siemens OP17

Měřáky, automatizační technika, regulační technika

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mtk
Příspěvky: 115
Registrován: 31 říj 2010, 02:00

siemens OP17

#1 Příspěvek od mtk »

dobrý den. nikde se nemůžu dočíst jakým způsobem se dají zálohovat data z OP17. zjistil jsem jen že se dá připojit jen pomocí nejakého trojhmatu ale po zadání trojhmatu se Op zresetuje do továrního nastavení. protool umožnuje jen upload a originál program nemám. děkuji za rady jak na to

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#2 Příspěvek od Maskot »

Nejsem si 100% jisty,ale neco mi rika ze mas smulu.Zrejme to nejde.K jakemu PLC to mas?Nekdy byva program pro OP v projektu.Jeste je program Prosave koukni se na nej tim by to melo jit,tady je ke stazeni http://support.automation.siemens.com/W ... aller=view

Uživatelský avatar
mirku
Příspěvky: 198
Registrován: 15 čer 2006, 02:00

#3 Příspěvek od mirku »

... u nás kluci zálohovali pouze tak, že flash paměť vyjmuli z OP a pomocí adaptéru data stáhli ... 8-)

Jenda_KL
Příspěvky: 1173
Registrován: 10 zář 2008, 02:00
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Jenda_KL »

zálohovat to jde ale jen jako BIN soubor, klasický upload pro možné úpravy nebo alespoň náhled konfigurace udělat nejde. Ten trojhmat a zapnutí VYMAŽE CELOU FLASH tak na to pozor, já si ho nedal :)

Je to utilita Simatic Pro Save, je s ProToolem v jednom balíku.

Jenda_KL
Příspěvky: 1173
Registrován: 10 zář 2008, 02:00
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Jenda_KL »

asi jsem to napodruhý pochopil - stalo se Ti to samé že?
Program z automatu alespoň je?

Uživatelský avatar
mtk
Příspěvky: 115
Registrován: 31 říj 2010, 02:00

#6 Příspěvek od mtk »

je to připojené s S7-300 profibusem ale v tom plc to nikde není. nejspíš budu muset požádat výrobce v německu o originál a když ne tak už jen nějaká hokus pokus. Děkuji všem

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#7 Příspěvek od Maskot »

Pokud mas cim,(prislusny kabel plus PC nebo PG) stahni si od Siemense ten program PROSAVE a je to.Pripojis OP stahnes a hotovo,pouzival jsem.Teda pokud sis OP nesmazal.Pak je na rade bud domluva s vyrobcem,nebo samotvorba.

Jenda_KL
Příspěvky: 1173
Registrován: 10 zář 2008, 02:00
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Jenda_KL »

Maskot: Jenže jemu se už povedlo ho v tom panelu smazat))

Pokud to pujde od toho výrobce tak supr, jestl ne tak budeš muset hledat v programu automatu, budeš ho muset rozebrat - popsat a okomentovat - abys přišel na to jak to bylo provázané s displejem. vesměs je to tak, že Mka které mají výstup odnikud byly namapované na tlačítka

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#9 Příspěvek od Maskot »

No snad napise co udelal.Pri trose snahy a pokud to neni program ridici Temelin dase to nejak udelat.

Uživatelský avatar
mtk
Příspěvky: 115
Registrován: 31 říj 2010, 02:00

#10 Příspěvek od mtk »

ne ještě jsem ho nesmazal. je stále O.K. máme víc panelů tohoto typu ve výrobě a dva v náhradních dílech. minulý týden se nám pokazil display na jednom stroji tak jsme ho rozebraly a vyměnily pouze display ale hledáme možnosti jak stáhnout z OP program pro případ že by se pokazil zcela. děláme nepřetržitý provoz a opravy musíme řešit v co nejkratší době. Pokud je nějaký větší problém v sw tak to řešíme s výrobcem přes modem ale to jen přes den.

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#11 Příspěvek od Maskot »

Tak jeste mas se cim na to OP pripojit?Kabel plus PC nebo PG?Pokud ano pripoj OP a tim PROSAVE to stahnes,potom to pomoci PROTOOLU muzes cpat do OP zpatky.

Uživatelský avatar
lubosgls
Příspěvky: 11
Registrován: 04 pro 2007, 01:00

#12 Příspěvek od lubosgls »

proč si program nevyžádáte od výrobce?? nevím co máte za verzi, ale já mám v Protoolu i možnost zálohy, ten pak spustí prosave a nebo ho může spustit samostatně

Uživatelský avatar
mtk
Příspěvky: 115
Registrován: 31 říj 2010, 02:00

#13 Příspěvek od mtk »

plc je trvale připojeno přes modem s výrobcem který ladí program a přidává nebo ubírá funkce takže se program mění. změny dělají cca po týdnu takže by jsme si to chtěly zálohovat bez jejich vědomí. připojit je možno se přes Pg kabel ten tam tuším máme. vyzkouším a napíšu jak jsem dopadl

Uživatelský avatar
lubosgls
Příspěvky: 11
Registrován: 04 pro 2007, 01:00

#14 Příspěvek od lubosgls »

to zrovna nejni moc dobré řešení dělat něco dodavateli za zády, trochu mě překvapuje nasazení tohoto panelu kterej už patří mezi starožitností, ty nověší už mají mnohem komfortněší možnosti zálohy, pokud se jedná o nepřetržitý provoz kde je sebemenší časová ztráta při výpadku výroby problém, školíme a vybavujeme servisáky tak aby mohl zasáhnout samy stím souvisí i technická podpora, ale to jen tak naokraj :)

Uživatelský avatar
mtk
Příspěvky: 115
Registrován: 31 říj 2010, 02:00

#15 Příspěvek od mtk »

Měla by to být jen pojistka protože obsluha si mnohdy na panelech ulevuje od své neschopnosti něco pořádně seřídit. většinou to bývá na nočních směnách či přes víkend kdy nejsou v práci papaláši z kanceláří. Stává se to tak jednou za dva měsíce kdy někdo něco zničí. tak to chceme jako údržbáři jen pro případ nouze. zaškoleni jsme ale na základní věci. stroje na kterých jsou jsou tak 2-6 roků staré jinak na novějších linkách už sou dotykové panely

Odpovědět

Zpět na „Měření, regulace a automatizace“