Harddisk občas blbne

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
eva22
Příspěvky: 140
Registrován: 16 črc 2010, 02:00

#16 Příspěvek od eva22 »

tyvole to není možný... životnost za sebou to snad ne? no je mu možná už i víc, ale mám tady i disky pod 1 giga a chodí bez jediný chyby...
A čím to je to klapání? S tím se nedá fakt nic dělat? A ten smart se nějak nedá "naformátovat"?

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od AmarokCZ »

S.M.A.R.T. neřeš, na starým PC mi to odjakživa psalo "S.M.A.R.T. capable but command failed" a nikdy nebyl problém, disk jede i po 10letech bez problémů. Mám ještě doma starší disk 520MB IBM r.v. 1992 a stále funguje.
To klapnutí je dle mého názoru způsobeno tím, že hlavička zaparkuje (což je doprovázeno více či méně hlasitým klapnutím).

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od Mourek »

Jedno klapnutí tiché, je skutečně parkování. Ale pravidelné bouchání je tím že hlava neumí vystavit na stopu a lítá tam jak nudle v bandě. Nedávno jsem páral PC a zkontroloval jsem disk, SMART měl a měl 1700 realokovaných sektorů a další čekaly. Čím větší disk tím kratší životnost. Myslím že disk 10 let a více starý ani SMART neměl

Uživatelský avatar
eva22
Příspěvky: 140
Registrován: 16 črc 2010, 02:00

#19 Příspěvek od eva22 »

jj díky ale porád sem se nedověděla jak se teda dá harddisk spravit..?? když občas klape.

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#20 Příspěvek od Philip_Fry »

Opravit se samozřejmě dá, jsou i firmy, které se tím zabývají. Cenu odhaduji v řádu jednotek až desítek tisíc Kč.
Jo Maxtor, který vydržel pět a více let, by měl být vystaven v technickém muzeu...

Uživatelský avatar
eva22
Příspěvky: 140
Registrován: 16 črc 2010, 02:00

#21 Příspěvek od eva22 »

ale já myslela opravit doma ňákým programkem....

Uživatelský avatar
ujosvec
Příspěvky: 283
Registrován: 07 srp 2008, 02:00

#22 Příspěvek od ujosvec »

stahni Hitachi DFT:
http://www.softpedia.com/progDownload/I ... -3966.html
pokud ten si neporadí se smarthem tak ho odepiš
stahni si i manual

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#23 Příspěvek od Philip_Fry »

Opravit hardwareovou závadu softwarem? Hmmmmmm.... To je asi jako s pokusy opravit televizi přes servisní menu. Nebo jak zaznělo v jedné z Cimrmanových her - na problémy, na něž se mělo jít intelektem, šlo se motykou.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#24 Příspěvek od p32 »

A jejda, takže Maxtor 160 GB IDE ? Dal bych za pravdu jiným a s tímto bych se raději rozloučil. Oprava atd. nestají za ten výsledek. Mě se tady válejí větší kapacity a nikdo je nechce :wink:

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“