tom VN-splitku máš nejen výrobce, ale i typ - tak se drž toho, co v telce bylo (a ne to, co očekáváš od schématu). Stejně asi dojdeš nakonec k tomu, že původní trafo se už nevyrábí (tipuju, že tam bylo nějaké "PET-ko" - tento výrobce skončil :cry: ).
Ale prodejce by ti mohl snad ještě nabídnout nějaký ekvivalent - tak se rozhodni, "či na to máš" (teda na tu opravu).
To ale neznamená, že když "už jsi něco spravil", tak je z tebe honem servisák (ono to není jenom ho vyměnit - ale po výměně taky řádně nastavit, hlavně tak, abys taky třeba rapidně nezkrátil životnost obrazovky - při špatném nastavení) :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#3 Příspěvek od Duvsan »

kokun píše:(ono to není jenom ho vyměnit - ale po výměně taky řádně nastavit, hlavně tak, abys taky třeba rapidně nezkrátil životnost obrazovky - při špatném nastavení) :roll:
Tím si myslel UG2?

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#4 Příspěvek od mirosne »

Určite UG2,čo sa tam ešte dá nastaviť okrem FOCUS?
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#5 Příspěvek od mi-ro »

..a špatným focusem se životnost báně tolik nezkrátí, špatným focusem můžeš zkrátit životnost svoji.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#6 Příspěvek od kokun »

Duvsan píše:
kokun píše:(ono to není jenom ho vyměnit - ale po výměně taky řádně nastavit, hlavně tak, abys taky třeba rapidně nezkrátil životnost obrazovky - při špatném nastavení) :roll:
Tím si myslel UG2?
mirosne ti jednoznačně odpověděl za mně:
mirosne píše:Určite UG2,čo sa tam ešte dá nastaviť okrem FOCUS?
Já jen dodám, že to nastavení se bude dělat v S.M. :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
jokyjoky
Příspěvky: 25
Registrován: 24 led 2010, 01:00

#7 Příspěvek od jokyjoky »

Zdravim. TV opraveny. Bolo tam toho viac ako len VNT. 2 diody 1 IO a 1 rezistor. Robil to znamy v servise. Napokon , on ma suciastky za inu cenu ako by som ich zhanal ja. Je pravda ze s tymto by som si asi sam neporadil , ale preto som pisal do fora pre AMATEROV a ZACIATOCNIKOV a preto si myslim ze odpovede ako "za sprostost sa plati" , "jak svine branku" a co ja viem este co sem asi nepatria . Uz po prvej "rade " od vas som sa rozhodol dat TV do servisu lebo som zistil ze ineho ako neuznania toho ze sem pise amater a zaciatocnik sa asi nedockam. Aj tak dakujem za vasu stratu casu a viem ze sem uz nenapisem. Su tu predsa aj ine fora kde mozno poradia aj amateri a nie len skuseni majstri (pred ktorymi skladam klobuk). Dik . Ahoj. 8-) :?:

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#8 Příspěvek od mi-ro »

:thanks:
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#9 Příspěvek od kokun »

jokyjoky píše:TV opraveny. Bolo tam toho viac ako len VNT. 2 diody 1 IO a 1 rezistor. Robil to znamy v servise. ... Je pravda ze s tymto by som si asi sam neporadil ,ale preto som pisal do fora pre AMATEROV a ZACIATOCNIKOV a preto si myslim ze odpovede ako "za sprostost sa plati" , "jak svine branku" a co ja viem este co sem asi nepatria . Uz po prvej "rade " od vas som sa rozhodol dat TV do servisu lebo som zistil ze ineho ako neuznania toho ze sem pise amater a zaciatocnik sa asi nedockam. Aj tak dakujem za vasu stratu casu a viem ze sem uz nenapisem. Su tu predsa aj ine fora kde mozno poradia aj amateri a nie len skuseni majstri (pred ktorymi skladam klobuk). Dik . Ahoj. 8-) :?:
Bolo tam toho viac ako len VNT. 2 diody 1 IO a 1 rezistor. Takže jsi asi na moje rady moc nedal (tipuju, že spíše přišly trošku pozdě) - ty ostatní vadné součástky byly pouze důsledkem toho "střílejícího" trafa - bohužel (jak jsem ostatně předpokládal).
Pokud jsi chtěl dát nějaké info, tak tímto jsi ale neřekl vůbec nic (tvé info jaksi postrádá poziční čísla těch vadných součástek :cry: ) - takže tímto tě za úplného amatéra považuji i nadále.

A chceš říct, že jsem tě špatně odhadl už v začátku? Jsme sice v "amatérské sekci", ale i u nich se předpokládají základní znalosti z TV techniky - viz PRAVIDLA - bod.3 - bohužel jsi je asi ani nečetl 8O :cry:
A pokud jsi očekával rady spíše od amatérů, tak jsi to měl uvést - ty rady by byly určitě "kvalifikované" (a takových se i tady najde víc než dost) :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
jano1154
Příspěvky: 184
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: SK - Piešťany

#10 Příspěvek od jano1154 »

jokyjoky píše:Zdravim. TV opraveny. Bolo tam toho viac ako len VNT. 2 diody 1 IO a 1 rezistor. Robil to znamy v servise. Napokon , on ma suciastky za inu cenu ako by som ich zhanal ja. Je pravda ze s tymto by som si asi sam neporadil , ale preto som pisal do fora pre AMATEROV a ZACIATOCNIKOV a preto si myslim ze odpovede ako "za sprostost sa plati" , "jak svine branku" a co ja viem este co sem asi nepatria . Uz po prvej "rade " od vas som sa rozhodol dat TV do servisu lebo som zistil ze ineho ako neuznania toho ze sem pise amater a zaciatocnik sa asi nedockam. Aj tak dakujem za vasu stratu casu a viem ze sem uz nenapisem. Su tu predsa aj ine fora kde mozno poradia aj amateri a nie len skuseni majstri (pred ktorymi skladam klobuk). Dik . Ahoj. 8-) :?:
Si si istý že zistenú a odstránenú závadu Tvojím známím v servise by si zvládol ?
Myslím že si to trochu prehnal,,,najmä ako amatér !
Kedysi ked som mal možnosť ako decko počuť niečo o elektronike som počúval zo zatajeným dychom.
Teraz ako 55r elektrotechik, rozdávam svoje vedomosti ale vždy mám podmienku ! počúvajúcí musí mať záujem !
--------------------------------------------------
Dym ukáže kde bola chyba.......

Uživatelský avatar
emo53
Příspěvky: 259
Registrován: 27 črc 2009, 02:00

#11 Příspěvek od emo53 »

jokyjoky,
Ty asi na toto fórum prídeš, len keď niečo potrebuješ. Ja sem chodím skoro denne. A ak niekto poradí tak fudovane a tak často ako kokun, tak ten si zaslúži len poďakovanie, prípadne "smeknout klobouk". U neho si viem predstaviť aj odpoveď, ktorá na prvý pohľad nemusí byť najpríjemnejšia. Treba sa jej však držať, nech je akákoľvek. Je to Pán Majster.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“