Kvalitni zadelani kominove vlozky

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

Kvalitni zadelani kominove vlozky

#1 Příspěvek od jave »

Prominte za OT

Panove prosim za jakoukoliv radu. Asi pred 10 lety jsme v zapalu boje pri zavadeni netu otevreli kominova dvirka na pude a udelali diru do zluto-oranzove kominove vlozky. To same se provedlo o 2 patra nize (omitka, zed a vlozka). Ted komin potrebujeme a tak se probouraly stropy a natahl se husi krk jinudy. Neznam zadneho kamnare a nevim jak a cim zadelat ty vlozky aby to bylo OK. Umite nekdo prosim poradit. Popr pripojim foto. Moc dekuji vsem
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#2 Příspěvek od procesor »

To žlto-otanžové je šamot?
Potom na to použi hmotu na spájanie komínových šamotových vložiek "škárovaciu šamotovú hmotu".

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od ZdenekHQ »

Záleží na velikosti a tvaru otvoru - šel bych na to vhodným kouskem šamotky a chemickou maltou (kotvou), ta drží jek čert. Jen to nesmí zasahovat do komína, jinak to nepůjde dobře čistit a bude se to rychle zanášet. Ten kousek asi nejlíp vyříznout flexkou z nějaké jiné vložky.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#4 Příspěvek od jave »

OK koupim samotovou vlozku a vyrezu to. Otvory cca 5 cm
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od jezevec »

Ta chemická malta nebude asi dobrá, kouř je silně agresivní. Já jsem použil flexibilní lepidlo na dlažbu a cementovou maltu na výmaz boků. Dvířka na půdě být musí, ty spodní jsou kde? Jestli jsou v té místnosti kde budou připojena kamna a níž než vývod kouřovodu, tak tam mohou zůstat. Také musí být dvířka v dolní části komína pro výběr sazí.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ideální by byl kamnářský tmel - ježe já těm kamnářským tmelům moc nevěřím. Píšou na ně všechno možný, ale po čase se vždycky vydrolí.

Jestli jim uvěříš, mělo by to být optimální řešení: http://www.soudal.cz/cz/product-detail.php?evc=1240100
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
vombat
Příspěvky: 744
Registrován: 18 srp 2005, 02:00
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od vombat »

Je-li vložka v komínu zazděna, bez problému vyřež z nové vložky díl a zalep to kamnářským tmelem - používám suchou směs rozmíchanou s vodním sklem (i na patice elek). Je-li komín složen ze skládačky, musíš vzít v potaz, že vložky zahřátím v komíně se roztahují a mění pozici. Nesmíš je při opravě ukotvit ke komínovému tělesu.

Uživatelský avatar
alkom01
Příspěvky: 244
Registrován: 20 bře 2006, 01:00
Bydliště: Brno

#8 Příspěvek od alkom01 »

Ten kamnářský tmel, jak o něm píše Zdeněk, jsem použil k opravě horní části šamotové "vyzdívky" u kamen Fikoterm loni na podzim a zatím to drží pěkně.

Uživatelský avatar
Milan121
Příspěvky: 716
Registrován: 07 pro 2005, 01:00

#9 Příspěvek od Milan121 »

já bych to neviděl tak problémové,jak se na první pohled zdá.Teploty v komínovém tělese nejsou až tak vysoké,což vytváří problém použití šamotového tmelu.Tmel se jmenuje RUDOKIT a potřebuje patřičnou teplotu na jeho "vypálení" potom drží kvalitně.
Já bych dostatečně komínovou vložku obnažil,flexou začistil otvor to pravidelného tvaru konicky se zužující směrem do komínového tělesa(konicky proto,aby špunt nespadl do komína).Z nějakého šamotového materiálu (pokud není vložka,a té by byla stejně škoda tak z šamotové cihly) vyřezal ucpávku(špunt) a tu bych jakýmkoliv stavebním lepidlem nalepil do otvoru,pak vrstvičku skelné vaty a dozdít zbytek zdi.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#10 Příspěvek od BOBOBO »

Tak řekni někomu , kdo komín staví . Správně se na spojování vložek používá tmel . Jeho označení jsem zapomněl , přímo jsme tím lepili jednotlivé vložky na sebe . Nevím kolik to bude ve stupních , ale až čapne dehet se sazemi , tak to nebude málo . Zrovna včera to řešili v radiu s požárníky . Někdo tam uváděl , že nynější připojování topidel je prováděno přímo , narozdíl od dřívějších dob , kdy se udávala teplota nad 200°C a dnes jdou do komína spaliny nad 300°C a pak vznikají problémy .

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#11 Příspěvek od jave »

Jedny dvirka na pude. Vybiraci dvirka dole ve sklepe v dilne. Diry v byte cca o 3 metry vyse. Navrhli jste tolik reseni, ze ted nevim. Zadneho kamnare jsem bohuzel zatim nenasel. Ale diky
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#12 Příspěvek od BOBOBO »

I když až nyní jsem si Tvůj stav představil . Za komínovými dvířky měly být originál dílce s vkládanou deskou . Na tu tlačí pružina od originálních dvířek . Takže nyní obrobit otvor do vložky a napasovat dílek a na ten tlačit - jak je v originálu , nebo vyříznout větší díl a napasovat-dobrousit rádius a opět přitlačit .

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“