LCD u NB ASUS(převládá modrá)

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#16 Příspěvek od Zaky »

Hmm, zobrazovat to od od pozadí vzhůru normálně, mohl by to být nějaký svod, ale takhle to na analogový problém nevypadá, spíš opravdu "visí" některý z modrých bitů na paralelní sběrnici. Udělá něco změna z 32 bitových barev na 16ti bitové ?
Michal

Uživatelský avatar
premi
Příspěvky: 20
Registrován: 20 dub 2004, 02:00

#17 Příspěvek od premi »

Změna z 32 bitových barev na 16ti bitové se nijak neprojevila...

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#18 Příspěvek od Zaky »

Objevil se ten problém z ničeho nic při běžícím notebooku, nebo to běželo normálně a pak při dalším zapnutí to už bylo modré? Zkus opatrně notebook i display trochu zkroutit na různé strany, jestli to nenaběhne, ale dobře to moc nevypadá, vyhlídky dost pravděpodobně něco mrtvého v čipu grafiky nebo LVDS dekodéru, případně utržená nějaká BGA kulička :-(
Má to autonomní grafiku nebo sdílenou RAM?
Michal

Uživatelský avatar
premi
Příspěvky: 20
Registrován: 20 dub 2004, 02:00

#19 Příspěvek od premi »

Podle odkazu : http://www.ednord.dk/manualer/Asus/M3N.pdf by tam měla být integrovaná sdílená VGA(?). Všechny tvoje rady jsem už zkoušel, avšak bez úspěchu. Vše začalo pádem WinXp do blue screenu s nějakou hláškou o IRQ (v době kdy jsem obědval a nic jsem na NB nedělal). Zkusil jsem vyndat a zandat RAMky a obnovil jsem Win z předchozího dne. Už během těchto problémů se vyskytly na obraze bílé body, které pak zase zmizely. Pak v NB přestalo asi strašit a začal fungovat v pohodě až na tu modrou.

Uživatelský avatar
MaTTo
Příspěvky: 528
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Slovakia

#20 Příspěvek od MaTTo »

Ak bolo BSOD a pad OS sprievodnym javom a odvtedy to ukazuje takto namodro tak to bude nejaky HW problem s doskou atd., inak by som skusil rozobrat LCD a odpojil/znovu pripoji kabel prip. to iste na strane dosky, ak nepomoze tak hold zvykat si na tu modru lebo 5 rocny ntb naozaj nema cenu opravovat
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .

Uživatelský avatar
premi
Příspěvky: 20
Registrován: 20 dub 2004, 02:00

#21 Příspěvek od premi »

Díky všem zúčastněným za nápady, do LCD se podívám, ale zázraky nečekám. Začnu si tedy zvykat na modrou a šetřit na nový NB. Před měsícem odešla DVD mechanika a teď LCD. Tak to bude chtít obnovu HW. Ještě jednou díky a šťastný Nový rok !!! :D :D :D

Uživatelský avatar
MaTTo
Příspěvky: 528
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Slovakia

#22 Příspěvek od MaTTo »

Hold dozil sa az velmi slusneho veku, pri dnesnej elektronike vyrabanej na fungovanie pocas 24 mesiacov je to uctihodny vek 5 rokov :!:
A to este zivotnost notebookov s integrovanymi grafikami (citaj so ziadnym pouzitelnym grafickym vykonom) je omnoho dlhsia ako kadeco s prehrievajucimi sa grafickymi kartami atd., zatial som este dobre skusenosti s grafikami v notebookoch nemal ci to je toshiba alebo HPcko tak to casto konci chybou grafiky ci v zaruke alebo po zaruke .
Ostatne cim viac veci je v notebooku tym vyssia sanca ze sa to dodrbka sak pozname ...
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#23 Příspěvek od dj_Paul »

Měl jsem tu na opravu NTB Asus A6000.Na LCD ,když už byl obraz,tak byl deformovaný obraz.V půlce horizontálně zrcadlený.Na externím monitoru byl obraz vždy perfektní.Vyřešilo se to výměnou grafiky.Prostě LVDS a VGA jsou úplně jiné výstupy grafiky

Uživatelský avatar
premi
Příspěvky: 20
Registrován: 20 dub 2004, 02:00

#24 Příspěvek od premi »

OK, díky za názory. Doporučili by jste nějaký NB pro "normální" práci? Nejsem gamesák, NB mám pro net, office, programování procesorů přes USB a LPT. Max. si něco vypálit na DVD.

Uživatelský avatar
Miri
Příspěvky: 196
Registrován: 28 črc 2006, 02:00
Bydliště: Nový Jicin

#25 Příspěvek od Miri »

Dnes už je to asi jedno. Všechno je to spotřebka. Donedávna jsem nedal dopustit na Toshibu a tento měsíc jsem tu měl tři a to těsně po záruce. U všech stejná závada........
Miri

Uživatelský avatar
premi
Příspěvky: 20
Registrován: 20 dub 2004, 02:00

#26 Příspěvek od premi »

Dneska se asi vyplatí připlatit si prodloužení záruky min. o rok. Připadá mi, že spotř. zboží má v sobě hodiny a po 2 letech něco zničí. Nebo ne? :lol:

Uživatelský avatar
Paja250
Příspěvky: 196
Registrován: 29 říj 2007, 01:00
Bydliště: českobudějovicko

#27 Příspěvek od Paja250 »

A případně rozšířit záruku o NBD onsite zásah, pokud při případný poruše notebooku nechceš měsíc čekat.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#28 Příspěvek od rnbw »

Niektore notebooky to maju v cene. Len sa nesmie kupovat ten najlacnejsi smejd.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“