VAG405 chybí seznam kódů

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

VAG405 chybí seznam kódů

#1 Příspěvek od Hill »

Kamarád automechanik zdědil diagnostický přístroj VAG405-OBDII.
V manuálu k němu je uvedené příslušenství:
Standardní součástí dodávky přístroje je český návod k obsluze, obsáhlý seznam chybových kódů OBDII/OEBD včetně popisu závady v českém jazyce, připojovací kabel OBDII, kabel USB, a nylonový úložný obal.
Z tohoto seznamu mu chybí jen tučnou kurzívou vyznačený přehled kódů, ovšem absence tohoto přehledu je vada dost podstatná.
Lze tento seznam někde sehnat na CD, stáhnout nebo i zapůjčit k okopírování, prosím?

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#2 Příspěvek od Standa99 »

Tim je mysleno, ze ten seznam bude tiskovina?
Soucasti programu VAG-COM CZ je seznam chybovych kodu a jejich popis v cestine. A dale existuje software VIS (Vag Info System), ktery obsahuje nejenom popis, ale i reseni techto zavad.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#3 Příspěvek od Hill »

V českém návodu to vypadá na tiskovinu, v německé a anglické verzi se hovoří o CD

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#4 Příspěvek od Standa99 »

O tiskovine nemam prehled, ale vypis zavad vypada viz. obrazek (neni muj). A kdyz tu chybu dam do VISu, tak vyplivne viz. dalsi obrazek.
Přílohy
vag.jpg
(44.2 KiB) Staženo 93 x
vis.png
(23.94 KiB) Staženo 89 x

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#5 Příspěvek od cabernet »

Kolko stoji spominane zariadenie aj s nevyhnutnym prislusenstvom. Nemate nejaky odkaz na stranku, kde by som si to mohol pozriet? Dakujem.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#6 Příspěvek od Hill »

Asi to budu muset rozvést obšírněji:
potíž je v tom, že k zařízení se našel jen čtyřstránkový návod pro obsluhu, k obsluze menu jsem mu pořídil překlad, protože tento přístroj ještě češtinu nemá a údajně ji nelze do terminálu dosypat. Tuto možnost měl až novější model.
Nenašla se tiskovina (ani CD) s překladem hlášení, která se objevují na displeji. Problém je v tom, že tedy nemám ani jejich seznam, abych mu přeložil jen to, co mu přístroj píše, a je mimo rámec mých možností být po ruce pokaždé, když se mu objeví dosud neznámý kód, abych mu přeložil, co po něm ta mašinka vlastně chce. Zvlášť, když průměrný rok výroby vozidel, co se u něj objevují se závadami na pohonné jednotce (tím nemíním nějaké výměny ložisek, těsnění pod hlavou, simeringů a vodních pump) se pohybuje před rokem 1995.
Čili zde nejde ani tak o návod, co všechno zkontrolovat, když to napíše číslo kódu, ale o to, aby rozuměl té stručné definici, co je za tím číslem. A to hlášení se tam objeví jen v případě, že si ho někdy příslušná řídicí jednotka uložila. Myslím, že celou sbírku bychom do důchodu dohromady nedali a anglicky už se asi nenaučí.
Jak nevěřím na specializované buňky, jako právě na jazyky, hudbu či krasobruslení, věřím na natvrdlost na některé obory - byla by škoda, kdyby automechanik neuměl opravit auto, ale zato ovládal tři čtyři řeči...
A taky je nám líto vyhodit zjevně málo používaný přístroj vhodný pro vozidla, která se mu v dílně objevují stále častěji, jen proto, že mašinka neumí česky a on musí o patro výš k počítači, aby mu to našel ve slovníku, nebo mi to hláskuje do telefonu.

Prostě potřebuji ten seznam čísel kódů a anglických textů k nim.
Nebo ho lze z VIF nějak vytáhnout, aby byl k dispozici v dílně a nemuselo se lítat k počítači jinam? Ona totiž dobře zalaminovaná karta odolá i oleji, u počítače to tak jisté není...

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#7 Příspěvek od Standa99 »

Takze se jedna o nejake jednoucelove zarizeni, ktere zobrazi akorat kody zavad?
http://www.obdiiscanner.com/code-reader ... ag405.html
Mozna by bylo nejsnadnejsi poridit starsi notas a na nej VIS. A nebo opsat zavady a odskocit si o patro vis, kde bude mit VIS na PC. Pocet kodu je pres 7 tisic a tohle mit na zalaminovanych papirech?

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#8 Příspěvek od Hill »

Stando, díky, tohle (ty tisíce kódů) jsem potřeboval vědět.
VIS zase tolik nestojí (i když předpokádám, že u původního majitele byl nainstalovaný v počítači, ale, jak už to v podobných případech bývá, ten skončil neznámo kde a hledat to zřejmě nemá smysl).
Počítač kámoš má, VIS ho nezruinuje a já budu mít o starost méně.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#9 Příspěvek od Standa99 »

Ja mam na 2 roky starem VAGu 7346 kodu. Stale se pocet zvetsuje a na prilozenem obrazku jich je pres 9 tisic. Takze on ten VIS bude reseni.
Přílohy
vag_2.png
(46.23 KiB) Staženo 84 x

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#10 Příspěvek od cabernet »

Halooooo...

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#11 Příspěvek od Hill »

No promiň, cabernet, ten dlouhý text jsem psal po kouskách přes půl hodiny jako seriál, tak jsem si nevšiml, že tam mezitím přistál ten tvůj. Kámoš ten přístroj nekupoval, jak víš, tak jsem si ho hodil do gůgla a vypadlo mi, že třeba tady ho mají těsně pod 120€. I se seznamem kódů v době výroby používaných.
Určitě to najdeš i na google.sk. Zkus to někdy.

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#12 Příspěvek od cabernet »

OK, dik...pre zaujimavost.

Uživatelský avatar
hoboj
Příspěvky: 26
Registrován: 20 led 2005, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#13 Příspěvek od hoboj »

A da se do programu VAG-COM nejak manualne zadat cislo chyby, aby to
ukazalo reseni?

Uživatelský avatar
rtg5273
Příspěvky: 164
Registrován: 24 led 2006, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od rtg5273 »

do VAGu ne, ale do VISu 3.x. Hledej.

Nebudu sem davat link.

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“