ZÁCHRANA DAT NA HDD

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
lantros7
Příspěvky: 452
Registrován: 22 lis 2010, 01:00

#16 Příspěvek od lantros7 »

...a tento pán si taky nechá platit.
Děkuji,ale snažím se jako obyčejný člověk najít cestu pro mne reálnější,jelikož tiskárnou na peníze nedisponuji,a tolik na zbyt nemám.
Tohle je pro jinou vrstvu lidí.
Každopádně děkuji moc všem,za každou dobrou realizovatelnou radu.

Uživatelský avatar
Mira80
Příspěvky: 234
Registrován: 13 led 2009, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od Mira80 »

Samozrejme, ze si tento pan za to necha platit, protoze jednak neni charita a jednak jeho vybaveni, ktere ma, taky neni zadarmo.
To je vzdycky na tobe, jakou cenu pro tebe maji nezalohovana data..
Ja jsem jeho sluzeb vyuzil nekolikrat a to i soukrome, kdy jsem za to platil, vytahnuti dat me obvykle stalo kolem 5000 Kc.
Klídek chlapi, to je nulák

Uživatelský avatar
MaTTo
Příspěvky: 528
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Slovakia

#18 Příspěvek od MaTTo »

Tak investicia do noveho disku z alzy tak draha nieje, skusil by som to urcite , prinajhorsom ti ostane novy 250gb disk couz , zalohy dat su poriadne drahe veci takze sam doma mozes skusit jedine tu vymenu elektroniky .
Naposledy upravil(a) MaTTo dne 11 pro 2010, 12:04, celkem upraveno 1 x.
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .

Uživatelský avatar
kassquit
Příspěvky: 169
Registrován: 25 dub 2008, 02:00

SAMSUNG HD501LJ

#19 Příspěvek od kassquit »

mne tento disk zacal cvakat hlavami, jedneho dna, pocitac len tak zapnuty ani som na nom nerobil a zrazu pocujem ako cvakaju hlavy, cca raz za sekundu hlava asi zasla do krajnej polohy co bolo pocut dost hlasno. Tak som PC vypol. A po zapnuti, aj bez datoveho kablu to ten disk stale robi, roztoci sa a cvaka hlavami.
Isiel som kupit rovnaky disk ale zistil som ze uz maju len 502IJ, tak som asi pol roka cakal kym zase boli na sklade tieto 501LJ, kupil som premontoval som elektroniku, disk sa roztocil, hlavy uz necvakali, ale pocitac disk vobec nenasiel:-(
Jedna sa o 500GB SATA disk, plny vacsinou hluposti, ale povedzme ze nejakych 5-10% dat by pre mna malo cenu, ale zaplatit za to 5x viac ako stoji prazdny disk sa mi teda nechce.

Uživatelský avatar
MaTTo
Příspěvky: 528
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Slovakia

#20 Příspěvek od MaTTo »

kassquit : logicky ak si mal na disku mechanicku zavadu vnutri tak vymena elektroniky je na 2 veci ....
Ale na tom WDcku je odpalena prave ta elektronika takze tam by to zmysel este malo ajked vysledok nieje zaruceny ale za skusku az tak vela neda .
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#21 Příspěvek od Peterseal »

PvvS píše:Do vymeny ploten bych se nepoustel. Uz nikdy se netrefi pozice. To radsi sehnat elektroniku.
To sa da spravit. Pri prehadzovani platni z HDD dp HDD ak je ich tam viac ( lebo su aj HDD s 1 platňou) sa da pouzit stahovac piestnych kruzkov ktory pouzivaku automechanici. Potom by to nemal byt problem. Len pri domacich opravach HDD pozor na vsadepritomny prach. Sice v HDD su prachove filtre ale aj tak...

