Výběr pájecí stanice

Problémy s elektrickým nářadím

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#46 Příspěvek od AmarokCZ »

termit256: no já mám tu nejlevnější, co jsem v GME sehnat (jen ručku) a po 3 letech si nestězuji a rozhodně bych nekupoval lepší, protože nemám důvod (možná kvůli SMD by se hodila nějaká "mini" páječka).

Uživatelský avatar
Sunmay
Příspěvky: 171
Registrován: 09 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

#47 Příspěvek od Sunmay »

Nejhorší je pokud má možnost srovnat a vyzkoušet něco lepšího. Dříve jsem byl s ERS50 spokojený. Ale pak jsem vyzkoušel páječku zhruba za 8k. A najednou mi na ers začalo vadit spousta věcí.

Ty OKI (METCAL) jsou super.
Jak sem se dostal k elektrotechnice? No to je jednoduché, kdy sem byl malý měl sem strašně moc rád stavebnice a to mi zůstalo ... a řekněte mi, která stavebnice má víc součástek :D

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#48 Příspěvek od termit256 »

Oki jsou super, jenze tak do vyroby. Kdyz chces zmenit teplotu musis vymenit ne zrovna levny hrot. Ale jinak hledam neco podobneho, lehke, tenke a hlavne kratke pero s rychlou odezvou.

Uživatelský avatar
rizo
Příspěvky: 3
Registrován: 08 led 2011, 01:00

#49 Příspěvek od rizo »

Nakoniec som si objednal ERS50 100W model za 1400ceskych korun + 2 slovenske hroty S2 22mm a 27mm.
Keby sa venujem pajkovaniu castejsie asi by som kupil by som RDS 80 ERSA, alebo MEDEVA micro 60W

Uživatelský avatar
Sunmay
Příspěvky: 171
Registrován: 09 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

#50 Příspěvek od Sunmay »

Já s tím občas dělám fofrbastly a reworky, s těma hrotama to je recht. A chce to mít tak 4 kousky pokud používáš oba typy cínu. Za ty už si koupíš jedu ERS50. Ale je to úplně něco jiného..
Jak sem se dostal k elektrotechnice? No to je jednoduché, kdy sem byl malý měl sem strašně moc rád stavebnice a to mi zůstalo ... a řekněte mi, která stavebnice má víc součástek :D

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#51 Příspěvek od Habesan »

Jestliže má Solomon 48W a 4K/W, tak jeho teplotní spád může být až 192 Kelvinů, pokud se s ním pokusíme pájet chladič nebo trafo s tlustými dráty, které ty Watty dokáže odebrat...
termit256 píše:Ty mas pajecku s takovym hrotem?
Snad jediný způsob, jak elektronicky urychlit náběh, je prát tam po stanovenou dobu maximum.
Když se naskytla příležitost získat torzo ERS 50, před mnoha lety, jsem dostal od kamaráda pár těch polsko-čínských hrotů. Po připojení na 24 Voltů se zahřeje na pracovní teplotu taky během těch 15 sekund. Bohužel z té nabídky ERS 50 sešlo.

Použít se dá v principu každé dvoudrátové pero. Tělísko ERS 50 má za studena má 10 Ohmů, termočlánek dává kolem 20mV při 300°C. Pro použití jiného tělíska je potřeba překalibrovat trimry na jinou teplotu termočlánku.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#52 Příspěvek od termit256 »

Mam moznost koupit za cca 2-3000 tohle http://sra-solder.com/product.php/6681/0
Bude to asi neco podobneho jako s temi polsko-cinskymi hroty.
Je sice starsi, ale znamy tvrdil ze pry ji skoro nepouzivali.
Weller to urcite nebude, na druhou stranu tady mam za cenu pera celou stanici s horkovzduchem a odsavackou.
Jake typy hrotu by jste z praxe doporucili dokoupit?
http://www.techgsm.com/products_man/126 ... lement.jpg
Jde mi hlavne o tu minivlnu jestli mensi nebo vetsi. Uvazuju asi o te mensi a pak neco s hrotem uplne do spicky na drobne veci.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#53 Příspěvek od termit256 »

Byl jsem se na tu pajecku divat a je to spis neco takoveho http://aukro.cz/show_item.php?item=1396 ... esl%C3%A1n
Vypada to jako cinska kopie cinskeho vyrobku :-)
Nicmene narazil jsem zde http://www.aoyue.de/product_info.php/in ... ifrei.html na tuto stanici za cca 4200,- bez DPH coz neni tak hrozne.
Podnimka je odebrat 4ks. Pokud by mel nekdo zajem, muzem udelat hromadnou objednavku, mam jeste 3ks volne. :-)
Vystavit danovy doklad neni problem.
Pripadni zajemci piste soukrome.
Doufam ze jsem timto neporusil nejake pravidlo fora, kdyz tak se omlouvam.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#54 Příspěvek od kokun »

Nevypadá špatně (za tu cenu - při čtyřech ks), ale pochybuju, že budou všechny ty nástavce (na horkovzduch) v ceně dodávky.
To potom budou chtít (za každý nástavec) cca 1kKč extra :cry:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#55 Příspěvek od termit256 »

v cene by melo byt kolem 5 nastavcu, da se to vygooglit, tu stanici nabizi spoustu firem, ale muzes pro jistotu napsat nemcourovi co tam vlastne je.
ja nemecky neumim ani slovo :-)

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#56 Příspěvek od kokun »

No, v tabulce "Technická data" je jich napsáno 6 (3 kruhové a 3 hranaté) - ty asi budou v ceně.
Přitom ale na vedlejším fotu jich je 11 (ale to bude jistě jen habaďůra) - všechny v ceně určo nebudou :cry:
No a s tou mojí němčinou, to bude asi tak podobné - jako s tou tvojí :cry: :cry:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#57 Příspěvek od termit256 »

bude to tech sest, ceny za ostatni maji nekde na tom shopu.
jinak fric je vcelku chapavy, zatim s nim komunikuju pres google translator :-) a jde to.

Uživatelský avatar
txx
Příspěvky: 255
Registrován: 31 bře 2008, 02:00
Bydliště: Brno

#58 Příspěvek od txx »

vypadá lákavě
ale při ceně hrotu 500 kč :?

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#59 Příspěvek od Habesan »

Za 2 kKč bych 2702A+ koupil hned, ale 4k2 Kč bez DPH z reichu už je něco jiného.

Hodně věcí, včetně těch nejmenších SMD se dá zapájet pomocí LF-12D, ale je dobré mít i pár jiných pro speciální použití (zahnuté pro hustě zastavěné desky), a možná LF-52D na tu nejhrubší práci.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#60 Příspěvek od termit256 »

Za 2k by ji asi koupil kazdy, :-) bohuzel za tyhle penize jsem nic podobneho nesehnal. V CZ se tato stanice prodava kolem 9-10k.

Co se tyka ceny za hroty, myslim ze kdyz maji hrot spolu s topnym telesem, je predpoklad ze by mely mit vetsi zivotnost nez hroty za 50,-

Odpovědět

Zpět na „Elektrické nářadí“