Problém s topným tělesem v pračce

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
nikkita
Příspěvky: 16
Registrován: 26 lis 2010, 01:00

Problém s topným tělesem v pračce

#1 Příspěvek od nikkita »

Dobrý den, prosím všechny moc o radu. Mám pračku s předním plněním a často se mi stává, že mi malé věci propadnou pod buben. Poté musím oddělat celý přední kryt pračky, odmotovat topné teleso a z prostoru vytáhnout věci co tam nepatří. Pak těleso namontuju zpět a je vše ok. Těleso je uchyceno na jedné matičce. A dnes, když jsem chtěla těleso namontovat zpět, ne a ne se přichytit, prostě i když matku dotáhnu naplno, poté jemním tahem těleso stejně povolí, jsem opravdu bezradná nevím co s tím. Může mi někdo poradit? Díky moc.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#2 Příspěvek od Achab »

Máte zřejmě stržený závit buď v matce nebo na tom šroubu. Matka jde vyměnit ale šroub jestli je součástí top. tělesa tak to je horší. Pokud je stržený jenom u konce závitu před dotažením, jde to podložit podložkami. Přeřezávaní závitu na menší průměr by ten šroub asi zbytečně zeslabilo. Bylo by možná lepší aby se na to někdo podíval na místě. Jenom se divím že kvůli zapadlým drobnostem rozebíráte pračku, na ten účel tam bývá odnímatelný díl - ale možná že ne na všech typech.
Naposledy upravil(a) Achab dne 26 lis 2010, 13:59, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
nikkita
Příspěvky: 16
Registrován: 26 lis 2010, 01:00

#3 Příspěvek od nikkita »

Je možné aby byl stržen závit i když se ta matka dotáhne pěkně až do konce? Ani se neprotáčí.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#4 Příspěvek od BOBOBO »

Těsnění není určeno na tyto akce . Je určeno k montáži až do doby přerušení , kdy je dáno nové s novou měkkou gumou . Další problém může nastat u plastových van , kde může být otvor-příruba pro těleso zničen .

Uživatelský avatar
nikkita
Příspěvky: 16
Registrován: 26 lis 2010, 01:00

#5 Příspěvek od nikkita »

Ano, vana je plastová, ale zničení vidět není. Do prostoru mezi bubnem a vanou se ale jiným způsobem nedostanu.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#6 Příspěvek od Achab »

nikkita píše:Je možné aby byl stržen závit i když se ta matka dotáhne pěkně až do konce? Ani se neprotáčí.
Pokud jsou závity v pořádku a součásti nejsou zjevně poškozeny tak musí být chyba jedině v montáži. Ale je to potřeba vidět.

Uživatelský avatar
nikkita
Příspěvky: 16
Registrován: 26 lis 2010, 01:00

#7 Příspěvek od nikkita »

Připadá mi právě, že tam to těleso z neznámého důvodu nechce zapadnout úplně a asi moje síla nestačí na takové to poslední docvaknutí. No uvidím snad se s tím nějak poperu. Díky za odpovědi.

Uživatelský avatar
nikkita
Příspěvky: 16
Registrován: 26 lis 2010, 01:00

Re: problém - Topné těleso v pračce

#8 Příspěvek od nikkita »

Achab píše:Máte zřejmě stržený závit buď v matce nebo na tom šroubu. Matka jde vyměnit ale šroub jestli je součástí top. tělesa tak to je horší. Pokud je stržený jenom u konce závitu před dotažením, jde to podložit podložkami. Přeřezávaní závitu na menší průměr by ten šroub asi zbytečně zeslabilo. Bylo by možná lepší aby se na to někdo podíval na místě. Jenom se divím že kvůli zapadlým drobnostem rozebíráte pračku, na ten účel tam bývá odnímatelný díl - ale možná že ne na všech typech.

Právě, že zrovna u této pračky to není. Odkoukala jsem to od servisáka, kdy mi mezi buben a vanu zapadla kostice od podprsenky a dělala tam neplechu. Volala jsem tenkrát opraváře a on se do meziprostoru dostával právě takhle.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#9 Příspěvek od Achab »

Pokud to těleso jenom nechce "sednout" může to znamenat že je už po těch montážních akcích opotřebené a deformované těsnění nebo skutečně poškozený některý díl, ale na dálku se to nedá posoudit.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#10 Příspěvek od kejki »

Chce to prát ty maličkosti v silonovém pytlíku, koupit, nebo ušít ze záclony. Platí to hlavně pro podprdy s kosticí a ponožky.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#11 Příspěvek od Andrea »

Kostice proleze záclonou jako nic. :wink:

Uživatelský avatar
nikkita
Příspěvky: 16
Registrován: 26 lis 2010, 01:00

#12 Příspěvek od nikkita »

Tak jsem to po celodenním uskalí vymyslela. Celé těleso jsem zaizolovala tavnou lepící pistolí. Neteče, ale asi to bude jen dočasné řešení. Než objednám nové topné těleso. Jinak sáček na drobné prádlo mám jen jsem jej nějak nepoužívala, no asi budu muset. Díky všem za rady.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#13 Příspěvek od Achab »

Jenom jestli to ta tavná pistole nedorazila... Možná by stačilo to nové těsnění ale ať se Vám na to radši někdo podívá jinak zbytečně vyhodíte peníze. Samotné těleso snad nebude nutné měnit.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#14 Příspěvek od keemo »

A ako chces vymenit tesnenie na telese na ktorom je to na pevno?
Napr: http://www.avelmak.sk/img_items/4/44/441/44193.jpg

Uživatelský avatar
nikkita
Příspěvky: 16
Registrován: 26 lis 2010, 01:00

#15 Příspěvek od nikkita »

Achab píše:Jenom jestli to ta tavná pistole nedorazila... Možná by stačilo to nové těsnění ale ať se Vám na to radši někdo podívá jinak zbytečně vyhodíte peníze. Samotné těleso snad nebude nutné měnit.
Těsnění samotné vyměnit nejde, musí se celé těleso. Už jsem to i odzkoušela, pračka neteče, pere i ohřívá. Tak myslím že chvilku to vydrží a já mrknu co nejdřív po novém tělese. :-)

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“