Ram paměti

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#16 Příspěvek od p32 »

Já nevím proč to furt řešíte když Holly nechce z nějakého důvodu napsat co jsou tam za paměti. :lol:

Uživatelský avatar
Holly
Příspěvky: 187
Registrován: 24 srp 2008, 02:00
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm

#17 Příspěvek od Holly »

Ale chci, jen se mi to nechtělo vytahovat :oops:
Obrázek

Obrázek
Asi jsem degen a neumím česky, tak se na mně nezlobte!

Uživatelský avatar
Jiri_REZEK
Příspěvky: 165
Registrován: 02 bře 2007, 01:00
Bydliště: Ostrava-Výškovice
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od Jiri_REZEK »

Ahojki !
Kdysi Jsem řešil rovněž obdobnej problémek.Pořídil Jsem si MB-Extreme Stricker vod Asusu,kde je možno osadit 4x2GB,tedy 8GB,ale v XP se Mě to hlásilo někdy 2GB,někdy 4GB.No a jelikož Jsem zastáncem HDD v šuplíčkách,vytahnul tedy šuplíček s XP a dal tam šuple s Linuxem a ejhle v pohodě 8GB bez jediného problému.Dostal Jsem radu,že hraje rozdíl mezi 32 nebo 64 bitovým Systémem,no a asi je tomu tak.
EXA

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#19 Příspěvek od EKKAR »

32-bitový systém si neumí naalokovat víc, než (zhruba) 3,8GByte RAM - proto se pro takovou instalaci nevyplatí osazovat víc, jak 4GB v libovolné kombinaci - 1x4, 2x2, 4x1 atd. Vždycky ale platí požadavek, aby paměti měly krom stejného napájecího napětí i stejnou frekvenci a dobu přístupu, tedy aby byly pokud možno stejné značky a stejného typu/druhu. Mám doma Kingstony DDR2 2x512MB s frekvencí 667MHz a úplně stejně vypadající 2x1042MB, jen s frekvencí 800MHz (kupované s rozdílem asi tak 2 měsíců) a zkombinované na jednom mámoprkně se to ani nenabootuje - i když každý typ použitý samostatně jede jak čert... Prostě nejjednodušší je koupit všecky RAMky úplně stejné a nic nekombinovat - je s tím nejméně problémů.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#20 Příspěvek od p32 »

to Jiri_REZEK: ale autor už napsal, že tam má 64 bitovou verzi, kterou dostal oficiálně darem. Mimochodem ta deska neumí víc než 4GB, ale i tak jsou všechny kombinace v pořádku. Desku jsem prodával dostkrát, abych potvrdil, že by to mělo jít s XP v jakékoliv verzi bez problémů a to autor psal, že se to chová stejně jako ve W7 Ultimate 64 bit, které tam má.
Problém bude spíše v pamětech a jak je tady vystavil, tak je jasné, že nejsou stejné od jednoho výrobce. AData paměti nepoužívám po podobných problémech, ale řekl bych, že ty jedny nejsou ani v seznamu u výrobce.

Paměti ADATA AD2U800B1G6-R jsou na 800 MHz, velkost 1 GB, CAS latence je 6 a 8 švábů
Paměti A-DATA AD2800001GOU(ADQVE1A16) by měly být na 800 MHz, velikost 1 GB, CAS latence je 5 a 16 švábů. Správně by měly být značené jako ADATA AD2U800B1G5-

http://www.adata-group.com/ mi připadá stejné jako http://www.adata.com.tw ale nikde jsem nenašel označení těch pamětí AD2800001GOU, takže mi to připadá:
a) jiný výrobce
b) sběrnice s 8 šváby nejde dohromady se sběrnicí se 16 šváby pro jeden druh ovládání z hlavní desky

Uživatelský avatar
Jiri_REZEK
Příspěvky: 165
Registrován: 02 bře 2007, 01:00
Bydliště: Ostrava-Výškovice
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od Jiri_REZEK »

@ p32 : OK,Já to beru. Pouze Jsem měl na mysli zde zvěčnit Svůj obdobnej problémek,aby si z toho někdo něco vzal pro sebe,nic víc a nic mín ! OK ?
EXA

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od hafca »

