myčka Indesit D42 přepad vody

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Milan121
Příspěvky: 716
Registrován: 07 pro 2005, 01:00

myčka Indesit D42 přepad vody

#1 Příspěvek od Milan121 »

Dostal jsem starší myčku,snažím se ji dát dopořádku a musím se přiznat že střeva tohoto stroje vidím poprve.Ve dně mycí komory je připevněn plastový,dírkovaný klobouček z jehož dolní části je vyvedena hadička na spodní kryt myčky.Moc nechápu účel,jediné co mne napadlo,tak že by to mohl být přepad vody v případě že nevypne hladinový spínač a voda by potom natekla na spodní díl myčky,kde je plovákový spínač jež by vypnul přívod vody.

Uživatelský avatar
Galileo
Příspěvky: 77
Registrován: 09 lis 2009, 01:00

#2 Příspěvek od Galileo »

Jo je to přepad, aquastop nebo něco takovýho, pokud ti přeteče voda tak ta myčka jenom vypouští a nic jinýho neudělá dokud to nevysušíš.

Uživatelský avatar
Milan121
Příspěvky: 716
Registrován: 07 pro 2005, 01:00

#3 Příspěvek od Milan121 »

Aha,ale běžný uživatel vodu ze dna nevysuší.
Myčku jsem celou vyčistil a poprve zapnul.Začala napouštět vodu a asi v polovině potřebné hladiny(nezatopí se topné těleso) se vypne a stojí,nic nehlásí.
Hladinový spínač má tři konektory,tam je asi přepínací kontak,že?Foukal jsem do něj a cvaklo to jenom jednou.

Uživatelský avatar
Galileo
Příspěvky: 77
Registrován: 09 lis 2009, 01:00

#4 Příspěvek od Galileo »

No já teda typ D42 neznám mám typ D52, předpokládám že jsou si podobné, k tomu plováčku se dá dostat po otevření dvířek ve spodní části myčky, ale ruku tam asi nestrčíš a POZOR vytýhnout myčku ze zásuvky.
Vody napustí myčka tolik že se sotva zatopí dno ,topné teleso není pod vodou stačí že je při funkci myčky vodou ostříkavané
Hladinový spínač bude asi v pořádku spíš bych hledal chybu v programovém spínači ("programátoru").Hmota se vyhřeje, kontakty vyjiskří a je to.Hejhůř jsou na tom kontakty přez které jde proud na toplné těleso, dá se to opravit ,ale je to šílená piplačka.
Mimochodem co to udělá když tomu trošku pomůžeš?

Uživatelský avatar
Milan121
Příspěvky: 716
Registrován: 07 pro 2005, 01:00

#5 Příspěvek od Milan121 »

Já myslel že těleso musí být pod vodou.Proto jsem napsal že napustí jen polovinu.
Po napuštění vody by se mělo spustit oběhové čerpadlo a zapnout topné těleso?

Uživatelský avatar
Galileo
Příspěvky: 77
Registrován: 09 lis 2009, 01:00

#6 Příspěvek od Galileo »

Mycí čerpadlo ano a topné těleso podle nastaveného programu

Uživatelský avatar
petouf
Příspěvky: 3
Registrován: 28 lis 2007, 01:00

porucha myčky indesit D42

#7 Příspěvek od petouf »

Ahoj, sháním servisní manuál k myčce Indestit D42. Po napuštění se pod ní objeví loužička a myčka hlásí chybu (bliká první signálka) Asi to bude něco s plovákem, ale popravdě, nevím, kde ho hledat a jak to funguje. Proto bych pro začátek rád přečetl z manuálu kód chyby, abych šel "najisto" Poradí někdo? Myčku jsem rozebranou ještě neměl a ani nevím, jak má vlastně fungovat a co všechno uvnitř bude... :-/ Dík, přeji všem pěkný den!

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#8 Příspěvek od mirosne »

Servisný manuál Ti dám,ale musíš napísať kompletný názov modelu:Indesit D42-za číslom 42 doplň,čo tam chýba! :evil:
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
petouf
Příspěvky: 3
Registrován: 28 lis 2007, 01:00

INDESIT D42

#9 Příspěvek od petouf »

No, bohužel štítek jsem tam nikde nenašel a na dveřích je pouze INDESIT D42 Pak ještě na papírové samolepce, kde se uvádí třídy spotřeby je D42EU, ale to je opravdu vše. Papíry k tomu nemám, dostal jsem ji. Jsou mezi jednotlivými typy takové rozdíly?
Dík za info, přeji pěkný den!

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#10 Příspěvek od mirosne »

D42EU,je to,čo som chcel.Tu máš servisný manuál je to maďarsko-anglicky :cry: :


http://www.edisk.cz/stahni/97414/indesi ... .42MB.html[/b]
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
petouf
Příspěvky: 3
Registrován: 28 lis 2007, 01:00

servisní manuál

#11 Příspěvek od petouf »

Uf... zapotil jsem se, ale něco málo přeložil a zítra jdu rozebírat a koumat. Mockrát dík, snad to zvládnu :-)
Přeji príma víkend!!

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#12 Příspěvek od mirosne »

N.Z. :wink: Veľa Šťastia.
Pozdravujem Vás, Miro.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“