V koši nejsou vidět tři soubory, a nejdou smazat

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

V koši nejsou vidět tři soubory, a nejdou smazat

#1 Příspěvek od robo »

V koši mam tri soubory ktere nejdou smazat. Po otevreni kose je tento prazdny. Ale kdyk kliknu na kos pravym tl. a dam vysypat kos tak tam jsou tri soubory. Kdyz vytvorim slozku a tu dam smazat, tak je kos opet prazdny. Pr. tl. vysypat a uz jsou tam ctyri. Zkusil jsem unlocker, pri prejmenovat se ukaze D*.* . Pri vyberu smazani se slozka DC a cislo jako smaze ale misto toho se vytvori nova a s vysim cislem. Jednu chvili se mi to podarilo snad vymazat ale misto toho se me to ptalo jestli chci smazat slozku Windows. To jsem se uz i zhrozil. Pri pohledu na C:\recycler je v tom slozka s nazvem S-1-5-21-527237240-507921405-1644491937-1004 a po otevreni je tam slozka DC77, DC76.ini a INFO2. Ten DC76.ini po otevreni v pozna. bloku se ukaze
[.ShellClassInfo]
CLSID={645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}.
Zkusil jsem v nastaveni velikosti kose dat 0 a okamzite smazat. Taky nic.
Co s tim. Rad bych aby kos fungoval jak ma. Dik

Uživatelský avatar
vladodyno
Příspěvky: 704
Registrován: 25 úno 2010, 01:00
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

#2 Příspěvek od vladodyno »

Je to vírus.

Uživatelský avatar
mirku
Příspěvky: 198
Registrován: 15 čer 2006, 02:00

#3 Příspěvek od mirku »

... jaký používáš antivirus? ...

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#4 Příspěvek od keemo »

Mne to na xp zvyklo tiez takto blbnut-"chcete zmazat subor windows"? po restarte to zmizlo.alebo pomohlo obcas do kosa nieco hodit a potom vysypat...pod w7 sa mi tento problem zatial neobjavil...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#5 Příspěvek od p32 »

Pokud se chce někomu nastartovat do nouzového režimu, tak tam to může vymazat přímo z koše. V nouzovém režimu se standartní rezidenty nespouštějí a většinou to platí i na ty virové, takže to půjde smazat. A potom hned prověřit na spyware, případně na viry.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#6 Příspěvek od robo »

Antivirus ma starej nod 2.70. Mohu s radosti zdelit ze problem vyresen. Sice nevim jak ale kos funguje jak ma. Ruzne kombinovani s unlockerem, nespocet restartu a kos zustal prezdny. Nasledovalo overeni funkcnosti kose a je ok. Ted se vrhnu na odvsiveni. Taky si myslim ze to bude nakaza.

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#7 Příspěvek od Maskot »

robo píše:.... Ted se vrhnu na odvsiveni...
Tenhle krok mel byt prvni.(Uz jen pro jistotu)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#8 Příspěvek od EKKAR »

robo píše:Antivirus ma starej nod 2.70. ... Ted se vrhnu na odvsiveni. Taky si myslim ze to bude nakaza.
Ten starej NOD je akorát tak brzda počítače - stáhni si pokud možno co nejnovější verze něčeho free se spolehlivým firewallem, třeba AVG 9 má i trial verzi, která má jen o maličko oškubanější funkce než plná = placená licence, dá se stáhnout i Kaspersky a další silné antiviry. V poslední době jsem slyšel i docela dost chvály na "firemní" antivir od MS - měl by jít najít na stránce MS-update. Nevím, nepostřehl jsem, jaký máš systém - jestli jsi to vůbec napsal, v XP ten antivir údajně nic moc, ale pod jehoVistou a hlavně pod W7 prý šlape jak vzteklej. A hlavně je nutné mít jakýkoliv antivirák + firewall zapnutý v rezidentním režimu na pozadí, tedy aby kontrolovaly ne disky a systém, ale vše, co se stahuje, ukládá a spouští - jedině v takovém případě je ochrana účinná a funguje s předstihem - a není potřeba komp "odvšivovat" a "léčit soubory", nebo něco dokonce nenávratně mazat z důvodu zavíření.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Holly
Příspěvky: 187
Registrován: 24 srp 2008, 02:00
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm

#9 Příspěvek od Holly »

Jak píše EKKAR
Mám ten antivir Microsoft Security Essentials (na W7) a nemůžu si stěžovat, vůbec o něm nevím, kdysi jsem pužíval free Avast a už nikdy více!! Jedinou "nevýhodu" vidím v tom, že ten kdo má nelegál widle tak si ani neškrtne, páč při instalaci ověřuje pravost widlí...
Asi jsem degen a neumím česky, tak se na mně nezlobte!