Možná by to chtělo kouknout se občas do manuálu. Na obrázku je jasně vidět, že s tím co má to nejde rozběhat. Hodně desek má problémy s kombinací pamětí DS a SS. Zkusil bych to osadit podle toho a v nejhorším ještě zkusit ručně nastavit v BIOSu na horší paměť. Pak by to mohlo fungovat alespoň na 3GB.
Přílohy
pamet.jpg
(36.79 KiB) Staženo 41 x
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#23 Příspěvek od p32 »

Právě, že to označení tam s nima nepočítá vůbec (jako s 16 šváby), ale pokud by stačilo jen 3 GB, tak by šly dát s jen jednou DDR2 s 16 šváby, ale to by musel tu čtvrtou vyhodit, takže je lepší je vyměnit.
Já jsem nepochopil z popisu jestli měl původně paměti s 8 šváby nebo 16 šváby.
Jinak se 16 šváby bývají vždy rychlejší, ale musí se kupovat rovnou s větší velikosti (2GB, 4GB), protože jdou málokdy doplňovat i stejnýma. Buď jsou v desce celkem jen 2 sloty nebo je tam omezení na velikost. Já to řeším u zákazníků tak, že když chtějí jen 2 GB, tak dodávám 1x 2GB a později si tam může dát ještě 1x 2GB nebo 1x 4GB.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od hafca »

Já mám zkušenost takovou, že 8 je SS a 16 DS. Jistě je to dočasné řešení, ale za pokus by to stálo. Je otázka s jakou ztrátou ty paměti prodá a kolik bude muset dát za novou sadu. Jestli nebude pro tuhle chvíli lepší jet na 3GB a víc si dopřát až s případným pozdějším upgrade celého PC. To si ovšem musí rozhodnout sám.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Holly
Příspěvky: 187
Registrován: 24 srp 2008, 02:00
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm

#25 Příspěvek od Holly »

Zdravím v novém roce
Tak původně jsem tam měl ramky s 16-ti šváby. I když se mi nakonec podařilo z toho dostat 3GB i v biosu, tak to nechám na těch 2, protože win XP mi padalo do BSOD nebo různě zamrzalo, Win 7 šel v pohodě.
Jen by mě zajímalo, jestli by se to takhle chovalo i na jiných deskách. Přemýšlím, že bych si pořídil nějakou co má 2x Pci-Ex16 kvůli zapojení dvou grafik do CROSS FIRE X™
Asi jsem degen a neumím česky, tak se na mně nezlobte!

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od hafca »

Záleží na výrobci desky, chipsetu a možná i na momentální konstelaci hvězd. :wink:
Musel by sis stahnout manual ke konkrétní desce a tam se podívat co jak podporuje. A ani potom není úplně jisté, že to s různými páry, tak jak je máš opravdu pojede.
Ty máš už dvě grafiky na to CROSS FIRE? Výkon není zdaleka dvojnásobný, spíš problémy. Budeš potřebovat pořádný zdroj, místo v bedně a asi i víc peněz. Podle mě je lepší jedna výkonná grafika, než dvě v tomhle zapojení.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Holly
Příspěvky: 187
Registrován: 24 srp 2008, 02:00
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm

#27 Příspěvek od Holly »

No mám dvě totožné HD3870 512MB 256bit DDR4 a zdroj Fortron 600W, bednu mám klasickou big tower. Jedna grafika mi leži ladem tak bych je propojil...
Asi jsem degen a neumím česky, tak se na mně nezlobte!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#28 Příspěvek od p32 »

Kup si raději ještě jednu takovou desku, zdroj a harddisk a máš celej druhej počítač. :wink:
Na spojování grafik, kde výkon stoupne asi 1,4x a ne 2x potřebuješ taky výkonnější desku a to už začíná být FSB pro paměti víc jak 800 MHz a už ti to nebude "pasovat".
Na lepší výkon doporučuji výkonnější grafiku na výkonné desce a nadupaným procesorem a rychlými velkým pamětmi a dobrej zdroj s dobrým chlazením všeho a to je už "trošku dražší". Řekl bych, že ten druhý počítač z těch pamětí a grafiky co už máš, tak přijde výrazně levnější.
A když si je dáš do sítě, tak můžeš hrát šachy sám proti sobě i přes internet. :wink:

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“