Reset tonerů XEROX 6180

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Romulusw
Příspěvky: 34
Registrován: 22 črc 2009, 02:00

Reset tonerů XEROX 6180

#1 Příspěvek od Romulusw »

Zdravím všechny, máte někdo zkušenost s resetem počitadla stránek u tonerů XEROX 6180? Hlásí mi vyměnit, ale jsem přesvědčen, že tonery nejsou prázdné. Snad to kontroluje nějaký čip na toneru anebo se to dá vypnout v servisním menu tiskárny. Zatím jsem nic nenašel. Nevíte někdo?

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od jjilek »

Na některých typech XEROX tiskáren jsou v patici seriové paměti, jejich obsah závisí na počtu tisků. Bohužel jsem nedešifroval, jak to funguje. Tak jsem to vyřešil tak, že jsem si půjčil z nevyčerpané tiskárny paměť, překopíroval ji a použil. Funguje to spolehlivě, ale zdá se, že to závisí od typu tiskárny (nelze zaměnit paměti od různých typů). Také nevím, jak je to konkretně řešeno u 6180.

Uživatelský avatar
Romulusw
Příspěvky: 34
Registrován: 22 črc 2009, 02:00

#3 Příspěvek od Romulusw »

Začínám do toho trochu pronikat. Je tam toto, s označením NN3515
a konfigurace vypisuje - neznámý toner VYP
možná kdyby se to dalo změnit, tak by to pomohlo, ale v service menu jsem to nenašel
Přílohy
cru.jpg
(48.94 KiB) Staženo 84 x

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Obavam sa, ze ani v servisnom menu s tym neurobis nic. Musis zmenit obsah tej EEPROM - bud prepisat (skopirovat z druhej) alebo vymenit (kupit cely "chip" aj s tou antenou).

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od jjilek »


Uživatelský avatar
Romulusw
Příspěvky: 34
Registrován: 22 črc 2009, 02:00

#6 Příspěvek od Romulusw »

Jj, tam už jsem taky byl, ale moc mi to nedalo. Je mi divný, že nemohu nic najít o té NN3515, žádné podrobnosti. I tak dík.

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od CZJKP1 »

není to nějákej ,,čítač,,

Já vím, že, epson, ingoust měli čip, prodával se v globusu takovej ,,oblbovač,, to se připojilo, zablikala ledka doplnil se inkk inj. stříkačkou a tisklo se dále

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“