VGA a GRAFIKA

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
lukas555
Příspěvky: 165
Registrován: 17 dub 2010, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

VGA a GRAFIKA

#1 Příspěvek od lukas555 »

Dobrý den, mám jeden takový problém, mám dvě grafiky jednu integrovanou na základní kartě a druhou interní. Problém je v tom že potřebuji používat obě grafiky (obě mají pouze jeden vývod VGA), jednu pro monitor a jednu pro TV.
Při startu PC je na obou vidět načítaní počítače a poté i windowsu, problém je v tom, že jakmile je windows donačte je pracovní plocha vidět pouze na integrovaný grafice a na externí je tma ale obrazovka svítí.
Napadlo mě že bych externí dal pryč a do integrovaný bych použil rozbočovač pro VGA: http://www.okcomputers.cz/rozdvojka-vga/d-62841/ .
Nemá cenu to řešit výměnou grafik atd. jelikož je to PC z roku 2002 a já ho mám na chatu.
Předem děkuji za možná řešení.
Naposledy upravil(a) lukas555 dne 02 pro 2010, 19:51, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Gringo_Joe
Příspěvky: 488
Registrován: 09 led 2010, 01:00

#2 Příspěvek od Gringo_Joe »

ma ten pocitacovy monitor stejne rozliseni jako televize?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

Re: VGA a GRAFIKA

#3 Příspěvek od rnbw »

lukas555 píše:Pøi startu PC je na obou vidìt naèítaní poèítaèe a poté i windowsu
To je nezmysel, na dvoch grafikach to nemoze takto fungovat. Co mas skutocne v tom PC?

Uživatelský avatar
lukas555
Příspěvky: 165
Registrován: 17 dub 2010, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od lukas555 »

Na TV jsem to právě ještě nezkoušel ale na dvou obrazovkách ano.
A s tím načítáním je to pravda prostě se načtou xp a pozadí s ikonami je vidět pouze na integrované grafice.

Uživatelský avatar
Banda
Příspěvky: 1170
Registrován: 22 bře 2005, 01:00
Bydliště: OV

#5 Příspěvek od Banda »

Ta rozdvojka bude nejspíš na houby (jas i barvy vezmou za své), to už bych raději koupil v bazaru grafiku s TV-out. Nová aktivní VGA rozbočka bude asi dražší.
Jinak na takový to provoz (interní + VGA v AGP) není PC stavěné.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

Re: VGA a GRAFIKA

#6 Příspěvek od p32 »

rnbw píše:
lukas555 píše:Při startu PC je na obou vidět načítaní počítače a poté i windowsu
To je nezmysel, na dvoch grafikach to nemoze takto fungovat. Co mas skutocne v tom PC?
A proč by to nemohlo fungovat ?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

Pretoze BIOS inicializuje vzdy len jednu (primarnu) graficku kartu. Dalsie karty su neaktivne a moze ich aktivovat az driver v operacnom systeme.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#8 Příspěvek od BOBOBO »

Takový dotaz trochu vedle , jak pracuje systém s dvěma grafikami paralelně ? Četl jsem , že se toto spojení používá pro zvýšení výkonu GK .

Uživatelský avatar
Gringo_Joe
Příspěvky: 488
Registrován: 09 led 2010, 01:00

#9 Příspěvek od Gringo_Joe »

ano, pouziva se to, ale musi na to byt ty grafiky uzpusobene..
Spojit libovolne dve grafiky s tim, ze ziskam dvojnasobny vykon obou, to nejde..
Pokud mam ale grafiku (trebas i integrovanou) co umi spolupracovat, muzu prihodit druhou a uzivat si explozi vykonu (nicmene ani tak ale neni narust vykonu dvojnasobny, spise tak 1.8nasobny a mene).

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#10 Příspěvek od pepik9 »

O pouzivani dvou grafickych karet se psalo jako o samozrejmosti uz v dobach dosu a 286tek. Problem bude asi v rozliseni, poctu snimku a prokladani.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

Vtedy to bolo MDA + EGA/VGA. Samozrejmost to nebola ziadna, podporovalo to len par programov (myslim, ze napr. Borland C++ a Pascal - na jednom monitore editor, na druhom vystup programu).

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#12 Příspěvek od pocitujlasku »

BOBOBO píše:Takový dotaz trochu vedle , jak pracuje systém s dvěma grafikami paralelně ? Četl jsem , že se toto spojení používá pro zvýšení výkonu GK .
grafiky na to musia byt prisposobene, a mali by byt rovnake. podrobnosti sa daju najst takmer na kazdej stranke venovanej pc. klucove slova: SLI (nvidia), Crossfire (ati).
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
lukas555
Příspěvky: 165
Registrován: 17 dub 2010, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od lukas555 »

SUPER, už jsem to vyřešil, byla to chyba v nastavení v os, jde to nastavit pouze jako jedna velká plocha, čili se musí přetahovat ale to mi vůbec nevadí. Děkuji za vaši snahu mi pomoci.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“