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#10 Příspěvek od Achab »

Ekkar: ten starej NOD je akorát brzda počítače...
Mám taky NOD v. 2.7 + XP Professional a jsem s ním spokojený, vůbec jsem nepostřehl že by nějak PC zatěžoval. A to mám starý Pentium 4. Zatím spolehlivě zachytil každý vir. Spíš je otravný Spyware Terminátor.

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od AmarokCZ »

AVG bych teda nedoporučoval, ten absolutně nic nedělá do doby než se (ručně) spustí test a i pak nic moc, firewall jedině zvlášť.
Já bych doporučil COMODO Firewall ("starou" verzi 2.4, nová je dělaná pro 🤐, nedá se v ní nic nastavit, stále otravuje, prostě se to chová jak Visty) + [NOD32, avast!, Kaspersky]. Nejlepším kompromisem z těch 3 antivirů je jednoznačně Avast!, pouze trochu víc zatěžuje systém (ale to je dáno tím, že něco dělá na rozdíl od AVG)

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#12 Příspěvek od Duvsan »

Ja používam (u sestry pod W7) Aviru. Ale k Vianociam som jej kúpil origo W7 home premium krabicovú (retall či ako; keby chcela upgrade systému alebo ak by chcípla doska alebo niečo) a tam jej nahodím Microsoft security essentialis.
BTW, mám skúsiť 64-bit. systém, alebo škoda času? Sry za OT.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#13 Příspěvek od EKKAR »

Na AVG (ex-Grisoft) jsem taky nadával jak na mor - dokud jsem nevyzkoušel trial verzi "AVG Internet security pack 8". Při porovnání s free Avastem a cracknutým NODem (v.3.něco) vyšel AVG8 jednoznačně jako nejlepší volba - a to už v té trial verzi. Obsahuje totiž i firewall a umí se učit. V zavirovaném kompu odchytil a zneškodnil zdaleka nejvíc neřádstva, než Avast a NOD dohromady (spuštěné postupně po sobě). Takže po několika hodinách/dnech používání už AVG připomíná rottweilera spícího u krbu - vstane jen když má proč se zvednout - ale pak rve bez výstrahy. Lepší už je asi jen Kaspersky. Počítač zpomaluje jen v okamžiku, kdy se aktualizuje (minuta-dvě - četnost i doba kdy se aktualizuje se dá nastavit) nebo když kontroluje nový přírůstek - jinak leží a čeká. Plánovaná kontrola se dá spustit ručně nebo v naprogramovanou hodinu a den. Se staršími verzemi se to nedá vůbec srovnávat - ty se spouštěly defaultně po startu počítače a minimálně 5 minut naprosto znemožnily na něj jakkoliv sáhnout. Dnes už mám díky automatickému updatu verzi 9 a rozhodně bych neměnil. A to, že "absolutně nic nedělá" znamená, že nemá co dělat - několikrát ověřeno v okamžiku, kdy jsem se pokusil stáhnout nebo třeba z flashky spustit potenciálně nakažený soubor. NOD i Avast "startovaly" se zpožděním, AVG blokuje činnost už ve fázi načítání stránek nebo otevírání infikovaného souboru.
A ještě něco - všechny antiviry je potřeba srovnávat tam, kde můžou být rovnocenné - to znamená, že nemá cenu porovnávat AVG8 nebo 9 určené pro prostředí W-XP až W7 s NODem 2.4 nebo 2.7 určeným pro W2K, nanejvýš W-XP. Pokud by se s AVG8/9 mělo něco srovnávat, musel by to být ESET 4 (ex-NOD) a podobné varianty.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#14 Příspěvek od Duvsan »

Je lepší, než ten od MS? Pr. čo tak ich dať "paralelne" (a pre každý nastaviť výnimku, aby nenapádal ten druhý)?

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#15 Příspěvek od robo »

OS WinXP, firewal Outpost firewal pro 2009 a ten nod32, verze 2.7. Procesor AMD 2200+ a 512 MB pamet. Ten antivir by to chtelo pozmenit. Jen najit, vzhledem ke konfiguraci pc, nejaky ktery nebude moc brzdit system. Veskere xp efekty mam vypnuty. Dulezita je pro mne rychlost pc ne nejaky sminky. Projel jsem to Adware a Spybot aktualizovane. Naslo to nejake mrsky, po dvou kusech v kazde aplikaci. No snad uz bude klid.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“