Uživatelský avatar
PvvS
Příspěvky: 464
Registrován: 25 lis 2008, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od PvvS »

Na skleneny/hlinikovy plotny ? To uz by pak nebylo ani pod pivo. JAk zajistis souosost dat na jednotlivych plotnach ? Pokud nepomuze prehozeni elektroniky, tak neni co resit. Bud tam mam data , na kterych az tak nezalezi a disk vyhodim, nebo jsou tam dulezity data a tim padem stoji i za ty penize za obnovu.
Pri mym poslednim umrtveni disku jsem prisel jenom o emaily za poslednich 7 let a jenom 20 000 fotek. Ale proste pokud dulezity veci nezalohuju , tak si muzu nadavat akorat sam sobe.

Uživatelský avatar
Mira80
Příspěvky: 234
Registrován: 13 led 2009, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od Mira80 »

Osobne zastavam nazor, ze pri amaterskem obnoveni clovek muze udelat vic skody nez uzitku..nema ani zkusenosti, ani vybaveni. A data jsou tam jen jednou, jak to zprasim, tak se muzu jit tak leda klouzat..

Mnou zminovany pan Sustek disponuje pozoruhodnou zasobou pevnych disku vsech moznych znacek a typu pro pripad potreby vymeny elektroniky, dale bezprasnou laboratori pro mechanicke prace s plotnama atd.
A predevsim, prvni disk od nej jsem si nechal spravovat uz pred deseti lety, a bez problemu to dostal vsechno ven. takze s tim ma i zrejme docela velke zkusenosti.
Cosi vzpomiman, tak jsem mel HDD,ktery byl zcela mrtvy, HDD, kteremu klepala hlavicka (= mechanicke poskozeniplotny, kteremu se hlavicka vyhyba)
A do tretice ani ty SW nastroje pro tahani dat clovek doma nema.
Klídek chlapi, to je nulák

Uživatelský avatar
lantros7
Příspěvky: 452
Registrován: 22 lis 2010, 01:00

#24 Příspěvek od lantros7 »

Díky všem.
Měl sem to na diagnostice v Praze,a záchrana dat by mě stála 8000,- a ve druhém případě dokonce i 30000,-.
Tak tomu už nerozumím vůbec.
Tato cena je už mimo mé chápání,t si kdo chce co chce říká.
Vím že ty lidi co to dělají je zařízení stálo hordy peněz,ale tohle je moc.
Zatím se budu snažit sehnat stejný disk.
3000,-bych ještě dal(při té všeobecné krizi),ale takhle vydělávat na něčím neštěstí.

Uživatelský avatar
Mira80
Příspěvky: 234
Registrován: 13 led 2009, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od Mira80 »

lantros7 píše:Díky všem.
Měl sem to na diagnostice v Praze,a záchrana dat by mě stála 8000,- a ve druhém případě dokonce i 30000,-.
Tak tomu už nerozumím vůbec.
Tato cena je už mimo mé chápání,t si kdo chce co chce říká.
Vím že ty lidi co to dělají je zařízení stálo hordy peněz,ale tohle je moc.
Zatím se budu snažit sehnat stejný disk.
3000,-bych ještě dal(při té všeobecné krizi),ale takhle vydělávat na něčím neštěstí.
Tech 8000 povazuji za zcela beznou taxu, tech 30 000 uz je docela dost.
Platis nejen ten Hardware, ale predevsim to KnowHow..
Klídek chlapi, to je nulák

Uživatelský avatar
Gringo_Joe
Příspěvky: 488
Registrován: 09 led 2010, 01:00

#26 Příspěvek od Gringo_Joe »

souhlas, ono sice prijde na to, kolik tam mas dat, ale 8000 neni zas tak velka cena.. Uvidis, ze by te to naucilo zalohovat;-)

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od Mourek »

otázka jestli zatěch 8000 opravdu něco zazálohují Já mám zkušenost s TDP-Ontrack , je to spolehlivá firma ale tam bych se ceně 30000 nedivil. Jinak jsi zkusil odpojit ten transil anahradit R67? myslím že by to běhalo.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“