Manuál k Hi-Fi AIWA NSX-999

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Lilli

Manuál k Hi-Fi AIWA NSX-999

#1 Příspěvek od Lilli »

Zdravím všechny,
nemáte prosím nìkdo k dispozici oskenovaný manuál k Hi-Fi AIWA NSX-999? Za odpovìdi pøedem moc dìkuji.

Uživatelský avatar
dalik
Příspěvky: 305
Registrován: 09 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Hranice

Re: Manuál k Hi-Fi AIWA NSX-999

#2 Příspěvek od dalik »

Lilli píše:Zdravím všechny,
nemáte prosím někdo k dispozici oskenovaný manuál k Hi-Fi AIWA NSX-999? Za odpovědi předem moc děkuji.
Tuto vez vlastnim taky a k prosbe se pripojuji, diky
Líp už bylo.

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

AIWA999

#3 Příspěvek od LOYZA »

Pokud se pamatuji tak mám servisní dokumentaci. Pošlete mi mejl kam to mohu poslat. Jo a pokud displej svítí jen tak tak, pak jsou vadné dva el. kond. nad usm. můstkem snad C107 a C108 - pohledem dovnitř na desku pl. spoje. Jsou tam 10 mikro na 50V oba stejné. Je to klasická závada! Po vým. je vše zase jako nové! Krom vadného lejzru a vytahaných řemínků na MGF a pořádně vše vyčistit jsou to povedené věže.

Lilli

Re: AIWA999

#4 Příspěvek od Lilli »

mùj mail je callli@seznam.cz
Pøedem mockrát dìkuji :wink:

Zbyteèná citace celého pøedchozího pøíspìvku vymazána.Viz PRAVIDLA, odst.14b)
Hill

194.212.5.254

Re: AIWA999

#5 Příspěvek od 194.212.5.254 »

a kdyš to poøádnì vyèistím tak ten lejzr pude?
a èím to mám oèistit?dik

Zbyteèná citace celého pøedchozího pøíspìvku vymazána.Viz PRAVIDLA, odst.14b)
Hill

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

#6 Příspěvek od LOYZA »

Anonyme,
jediným možným čistidlem je čistý eter. Na té čočce jsou napařené tenké kovové spec. vrstvy a když je poškodíš, není návratu! Nejlépe vatička a dýchnout a velmi opatrně se pokusit o vyčištění. Pak vyfoukat vzduchem a když to nepomůže, pak dát novej. Jsou tam totiž místa, ke kterým se nedostaneš a díky tomu se většinou musí vyměnit za novej.

194.212.5.254

#7 Příspěvek od 194.212.5.254 »

jo a kolik ten novej lejzr stojí?

Zbyteèná citace celého pøedchozího pøíspìvku vymazána.Viz PRAVIDLA, odst.14b)
Používej koneènì tlaèítko Obrázek nad a pod vláknem!

Hill

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

#8 Příspěvek od LOYZA »

Anonyme,
s tebou je to asi dost těžké a asi pokoušíš trpělivost. Koukni se po internetu třeba FA AME, za kolik ho zrovna mají. Je tam asi KSS 210 NEBO 212, už si to přesně nepamatuji, jsou snad i zamněnitelné.

Uživatelský avatar
xPepino007
Příspěvky: 24
Registrován: 25 čer 2006, 02:00

Re: AIWA999

#9 Příspěvek od xPepino007 »

LOYZA píše:...Jo a pokud displej svítí jen tak tak, pak jsou vadné dva el. kond. nad usm. můstkem snad C107 a C108 - pohledem dovnitř na desku pl. spoje. Jsou tam 10 mikro na 50V oba stejné....
Tuhle klasickou závadu mám a lámal jsem si hlavu, čím to může být. Děkuju moc za radu!

Uživatelský avatar
xPepino007
Příspěvky: 24
Registrován: 25 čer 2006, 02:00

#10 Příspěvek od xPepino007 »

Nedalo mi to a hned po práci jsem se vrhnul na ty kondíky. Klobouk dolů, opravdu to byly C107 a C108 a věž teď svítí jako vánoční stromeček. Už jsem ztrácel hlavu, že odešel procesor nebo tak něco. On totiž zároveň s tím nešel ani grafický ekvalizér(tedy jen vizuálně)-tvářilo se to jako neustále přebuzené. Ještě jednou díky moc, je vidět, že tu jsou profíci.
Pepino

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

AIWA 999

#11 Příspěvek od LOYZA »

Hlavně že to udělá radost, že to zase funguje jako dřív. Poradit si vzájemně je asi velmi příjemné, pro mne tedy pokud mohu to udělám rád a ostatním to taky jistě udělá radost. Loyza.

Návštěvník

#12 Příspěvek od Návštěvník »

Ještì bych poprosil o radu ohlednì laseru KSS210. Nabízejí ho napø. firmy NEDIS nebo KTS AME za rùzné ceny, je to znaèka Sony. Jak je to s jejich kvalitou? Jsou již trvanlivìjší než pùvodní lasery v Aiwì? Chtìl bych se totiž vyvarovat nákupu nìèeho, co budu za rok muset znovu mìnit. A jak je to s nastavením napìtí (trimr na samotném laseru)? Je již pøednastavené? Dìkuju moc.

Uživatelský avatar
xPepino007
Příspěvky: 24
Registrován: 25 čer 2006, 02:00

#13 Příspěvek od xPepino007 »

Omlouvám se, zapomněl jsem se přihlásit. Pepino

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

AIWA 999

#14 Příspěvek od LOYZA »

Lejzry se dají koupit jak originální, tak neoriginál. Je jasné, že orig. je dražší, ale osobně jiné zákazníkům ani nemontuji. Nastavení je tovární a ve své podstatě se tím trimrem ani mnoho už nedohoní, jen vzácně!!! Pokud nepomůže vyčištění, dej novej! Až ho dáš, nezapomeň potom odstranit cínovou propojku, která tam je! Už to tady taky někdo na fóru řešil, že mu to pak nešlo. Loyza.

Uživatelský avatar
xPepino007
Příspěvky: 24
Registrován: 25 čer 2006, 02:00

#15 Příspěvek od xPepino007 »

Takže ten Sony můžu brát jako OK? Stojí okolo 400,- to mě mile překvapilo a zároveň jsem měl pochybnosti... Děkuju za tu připomínku s cínem, to bych určitě neudělal a pak bych si lámal hlavu :)

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“