OVP CTV2292RFS, DVB-T modul

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

OVP CTV2292RFS, DVB-T modul

#1 Příspěvek od urbanek »

Dostal se mi na stůl televizor CTV2292RFS. Na analogu chodí bezvadně, ale na digitále nešlo nic naladit. Nejdřív jsem zkontroloval napájení: modul je napájený 12V z TV, a na modulu jsou dva spínané stabilizátory na +5V a +3,3V, za nimi jsou pak ještě lineární stabilizátory na 2,5V a 1,8V. Napětí seděly ale zvlnění se mi zdálo dost velké 0,3V na 3,3V apod. Tak jsem vyměnil pro jistotu všechny filtrační kondíky v napájecí části (zvlnění kleslo na cca 0,05V) a už se podařilo i něco naladit. Problém je v tom, že TV ukazuje kvalitu signálu 75% a obraz se dost seká (na stejné anténě mi settopbox ukazuje signál 90% a neseká se nic). Už jsem měl kdysi na opravě jedno OVP ze sejné modelové řady (2006) a je fakt, že citlivost při přijmu DVB-T tam byla katastrofální, tak si nejsem jist, jestli je to závada nebo vlastnost.
Nicméně je tu ještě jeden problém. Občas se obraz zasekne úplně a nerozjede se ani při přepnutí na jinou předvolbu a zase zpátky. Teprve až když úplně vypnu TV a znovu ji zapnu, tak se obraz rozjede.
Je vidět, že už ten modul někdo opravoval (podle majitele ještě v záruce), bylo pájeno u demodulátoru. Zkoušel jsem přepájet ten IO demodulátoru a součástky okolo (šlo to blbě, protože je to pájený nějakou bezolovnatou sra*kou) ale žádná změna. Má někdo zkušenosti s opravami těchto DVB-T modulů? Nový modul se nejspíš koupit nedá a i kdyby tak by to bylo asi nerentabilní. Nemá někdo aspoň lepší schéma? Našel jsem jen tohle http://www.semanco.habura.sk/htm/tvsche ... 91dvbt.pdf a schéma je tam velmi špatně čitelné... děkuji.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#2 Příspěvek od kokun »

Tak jsi našel podstatně víc, než fa OVP vůbec dala do svých sevisních doku :prst:
Máš pravdu, že to sch. je špatně čitelné - podstatně lepší (co se čitelnosti týká) je v sm č.11 (je tam kromě sch. i pohled na spoje) - pokud nemáš možnost piš třeba SZ a napiš E-mail adr. (pošlu - PDF má totiž 550 + 440kB, což nelze přiložit sem), páč ji v Profilu tutláš :wink:

Ještě malá faktická poznámka: už jsem jednou psal, že hodně kolegů (moje zkušenost to není, páč k nám digitalizace dorazila teprve před necelými třemi měsíci) - se s problémovými DVB-T moduly setkávalo tak často, že (pokud to nebylo v záruce - výměnný způsob u nositele servisu), tak raději dali zákazníkovi (bezplatně?) externí STB, páč by na opravě toho modulu "strávili mládí" :cry:
Takže asi OVP-čkový "hybridní nepodarek" - :nevim: 8O :cry:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
texi
Příspěvky: 353
Registrován: 25 lis 2005, 01:00

#3 Příspěvek od texi »

Doporučuju Ti spojit se se servisem OVP v Třinci -ing Linzer- a poslat jim celé šasi ev.modul k přeprogramování na vyšší verzi, měl jsem tu několik ovépéček a po přehrání fw digitální příjem bez problémů.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#4 Příspěvek od kokun »

texi tě v podstatě odkazuje na nositele servisu (servisní zastoupení OVP pro ČR) :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#5 Příspěvek od mirosne »

Sem som ti upol SM 11,ktorý Ti doporučil KOKUN:


http://www.edisk.cz/adresar/ee1dddffaf3 ... e6472b8d1e
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od urbanek »

Děkuji za odpovědi a za SM. Ještě si s tím zkusím pohrát a pak to kdyžtak pošlu na to přeprogramování...

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“