Presne spinane rele

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Cyb19

#16 Příspěvek od Cyb19 »

Andrea píše:A co je špatného na tom komparátoru s nastavitelnou komparaèní mezí?
Spatneho samozdrejme neni nic, ale hledam vice moznosti.

Cyb19

#17 Příspěvek od Cyb19 »

breta1 píše:Možná by staèilo toto.
R1,R2 nastaví spínací úroveò (aby na R=2,5V), vysoký Rh zanese potøebnou hysterezi.
Ten planek vypada slibne, dekuji. Sel by tam osadit nejaky trimr na nastavovani te vstupni hodnoty. Nejsme si jisty jak presne by to fungovalo. rekneme, ze staci skokove po 0,1v od tech 3,5v do 5v.

Jak uz jsem psal nejsem v tomhle moc zdatnej. udelat hotovej planek osadit vyleptat ozivit a mit radost budiz, ale na nejaky koumani a osazovani hodnot bohuzel.

Kazdopadne vsem dekuji.

Uživatelský avatar
MATYCH
Příspěvky: 602
Registrován: 16 úno 2006, 01:00

#18 Příspěvek od MATYCH »

Zdravím.
Profesionální provedení MaR http://www.marinfo.cz/Files/RWT-Rawet/K ... %C3%BD.pdf
Splňuje všechny požadavky mimo ceny.
M.

Uživatelský avatar
kolegarka
Příspěvky: 7
Registrován: 30 pro 2010, 01:00

#19 Příspěvek od kolegarka »

Cyb19 píše:
Andrea píše:A co je špatného na tom komparátoru s nastavitelnou komparační mezí?
Spatneho samozdrejme neni nic, ale hledam vice moznosti.
Ten komparátor není vůbec špatná věc. Regulace by se prováděla pomocí potenciometru s lineární charakteristikou, tím by se v podstatě regulovalo referenční napětí z přesného zdroje do komparátoru, porovnával by ho s napětím z čidla (například) a na výstup komparátoru bych šupnul tranzistor, který by spínal ono relé. Jen je problém s těmi hysterezemi. Možná by nebyl k zahození i ten komparátor s nastavitelnou komparační mezí. Vím, že to jde nějak nastavit ta histereze, ale nenapadá mě momentálně žádný způsob, jak to udělat. Kdysi jsem řešil obdobný problém a uplatnil se tam bimetal, jenomže v tomto případě je to dost nereálné.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“