DVB-T príjem

Zkušenosti a problémy s příjmem

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#31 Příspěvek od BIPOLAR »

Onkyo píše: Takže kúpil som u fera širokopásmový zosolovač pre DVB-T v plechu

Rád bych věděl, čím se tento širokopásmový zesilovač liší od analogového :lol: :wink: .
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#32 Příspěvek od mi-ro »

Cenou
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#33 Příspěvek od fero7 »

mi-ro píše:Cenou
Aj vreckovy nozik sa od auta lisi cenou.

Uživatelský avatar
Dingo7
Příspěvky: 442
Registrován: 05 kvě 2007, 02:00

#34 Příspěvek od Dingo7 »

Na střeše-teda na půdě pod taškama klasické síto, aby tu byl nějaký signál - horko těžko se něco dalo naladit, tak jsem tam dal ještě zesilovač a některé kanály měly v analogu duchy, laboroval jsem s tím hodně dlouho - kdysi. Až jsem dolaboroval nejlepší výsledek. Ač jsem se slabších duchů u dvou kanálů nezbavil.

Loni sme koupili DVD rekordér s DVBT, minulý týden prozměnu novou telku s DVBT.

Na anténě ani zesilovači jsem nic neměnil. Prostě jsem to připojil s tím, že pokud to nepůjde, širokopásmový zesilovč odpojím. Nebylo třeba, obraz jak víno, všechno plný signál a nejsou problémy ani při hustém sněžení a vichru.

Pokud někdo prodává anténu nebo zesilovač přímo na digitalní signál, tak je to akorát podvodník.

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#35 Příspěvek od fero7 »

Dingo7 píše:Pokud někdo prodává anténu nebo zesilovač přímo na digitalní signál, tak je to akorát podvodník.
Na tvojom mieste to co najskor zmazem. Nepredpokladam ze by si niekomu stal za to, ze ta zazaluje a da na sud. Ale ked si blby a nerozumies sa problematike, tak je lepsie byt ticho a nevytrubovat to do celeho sveta. Nemusia to vsetci vediet.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#36 Příspěvek od Hill »

fero7 píše:...Nemusia to vsetci vediet.
Krásný pokus, jak zamést pod stůl vysvětlení rozdílu mezi předzesilovačem pro analogový příjem a zesilovačem pro DVB-T.
Zatím jsem dělil anténní předzesilovače na dobré a špatné a podle místních podmínek vhodné a nevhodné. A pořád to tak stačí.
Mimo skutečnost, že zesilovač pro digitál by měl být schopný funkce při napájení 5V ze settopboxu, aby nepotřeboval zvláštní zdroj 12V a víc, jaký byl obvyklý v většiny zesilovačů pro analog, mi rozdíl ještě nikdo nevysvětlil.
Tak do toho, prosím.

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#37 Příspěvek od fero7 »

1.
Predpokladam, ze je to smerovane na mna.
Ciastocne som to napisal o par prispevkov vyssie v tomto vlakne. Co si to necital ani Ty ani Dingo7?
Dingo7 napisal:
"Pokud někdo prodává anténu nebo zesilovač přímo na digitalní signál, tak je to akorát podvodník."
Otazka stoji asi takto:
Je mozne takto vseobecne tvrdit co napisal Dingo7:
Suhlasis aj Ty Hill s tymto jeho tvrdenim?

2.
Re:"Krásný pokus, jak zamést pod stůl vysvětlení rozdílu mezi předzesilovačem pro analogový příjem a zesilovačem pro DVB-T. "
Vieš Hill, na prispevok od Dingo7 napisat vysvetlenie nebolo mozne. Ak by normalne poziadal o vysvetlenie, alebo napisal ze nevie v com je rozdiel, tak mu to kludne napisem. Ale ak on bez zavahania nepravdivo obvini vsetkych predajcov, tak nech odo mna pomoc necaka.
Vies, ak Ta niekto bezdovodne kope do hlavy, tak tomu sa pomocny ruka nedava.
Svoju odopoved na Dingo7 povazujem za miernu.
(P.s. Miestni "byvoleni" postupuju tvrdsie. Za klamstva, drzost, urazky rovno ban.)
Radu ziadal Onkyo, tak som mu ju dal. Jeho odpoved bola: Pomohlo to.
Ja som skusal niekolkokrat vymenu takehoto zosilnovaca a takmer vzdy bol prijem lepsi. A ak nebol lepsi signal, tak sa aspon odstranilo rusenie.

Uživatelský avatar
vladom
Příspěvky: 317
Registrován: 11 zář 2008, 02:00
Bydliště: Prievidzsko

#38 Příspěvek od vladom »

Mrzí ma že sa tu riešia "prkotiny" pretože tiež by som sa radšej dozvedel či DVB-T zosilňovač má napájanie 5V ako je štandartom na settopboxe.

Uživatelský avatar
Dingo7
Příspěvky: 442
Registrován: 05 kvě 2007, 02:00

#39 Příspěvek od Dingo7 »

fero7 píše:1.
Predpokladam, ze je to smerovane na mna.
Ciastocne som to napisal o par prispevkov vyssie v tomto vlakne. Co si to necital ani Ty ani Dingo7?
Dingo7 napisal:
"Pokud někdo prodává anténu nebo zesilovač přímo na digitalní signál, tak je to akorát podvodník."
Otazka stoji asi takto:
Je mozne takto vseobecne tvrdit co napisal Dingo7:
Suhlasis aj Ty Hill s tymto jeho tvrdenim?

