Vyhrievanie elektroniky v exterieri

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#16 Příspěvek od Crifodo »

procesor píše:To si dali urobiť manageri na zákazku.
Existence takových kokotů mi částečně objasňuje, proč máme energetickou spotřebu desetinásobnou než před 30 lety, výrobu na hlavu nepodstatně rozdílnou a populaci stagnující.
Sorry za lidový slovník, ale ti manageři jiný nezasluhujou.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#17 Příspěvek od Artaban001 »

pokud máš dost místa, co Ti brání dolů strčit menší teplovzdušný větrák a jeho termostatem nastavit třebas 18 celsiu. Automaty na jízdenky to tak mají běžně.. teplovzduch máš už od 400 korun ze vším všudy..

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#18 Příspěvek od kbulda »

Jo , ale nesmí to být přístroj , jako je na fotce v tomto vlákně :
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=40907.
Doporučuji proto topení , které jsem uvedl v mém předchozím příspěvku.
Toto topení má hlavně atest přímo na použití pro vytápění rozvaděčů , aby v nich nekondenzovala voda. Ta samá firma prodává i vhodný prostorový termostat na DIN lištu doporučený na větrání a nebo topení rozvaděčů. Obojí jsem používal ve své praxi , byl bezporuchový provoz.

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#19 Příspěvek od procesor »

Len ten teplo-vzduch za 400,- má mizernú životnosť (a na Slovensku stojí 30EU). Miesto je iba v neprístupnej časti. Má to otvor akurát v spodne časti, kde je nasáčkované malé priemyselné PC, mini PC playr, a 6-radová zásuvka. Proste priestorová bieda.
Zajtra to idem vyzliecť-nerezový 60kg obal zvarený v kuse. Má výšku 2m.
Dám tam profi výbavu určenú do rozvádzačov a podľa možnosti tepelne to zaizolujem.
Naposledy upravil(a) procesor dne 15 pro 2010, 21:37, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
jano1154
Příspěvky: 184
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: SK - Piešťany

Vyhrievanie elektroniky v exterieri

#20 Příspěvek od jano1154 »

Nechcem sa Vám do tohoto miešať ale podľa mňa bi chcel vykúriť o,72m3. Neviem či sa dá vykúriť 1m2. ? Ešťe ma napadlo či bi nebolo dostačujúce steny oblepiť izolačným materialom a samotná elektronika si svojími stratami udrží prevádzkovú teplotu. Iba môj názor !
--------------------------------------------------
Dym ukáže kde bola chyba.......

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#21 Příspěvek od procesor »

Do ničoho sa nemiešaš, som rád za každú pripomienku.
Áno, je to objem cca 0,75m3, ale plochu stien má 6m2(nerez a z toho 1m2 bezpečnostné 6mm sklo) čo je rozhodujúci údaj.

V takom stave ako to je teraz na udržanie 30°C rozdielu teplôt mi vychádzajú straty okolo 1200W. 700-900W je únik plášťom, prúdením vzduchu ventilačnými otvormi a tepelným vztlakom 200-300W.
PC a 2xLCD nebude prevádzkované nepretržite 24h denne, ale klimatizácia (najmä ohrev) by to mala udržovať v prijateľných teplotných a vlhkostných podmienkach, takže výkon samotnej elektroniky nestačí. Izoláciou sa dajú znížiť straty, aj sa o to pokúsim, iba konštrukcia toho zariadenia je urobená nie moc šťastne (no 🤐), najmä rozoberateľnosť je takmer nulová. Nasúvanie "nerezového obalu" znemožňuje urobiť z vnútra dodatočnú izoláciu na tom "obale". Vnútorná konštrukcia je len akýsi rám bez stien. Ako som písal vyšie, zajtra to idem otvoriť, len potrebujem vysokú halu aspoň 4...5m a bez žeriavu, alebo bez kladky to pôjde ťažko.

Uživatelský avatar
jano1154
Příspěvky: 184
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: SK - Piešťany

.....

#22 Příspěvek od jano1154 »

Tažko riešiť ked neviem očo sa jedná /FOTO ?/ Možno v tom kryte bi riešenie aj bolo napr: "zadné dvere ? " Hovorým tažko radiť ......
--------------------------------------------------
Dym ukáže kde bola chyba.......

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#23 Příspěvek od rnbw »

Tiez som zvedavy, ako to vyzera. Videl som kiosky (male - stojan s 19" LCD) vyrobene v slovenskej firme - hrozny navrh a otrasne spracovanie...

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#24 Příspěvek od procesor »

Skica, asi 2000x900x400
2x LDC 32" na výšku, jeden s touch-pad-om
dole male dvierka pre HW
+ podstavec
Nerezový obal je bezchybne zvarený, nasúva sa zvrchu na vnútorný oceľový rám. Navrchu je ešte nerezová strieška.
upravil.
Přílohy
Kio.jpg
(22.68 KiB) Staženo 40 x
Naposledy upravil(a) procesor dne 19 pro 2010, 08:51, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#25 Příspěvek od PeteBurns »

Hrozne to bije do očí, je to TOUCH-PAD :wink: Inak antikor je sám osebe zlý vodič tepla, príkon tej elektroniky dokopy môže byť aj do 300W, čo je celkom dosť, v uzavretom priestore, myslím, že kilowatt je príliš moc, ale takéto veci sa ťažko dajú presne vypočítať, najlepšie zohnať nejaký kvalitný fukár, ako mám doma, má tri nastavenia výkonu, špirály sú vyrobené na pevnom kotúči, takže vyhoretie ako na lacnom šmejde, ktorý má odporový drôt zavesený vo vzduchu, nehrozí, samozrejmosťou je pracovný bimetal aj ochranný, takže sa nastaví výkon, teplota a hotovo, bude ju udržiavať...prúdenie vzduchu je určite veľká výhoda, zabráni sa kondenzácii vody na miestach, ktoré by inak ostali v zákryte a tým pádom studené...

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#26 Příspěvek od procesor »

:roll: :oops:

Uživatelský avatar
jano1154
Příspěvky: 184
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: SK - Piešťany

........

#27 Příspěvek od jano1154 »

čítaj SZ !
--------------------------------------------------
Dym ukáže kde bola chyba.......

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“