Výroba přístroje pro měření napětí a proudů z/do aku 12V

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od AmarokCZ »

GeorgeB: tak to jsem netušil, ale na druhou stranu ... čím si pomůže, digitál aktualizuje většinou na 3Hz frekvenci a u ručkového taky poměrně dlouho trvá než se ručka uráčí přesunout tam, kam má.
Navíc na začátku psal "Přesnost nemusí být nijak oslňující.", takže průběh asi nepotřebuje.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#17 Příspěvek od EKKAR »

Nejjednodušší klešťáky ukážou jen nejvyšší maximum od začátku měření. Ty složitější, napojitelný jako "měřicí sonda" k paměťovým digitálním osciloskopům pak umějí všecko možný, možná i zpívat jako božskej Kája...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Sunmay
Příspěvky: 171
Registrován: 09 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od Sunmay »

No až na ty prachy

http://www.amt.cz/index.php?id=PAC12,

ale na konec už se dá dát jakýchkoliv měřák s BNC ...
Jak sem se dostal k elektrotechnice? No to je jednoduché, kdy sem byl malý měl sem strašně moc rád stavebnice a to mi zůstalo ... a řekněte mi, která stavebnice má víc součástek :D

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#19 Příspěvek od BOBOBO »

No jako servisman bych chtěl na to zařízení vidět , když sedím v sedačce řidiče a točím klíčkem . Napětí mne zajímá tím stylem , že chi vědět jak kolísá se změnou otáček . Takže pro U bych sestavil bodový bargraf 10-14V a ten bočník ubastlil z kousku mosazného vodiče s paralelní ručkou 60mV-jsou . Pro proud potřebuje vidět jen 250A- a do 100A+ . Připojení 3 dráty a napájení toho bargrafu z aku .

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#20 Příspěvek od EKKAR »

BOBOBO píše:... Pro proud potřebuje vidět jen 250A- a do 100A+ . Připojení 3 dráty a napájení toho bargrafu z aku .
Víc. Startovací špičku studeného (ne promrzlého - ale přes květnovou noc venku odstaveného) motoru Š1203 v ještěrce jsem někdy v roce 1998 paměťovým klešťákem naměřil 325A. U dehťáků to bude ještě víc - spíš bych se řídil možným zkratovým proudem baterek, které dneska u 44Ah dosahují nezřídka hodnoty 500A - takže bych na těch minimálně 500A posadil i rozsah "měřidla". Rychloběžné startéry s planetovým redukčním převodem sice berou míň, ale ne zase o tolik - a rezerva je lepší než odpálit měřák...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#21 Příspěvek od Sandal »

EKKAR píše:A na startovací proudy je zrovna lepší digitál - ale s pamětí špičkový hodnoty.
No na tu paměť jsem nepomyslel :oops:
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#22 Příspěvek od BOBOBO »

Těžko bych tento údaj využíval .

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“