Vánoce po křesťansku

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#16 Příspěvek od Bernard »

EKKAR píše:.... církev hlásá vodu a sama chlemstá víno ...
Nový Zákon je základem křesťanství, tak se ho držme:
Přílohy
Nový-zákon.jpg
(88.44 KiB) Staženo 62 x

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#17 Příspěvek od EKKAR »

Já Písmo nečtu - hovořím o REALITĚ, ne o teorii, kterou církev sama není schopná dodržovat...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
hrdy
Příspěvky: 17
Registrován: 20 říj 2009, 02:00
Bydliště: kroměříž
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od hrdy »

Andrea píše:hrdy: A vážně věříš tomu, že lidé, kteří lžou a kradou, chodí do kostela proto, aby se naučili nelhat a nekrást?
To nevím. Ale určitě mají chvíle kdy je jim líto co provedli a mrzí je jací jsou a chtěli by být lepší.

Uživatelský avatar
Burajko
Příspěvky: 1803
Registrován: 21 srp 2009, 02:00

#19 Příspěvek od Burajko »

Andrea píše:hrdy: A vážně věříš tomu, že lidé, kteří lžou a kradou, chodí do kostela proto, aby se naučili nelhat a nekrást?
No...niekde sa zdokolanovat musia... :roll:
Už druhý krát strihám a furt je to krátke

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#20 Příspěvek od Cust »

Bavili jsme se o křesťanství, nejednou je tu církev, nejednou jsou tu zločiny lidí za něco se schovávající - prosím, ale někdo tu buď z hlouposti nebo záměrně zaměňuje slova...

Katolík na katolické bastlírně:
Tak jsem chtěl dělat i něco s elektronikou, zjistil jsem, že se používá v zapojeních nějaký trojúhelník. Je to operační zesilovač, prý má nekonečné zesílení - tak jsem to zkoušel (koupil jsem si v obchodě jeden kousek) a když jsem mu dával na vstup větší a větší frekvence, tak ten zesilovač přestal zesilovat a pak dokonce zeslaboval. Ti elektrikáři jsou ale tupci, co? Baví se o zesilování a ono to zeslabuje.

Elektrikář na elektrikářské bastlírně:
Tak jsem se začal zajímat o duchovno, zjistil jsem, že existují nějací křesťané. Mají svého Boha, je to nějaký trojúhelník a prej je vševědoucí a nekonečně plný lásky. Chtějí se chovat stejně jako on. Ale když jsem se dal s jedním do řeči, druhý mě při tom okradl a když jsem za ním utíkal, ten první mi podkopl nohy. Ti křesťané jsou tupci, co? Baví se o lásce, ale sami jsou zlý.

PS: Požehnané svátky Zimy! :lol:

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#21 Příspěvek od Hill »

Čuste, :aplause:

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#22 Příspěvek od Crifodo »

Cust píše:Crifodo, to jsou přece normální texty ze života... :-)
No, jak se to vezme. Starozákonní žalmy jsou těchhle bestialit a ukrutností plné a nijak si nezadají s tím druhým blízkovýchodním intolerantním náboženstvím v slibovaných a líčených krutostech. Podle mě je náš svět už někde jinde i křesťanská církev 21. století je jinde. Nechápu proč si ten balast 2000 let starý sebou táhne, když způsoby řešení problémů jsou dávno jiné. Ty jsi neohrožený chasník, ale nás jemné poetické povahy líčení těchto masakrů zraňuje na duši. Jednou jsem otevřel Písmo na nějaký stránce, kde se líčilo něco o velkých červech nebo broucích v otevřených ranách a že umírající budou volat smrt která nepřichází. (armagedon)? Tři dny mě to pak strašilo a zdálo se mi o tom. Zkrátka, byl jsem vánočně naladěn a oni mi už v polospánku pustili pole plné posekaných mrtvol. Když si dal někdo záležet, aby z celé oblasti duchovní hudby pustil na štědrý den právě tohle, je v tom buď záměr kterému nerozumím, nebo obrovské kouzlo nechtěného. Je přece taková spousta svátečních a vznešených křesťanských témat i v hudbě, zvěstování, narození, uzdravení, zázraky, mariánský kult... a oni tam dají kletby a masakry jak z bin ladinovy jeskyně. Stačilo přitom, aby ty texty chorálů z latiny nepřekládali, posluchač by si vnímal jen tu krásnou hudbu.

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#23 Příspěvek od bastliar »

Andrea píše:hrdy: A vážně věříš tomu, že lidé, kteří lžou a kradou, chodí do kostela proto, aby se naučili nelhat a nekrást?
Možno sa riadia mnoho krát opakovaným - boh má rád najmä hriešnikov.
Mnohý si to pravdepodobne vyložili po svojom.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#24 Příspěvek od Cust »

Crifodo, řekl bych, že to bylo spíše to kouzlo nechtěného :-)
Každopádně mě nepřipadá, že by tě strašili červy v ranách a pole posekaných mrtvol. Tuto povahu mám spojenou s vyzáblou až rachetickou postavou - a tu ty nemáš.. :lol:

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#25 Příspěvek od Crifodo »

Zdání klame 8-)
každopádně ten **** redaktor tím kouzlem opravdu přivolal kouzlo vánoc a přispěl k propagaci křesťanství, jen co je pravda.

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#26 Příspěvek od Bernard »

EKKAR píše:Já Písmo nečtu - hovořím o REALITĚ, ne o teorii, kterou církev sama není schopná dodržovat...
Prokristapána! Nový zákon je přece svědectvím (možná trochu přibarveným) o životě Ježíše a jeho apoštolů. To není volební program katolické církve. Je to literární dílo, a každý si v něm může najít co chce - když chce.

A ten citát z epištoly sv. Pavla (když to psal, asi ještě svatý nebyl) nás může osmělit, abychom si teď po obědě dali skleničku nebo dvě. Tak na zdraví! :)

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od AmarokCZ »

Bernard: já bych to viděl spíš tak, že Nový zákon je světově první sci-fi literaturou, volební program to určitě není :wink:

Uživatelský avatar
img_rbk
Příspěvky: 113
Registrován: 20 zář 2007, 02:00

#28 Příspěvek od img_rbk »

Tych nabozenstiev je viac a kazde slubuje roznym sposobom, ako nase duse budu existovat po smrti. Neexistuje tu ziadna reklamacia. Duchovnych spolocnosti mame na vyber dost, staci si vybrat. :D

http://www.kookej.cz/videa-zdarma/seria ... kty-sveta/

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#29 Příspěvek od Cust »

Mám pocit, že se tu někdo zesměšňuje stejně tak jako břídilové v sekci Servis TV, kvůli kterým došlo k rozdělení sekce a úpravě pravidel... :-)

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od pajosek2 »

Jakékoliv sdružování do spolků podložených některým písmem svatým samotnou víru znehodnocuje. Modlitba v kostele,kde se najednou modlí mnoho lidí je neupřímná,jde spíše o společenskou povinost,zvláště na vesnici. Pokud člověk věří v boha,tak k tomu nepotřebuje ani kostel,ani faráře a dokonce ani vědomost,že nějaká víra existuje. Prostě žije podle toho,co mu říká jeho srdce a pokud nedokáže uznávat morální hodnoty sám od sebe,tak mu žádné kázání nepomůže. Vždy jsem tvrdil,že jsem věřící a proto nechodím do kostela,protože nechápu proč bych se měl před Pánem Bohem zavírat v kostele. Myslím tím,že se tam nechodím modlit,ale samozřejmě tam občas zavítám.Obdivuji ty nádherné díla lidských rukou a kochám se lidskými schopnostmi.
Věřte v Boha a ne v církev
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“