Operátor, kterýpak asi ?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tkuhr
Příspěvky: 21
Registrován: 21 led 2008, 01:00

Auto ruší wifi...

#16 Příspěvek od tkuhr »

Sice mi nejde o zeleň, ale zeptám se. U rodičů je wifi spoj 2,4GHz. Všechno funguje skvěle až do okamžiku, kdy k sousedům přijede návštěva s Octavií a zamknou ji. Se sousedem řeč není a s poskytovatelem taky ne. Takže jedině zavolat radiokomunikace, ať provedou měření. Jenže... To by tam zrovna muselo stát to auto, které jezdí vyloženě nárazově. Je jasné, že jde o rušení a nechci po vás radu, ale co si o tom myslíte? Co v tom autě asi má? Majitel auta se o tom odmítám bavit. Použít hrubou sílu by to řešilo, ale zase by to vzheledem k jeho postoji nic neřešilo, maximálně bych skončil za katrem...

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od drabek06 »

Na vesnici to moc výhra není, ale pokud budeš blízko jejich ústředny, tak by to chodit mohlo. Přechod na 5GHz u nynějšího poskytovatele není možnej ?

Uživatelský avatar
tkuhr
Příspěvky: 21
Registrován: 21 led 2008, 01:00

#18 Příspěvek od tkuhr »

Přechod na 5GHz se řeší, určitě to problém vyřeší, jen mě zajímalo co v tom autě asi tak může mít. Majitel vozu je tajemný, jak hrad v Karpatech. :-( Já žiju v tom, že všechno co se aut týče chodí na 433MHz. Pletu se?

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od drabek06 »

Moje odpověď patřila k příspěvku před Tebou, jen sem si nějak nevšiml odpovědi na další stránce.
Jinak . . . jseš si jistej že to rušení jde z toho auta ? Nedoveze ssebou něco návštěva ?

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od hafca »

Jestli máš k dispozici notebook s Wi-Fi zkus NetStumbler. Ten by ti měl ukázat, co se na pásmu děje i sílu signálu. Pak se dá vymýšlet co dál. Nakonec, auto má SPZ a případná stížnost by jí mohla obsahovat. Jen je otázka, jestli se s tím bude někdo zaobírat, když je to "volné" pásmo.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
tkuhr
Příspěvky: 21
Registrován: 21 led 2008, 01:00

#21 Příspěvek od tkuhr »

No vidíš, já jsem zase nepoznal, že to není pro mě. To bude asi ta dnešní slivovice. :-) Je asi 50x ověřeno, že jakmile přijedou, net funguje, ale jakmile zamkne vůz, je po netu.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od hafca »

Tím NetStumblerem zjistíš na jakém kanálu vysílá a je tam vidět i síla signálu. Vypadá to, že tam má nějaký samodomo hlídání. Asi bych si pohrál s APčkem, trochu zvednul výkon a přelezl na jeho kanál. Třeba by se začaly dít věci. :lol:
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#23 Příspěvek od mihal »

Hafca: To pasmo neni az tak "volne" a urcite neni legalne jeho zarusenie cimkolvek a kedykolvek. I neumyselne rusenie je trestne a preto by som pri najblizsej udalosti okamzite volal CTU. Oni su schopny merat aj z dispecingu, zalezi vsak na sile a povahe rusenia.
V aute ma napada len nejaky mikrovlnny detektor, ktory usiel frekvencne aj vykonovo.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od hafca »

To je sice pravda, ale mám takový pocit, že ti nikdo nic negarantuje. Ale za zkoušku by to stálo. Poslat stížnost s uvedením popisu co to dělá a SPZ auta. Pak čekat, co se bude dít. A ještě před tím na to toho chytráka upozornit, že posílám stížnost. Třeba to nakonec až tak velkej borec nebude, když bude cítit v zádech nějakej průšvih. Ještě bych mu to oznámení o podání stížnosti vykrášlil vymyšlenou sazbou.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#25 Příspěvek od kejki »

drabek06 píše:Na vesnici to moc výhra není, ale pokud budeš blízko jejich ústředny, tak by to chodit mohlo. Přechod na 5GHz u nynějšího poskytovatele není možnej ?
Přechod nabízejí, ale je to o výdaji za tu škatulku.
Ústředna je pár km, spíš se bojím agregace, že na tom budou navěšení lidi s televizí.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“