Tesla BM464

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
honza637
Příspěvky: 526
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

Tesla BM464

#1 Příspěvek od honza637 »

Zdarec.
Po rozjetí BM430 se mi do rukou dostal dost zubožený BM464 . Sháním zadní stěnu s chladičema (dá se nahradit ale origoš je origoš), šuplíky - časovku a vstupy. Pak kdyby byl tak přední panel, je dost poničený a hlavně stínítko a rastr k obrazovce. Nějaký nenechavec z něj odrbal co mohl i když mu to na nic nebylo.
Případně uvítám i nějaký třeba vadný BM464 / 564.
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

BM 464

#2 Příspěvek od fredis »

Dej pls fotku toho torza!!

Uživatelský avatar
Ivan_Ryger
Příspěvky: 1265
Registrován: 02 bře 2005, 01:00
Bydliště: Bratislava, Petrzalka

#3 Příspěvek od Ivan_Ryger »

Pokial Vam mozem poradit, vykaslite sa na ten osciloskop BM464. Ja som opravoval dva, a mozem povedat, ze je to velka krizova cesta :(
Obzvlast, ak do toho uz niekto zasahoval, respektive ked to rozoberal, asi vedel preco.

Tieto osciloskopy maju svoje "detske choroby"- hnile patice na tranzistory, odchadzajuce tunelove diody, napajacie zdroje, ktorym "lieta napatie" a odchadzaju polovodice, zla mechanicka opravitelnost a mnoho ineho...
Nesnazte sa ho za kazdu cenu opravit. Natrapite sa.

Uživatelský avatar
honza637
Příspěvky: 526
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od honza637 »

Díky za odpověď, ale je "mimo mísu". Celá věc je míněná jako sbírkový exponát. A chci ho mít funkční. Mám BM370, 430, budu mít BM450 a pokračuji dál. A mimochodem mám kamaráda co 464řku má a nemá s ní potíže. Vyjma odkouřeného VNka nic moc. Je fakt že poruchový typ to je ale dá se s tím poradit. Nevidím v tom problem.

Takže díky za odpověď ale je mimo téma...
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.

Uživatelský avatar
IO
Příspěvky: 60
Registrován: 29 led 2009, 01:00
Bydliště: Pelhřimov

#5 Příspěvek od IO »

Poslal jsem Vám zprávu.

Teslatron
Příspěvky: 125
Registrován: 15 úno 2008, 01:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Teslatron »

Tak koukám, že jsi to vzdal a vrak prodáváš ? Nic ve zlým, ale za tuto cenu, za kterou jsi to na aukru vystavil většinou takto končí funkční 464řky.

Uživatelský avatar
honza637
Příspěvky: 526
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od honza637 »

ehm? :evil:
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#8 Příspěvek od PavelFF »

honza637 píše:ehm? :evil:
Teslatron asi myslí tohle od Herbertha:http://aukro.cz/item1382981243_oscilosk ... roska.html

Teslatron
Příspěvky: 125
Registrován: 15 úno 2008, 01:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Teslatron »

Přesně tak, ono jestli to neni ten tvůj tak se omlouvám, ale odpovídá přesně tvému popisu :) Rozbitý předek a chybejicí celý zadek ...

Uživatelský avatar
honza637
Příspěvky: 526
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od honza637 »

Ha, až na to že tohle je BM564. Já dávám dohromady 464 a mimochodem už dávno funguje.
A malá technická - v profilu mám že jsem ze Sezimova ústí (Tábor) , Letohrad je trošku z ruky ....
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.

Teslatron
Příspěvky: 125
Registrován: 15 úno 2008, 01:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Teslatron »

Tak snad se zas toho tolik nestalo ne ? Pokud jsis nevšiml tak jsem se ti take omluvil. Ale musiš uznat, že náhoda to celkem byla. Jinak malá technická ja nemám zapotřebí studovat kdo odkud je a hrát si na detektivní službu. Prostě jsem se jen zeptal jestli už jsi to náhodou nevzdal toť vše ... Promin, že se tě to dotklo netušil jsem co malý dotaz dokaže vyvolat za pranici ...

Uživatelský avatar
honza637
Příspěvky: 526
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od honza637 »

Hele jako neměj pocit že mě se něco dotklo jako fakt dotklo - samozřejmě že lehce nepříjemné mi to je. Párkrát jsem totiž zažil lidi co přišli a něco chtěli do sbírky a pak to prodali. V tomhle smyslu se mi tvůj dotaz opravdu nelíbil. Jeho stylistka vyznívá trochu jinak než dotaz jestli to nááááhodou není ten skop?
Proto se okamžitě snažim cokoliv vyvrátit protože to může snažení sběratele dost poškodit.

Příště to doporučuju zkusit asi takhle - Ahoj, vidim na aukru BM564 v podobném stavu jako je tvůj. Není to on? Neprodáváš ho? Podařilo se ti ho opravit?

Cejtíš ten rozdíl mezi timhle příkladem a tím cos napsal? Sám považuji celou věc za kladně vyřízenou 8-)
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.

Teslatron
Příspěvky: 125
Registrován: 15 úno 2008, 01:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Teslatron »

Teslatron píše:Tak koukám, že jsi to vzdal a vrak prodáváš ?
Necítím v tom nic špatného :? Dokonce jsem tam nedal ani žádné vysměšné smajlíky prostě normální otázka zakončena otazníkem a abych neporušil snažení sběratele jsem ti tady nedával ani odkaz na aukro protože jsem čekal odpověď ve stylu : Nevím o čem mluvíš ? Já ho neprodávám... nejspíš někdo jiný, a tak dále. Tady spíš zaleži na tom jak si to doma člověk v hlavě přečtě a ted zaleži natom jestli si to člověk přečte jako Tááák koukáááám jak říkáš ty a nebo jestli si to přečte normálně Tak koukám. Tak to tedy nebudem řešit a kladně vyřízeno, ale do příště bych doporučil nebrat si všechno tak osobně :wink:

Uživatelský avatar
honza637
Příspěvky: 526
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od honza637 »

Pohoda :idea:
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#15 Příspěvek od kokun »

Tady se k němu nabízí dokumentace.
Podotýkám - není to moje aukce.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“