2.
Re:"Krásný pokus, jak zamést pod stůl vysvětlení rozdílu mezi předzesilovačem pro analogový příjem a zesilovačem pro DVB-T. "
Vieš Hill, na prispevok od Dingo7 napisat vysvetlenie nebolo mozne. Ak by normalne poziadal o vysvetlenie, alebo napisal ze nevie v com je rozdiel, tak mu to kludne napisem. Ale ak on bez zavahania nepravdivo obvini vsetkych predajcov, tak nech odo mna pomoc necaka.
Vies, ak Ta niekto bezdovodne kope do hlavy, tak tomu sa pomocny ruka nedava.
Svoju odopoved na Dingo7 povazujem za miernu.
(P.s. Miestni "byvoleni" postupuju tvrdsie. Za klamstva, drzost, urazky rovno ban.)
Radu ziadal Onkyo, tak som mu ju dal. Jeho odpoved bola: Pomohlo to.
Ja som skusal niekolkokrat vymenu takehoto zosilnovaca a takmer vzdy bol prijem lepsi. A ak nebol lepsi signal, tak sa aspon odstranilo rusenie.

:lol: :lol: typická odpověď politika ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#40 Příspěvek od Hill »

fero7 píše:Predpokladam, ze je to smerovane na mna.
Ciastocne som to napisal o par prispevkov vyssie v tomto vlakne. Co si to necital ani Ty ani Dingo7?
Ale ano, četl jsem to celé.
Asi jsem se měl napřed zeptat Dingo7, proč má anténu pod střechou a musí používat zesilovač, když venku by z té antény mohl dostat o hezkých pár dB navíc a žádný zesilovač ho nemusel trápit. Ale to je dáno místními podmínkami a třeba skutečně jinde je ten signál ještě horší (třeba ne slabší, ale jinak degradovaný), tak anténa se zesilovačem je prostě nutné zlo.
Měření v takových příjmových podmínkách by však ušetřilo spoustu časově náročného a někdy i drahého laborování.


Ale vysvětlení, jaký rozdíl je mezi anténou či zesilovačem pro analog a anténou či zesilovačem pro digitál, tu dosud nezaznělo.
A to už si netroufám ani se zeptat, proč i anténní zesilovače označené jako "Digital" mají napájení 12V, když ze settopboxů leze jen 5V, případně proč těch pár modelů na 5V vůbec umí zesilovat analogový signál.
Na střeše nám na jediné síto jedou tři multiplexy a jeden analog, vše pak zesilují čtyři konstrukčně identické selektivní vložky Alcad, pátá přidává další analogový signál v pásmu III, ještě jedna zesiluje rozhlasové pásmo FM a všechny dohromady krmí rozvod pro 48 účastníků.
Po vypnutí ČT2 v analogu se do toho nesahalo, protože na témže kanálu se objevil MUX1. Později přibyly další dva multiplexy i další dva zesilovače.
Na širokopásmovou anténu taky chytám jak digitál tak analog a právě ta měla na krabici napsáno tučně "Digital Antenna"....


O řetězcích s elektronikou si nedělám iluze, jakkoli pro vysokou odbornost prodavačů hovoří zdání přetlaku znalých: hned vedle jednoho "hyperelektro", v jiném "hypernacokoliv" může prodávat kluk, co v elektronice umí, a ne málo, přes pult pečivo. Člověk by tedy řekl, že odborníků máme tolik, že jimi můžeme takto plýtvat. Přitom v tom "hyperelektru" jsou znalosti prodavačů vesměs nevalné a, když je na krabici s anténou napsáno "digital", tak ji jako digitální nabízejí. Oni si to sami nevymysleli, aby je šlo označit za podvodníky.
Naštěstí ještě zbylo pár obchodů, kde se vyznají a lze u nich seriózně nakoupit, tam se objevuji raději. Přece jen tam jdu s konkrétní představou, co potřebuji, a můžu se spolehnout na to, že v nejhorším mi nabídnou rovnocennou náhradu, bez rizika, že něco neznámého půjdu za hodinu vracet.
Přílohy
DSC00375.JPG
Toto bylo seriózní - zesilovač pro analogový Žižkov s propustmi všech čtyř kanálů na vstupu s tetrodovými FETy. Pomohl tam, kde ostatní pokusy selhaly. Žádné placebo. Mimochodem - jdou na něj dnes všechny tři multiplexy ze Žižkova, tak moc selektivní na h
(95.92 KiB) Staženo 278 x

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#41 Příspěvek od fero7 »

Dingo7 píše:typická odpověď politika
Vidim, ze rad strielas od pasu, ale zial zase vedla.
Ja nie som politik.

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#42 Příspěvek od BIPOLAR »

Chlapi Dingo7 a Fero7, kdybych tušil co se bude dít po mé celkem neškodné otázce, tak jse jí sem ani nedával.
Je nám jistě jasné, že pokud v obchodě vystavím dvě naprosto stejné antény a na jednu označím že je pro DVB-T příjem, tak cca 90% lidí si koupí tuto i s nějakou peněžní přirážkou. To samé platí i o předzesilovačích.
Dingo7, s tím podvodníkem jsi to přehnal, vše je o nabídce a poptávce.
Tak chlapci - važme si jeden druhého. :lol: :lol: :wink: .
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.

Uživatelský avatar
Dingo7
Příspěvky: 442
Registrován: 05 kvě 2007, 02:00

#43 Příspěvek od Dingo7 »

Bipolar: ale co jiného než podvod to je? tak dobře, malý podvod :?

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#44 Příspěvek od BIPOLAR »

Taky se tomu říká "obchodní politika" :wink: .
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#45 Příspěvek od procesor »

oěb :D na obědnávku.

Odpovědět

Zpět na „Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších“