PIC programator alebo demoboard?

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MrMarian
Příspěvky: 48
Registrován: 14 říj 2010, 02:00

PIC programator alebo demoboard?

#1 Příspěvek od MrMarian »

Zdravime,

Nejak sa v tom nevyznam. Chcem zacat s programovanim PIC (dajme tomu na nejakej tej strednej urovni). Teraz sa nebavme o tom ze na akej som urovni a za aky cas sa na strednu uroven dostanem (som uplny zaciatocnik - davnejsie som napisal nejaky program ale ASM ma odradil a teraz by som sa chcel k tomu vratit ale v C). Aktivne programujem v C / C++ taak predpokladam ze by to nemal by t az tak veliky problem i ked viem ze sa problemy najdu.

Ale vratme sa k veci. Nemam RS232 ... iba USB na notebooku. Chcel by som nieco (demoboard ...) kde by som si vedel aj dany program vyskusat (hlavne sa jedna o senzory neelektrickych velicin - ako napr. teplota / tlak ... a zobrazit na displayi) a idealne by bolo ak som to vedel aj tym istym zariadenim nahrat do flash pamati program.

Myslim si ze by mi stacili 8-bitove MCU a to rady 16 a 18 (PDIP 18 / 28 /40)

Najprv som chcel PICKIT 3 ale neviem ako by som si vedel dane programy odskusat - hned na ostro, do obvodu?

Potom som si zacal rozmyslat nad PICDEM 2 PLUS (http://www.microchip.com/stellent/idcpl ... icdem2plus). Ale tu zase nie je USB port cez ktory by som sa napojil na notebook. Tu sa mi paci ze je display a zakladne senzory...

Mohli by ste mi poradit (nakolko som v tom novacik) co sa oplati z hore uvedenych veci, ake budu obmedzenia alebo nieco ine podla mojich poziadavok.

Dakujem za kazdu radu a ochotu.

Prajem pekny den.

Marian

Pozn.: Mam na to pripravenych cca 5 000Kc, tak mi skuste v tychto intenciach navrhnut idealne riesenie.

Uživatelský avatar
MrMarian
Příspěvky: 48
Registrován: 14 říj 2010, 02:00

#2 Příspěvek od MrMarian »

Zdravim ...

Myslite si ze by toto (MPLAB ICD 3 Evaluation Kit (with PICDEM 2 Plus)) : https://www.microchipdirect.com/Product ... s=DV164036 mohlo byt riesenie mojho problemu ?

Dakujem za odpovede.

Prajem pekny den.

M.

Uživatelský avatar
Banda
Příspěvky: 1170
Registrován: 22 bře 2005, 01:00
Bydliště: OV

#3 Příspěvek od Banda »

Já mám postavenou ICD2. Pokud se ti však nechce nic stavět, tak myslím, že
PICKIT 3 je dobrá volba.
Vývojovou desku ani nebudeš potřebovat, nejlepší je stejně oživovat program přímo v zapojení.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#4 Příspěvek od Atlan »

PICIKIT2 by ti nestacil ? demo dosku by som nekupoval ale pokial sa chcces len pohrat tak si kup. Ked chchces nieco aj dalej robit s procesormi nieco postavit tak si kup. nepajive pole, displej, tlacitka a par veci okolo napajat to mozes aj z pickitu 2 tj usb pokial ti bude stacit 5V, navise suciasky a displej mozes neskor pouzit , pole ti tiez ostane na skusanie zapojeni a nie si obmedzeni...demo zapojenim

Uživatelský avatar
MrMarian
Příspěvky: 48
Registrován: 14 říj 2010, 02:00

#5 Příspěvek od MrMarian »

Zdravime,

To Banda: ICD2 uz nie je dalej podporovan Microchipomm od 9/2010. Nad PicKIT-om 3 som rozmyslal, ale neviem ci podporuje Debug mode, a nie vzdy mam uz hotovu desku aby som ju mohol vyskusat na ostro. Kolega bude robit desky a ja programovat PICi. Samozrejme ze suhlasim ze najlepsie ja ak to odskusam priamo na deske ... ale ked nie je ??? Tak len preto preferujem vyvojovu desku. Vyvojova deska k PicKIT 3 by vedela spolupracovat s nejakym displayom?

To Atlan: Urcite by mi stacil aj PicKIT 2, ale naco kupovet nieco stare ked rozdiel ceny je minimalny ... Na demodoske chcem odskusat veci ked este nemam hotovy plosak s osadenymi suciastkami - dajme tomu je este vo vyvoji (budeme vacsinou vyvyjat nove veci ... ziadne kopirovanie 8O ). Nepajive pole by bolo taky riesenie ale ked toto uz mam hotove (ano ... s itymi omedzeniami v buducnu)? Ale sa vam zda ze je to drahe?

Otazka znie ci "MPLAB ICD 3 Evaluation Kit (with PICDEM 2 Plus)" mi staci aby som naprogramoval / debugoval a odskusal na PIC jednej deske???

Plne nahradi "MPLAB ICD 3 Evaluation Kit (with PICDEM 2 Plus)" PicKIT 3 pre 8 bitove (PDIP 18 / 28 / 40) PIC? Ako som pisal hlavne pre senzory neelktrickych velicin a display (npotrebujem komunikaciu RS232 / USB ...) .

Dakujem a prajem pekny den.

M.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#6 Příspěvek od Atlan »

Ked je na tom dobra cena + pickit3 tak si to kup..... osobne sa mi tieto demo veci zdaju predrazene... a ak je displej pripojny na port B tAK STYM NIC NEUROBIS ALE NA NEPAJIVOM POLI SI TO MOZES PODRATOVAT AKO CHCHES sorry za velke preplosa samo....

na druhej strane na demo doske nemozes noic pokazit...... ze by si to zle zapojil aspon nie priamo....

Neviem ale po par veciach ta ta demodoska omrzziiii podla mna.... nevime nemal som.... pozri nazory este na mcontrolers fore

Uživatelský avatar
MrMarian
Příspěvky: 48
Registrován: 14 říj 2010, 02:00

#7 Příspěvek od MrMarian »

Zdravim,

Vdaka za rychlu odpoved.

To Atlan: cena za ten KIT je 172Eur (adresu som uviedol hore). Tak teraz tomu velmi nerozumiem - K tomu "MPLAB ICD 3 Evaluation Kit " je potrebne este kupit aj PicKIT 3 aby som mohol tie PICi programovat alebo je to aj plnohodnotny programator (na rychlosti prehratia programu do PICu mi ani tak nezalezi)

Dalia otazka ... Ake 4 riadkove (4x16) displaye doporucate (alebo graficke) + PIC

Dakujem. Pekny den.

M.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#8 Příspěvek od Atlan »

http://www.microchipdirect.com/ProductS ... s=DV164036

tu su sady skote obsahuju vsetko .... pickit2+demoboar alebo pickit3+ demoboard

Uživatelský avatar
MrMarian
Příspěvky: 48
Registrován: 14 říj 2010, 02:00

#9 Příspěvek od MrMarian »

Zdravime,

Mozem sa opytat v com sa lisi stranka co si mi poslal od tej mojej? A ja tam nevidim "pickit2+demoboar alebo pickit3+ demoboard" . Ja tam vidim co som pisal ja MPLAB ICD 2/3 Evaluation Kit (with PICDEM 2 Plus) .

Vdaka.

M.

Uživatelský avatar
plecharts
Příspěvky: 12
Registrován: 29 říj 2010, 02:00

#10 Příspěvek od plecharts »

Osobně mám postavený programátor pomocí PICKit 3 a ZIF socketu propojeného pomocí plochého kabelu, tu desku jsem postavil asi do stovky (podkladovou desku jsem měl doma, stačilo 4x8cm.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#11 Příspěvek od Atlan »

Ok máš pravdu sekol som sa....

Uživatelský avatar
MrMarian
Příspěvky: 48
Registrován: 14 říj 2010, 02:00

#12 Příspěvek od MrMarian »

Zdravim,

To plecharts: postavis to a aj mne :D ? Bol by som veeelmi rad ak by sa mi to podarilo za 100Kc mat postavene a plne s tym pracovat. Zatial co som na nete nasiel schema tak to bolo okresane PICKIT2 a kopu omedzenim, a problemami - ale mozno sa mylim.

To Atlan: To je v pohode. Tak este na ujasnenie. Ak si ten MPLAB ICD 2/3 Evaluation Kit kupim budem mat vsetko co potrebujem?

Vdaka za odpovede.

M.

Uživatelský avatar
plecharts
Příspěvky: 12
Registrován: 29 říj 2010, 02:00

#13 Příspěvek od plecharts »

PICKit 3 mám koupený, stavěl jsem si jen desku se socketem.

Uživatelský avatar
MrMarian
Příspěvky: 48
Registrován: 14 říj 2010, 02:00

#14 Příspěvek od MrMarian »

Zdravime,

Mam to objendane, ma mi to prist zaciatkom unora.

Este ale by som chcel poziadat o zopar rad vid toto vlakno.

Dakujem vsetkym za rady.

M.

Uživatelský avatar
peatre
Příspěvky: 39
Registrován: 26 lis 2007, 01:00
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Pickit 2 alebo 3 je asi najlepsia volba

#15 Příspěvek od peatre »

Vrele doporucujem, je to skvely programmer a debuger. A pre ludi, ktory s PICom chcu len zacat doporucujem toto:

http://www.rlx.sk/product.php?id_product=273
alebo
http://www.rlx.sk/product.php?id_product=210

Je to dobrá alternatíva pre zaciatok alebo nejaku development dosku. Ale PICKIT je zároven skvelý univerzálny programátor, ktorý sa vždy hodí...
Bezpečnost pri práci je dúležitejší než práca samotná...

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“