Dva Wi-Fi adaptéry v jednom počítači

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

Dva Wi-Fi adaptéry v jednom počítači

#1 Příspěvek od Bernard »

Rodinný příslušník dostal od Ježíška netbook a já jsem dostal úkol vykouzlit internet i v podkrovní světničce, před kterou končí dosah domácího přístupového bodu na interní adapter. Zakoupil jsem tedy přídavný USB adapter se ziskovější anténou, ale narazil jsem na nečekaný problém. Toto další "Bezdrátové připojení k síti 2" sice detekuje nejrůznější sítě z okolí, ale tu jednu domácí prostě nevidí, i když její příjem zakážu na interním adaptéru a ten dokonce i vypnu. V netbooku je Windows 7, ale můj notebook s Wxp se chová naprosto stejně. Přitom AP nemá aktivní žádnou kontrolu přístupu, parametry (SSID, WAP-PSK, TKIP, síťový klíč) jsou nastaveny pro oba případy úplně stejně. Pokouším se snad o nemožné?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#2 Příspěvek od p32 »

Asi normální problém, Zkus na domácí síti zkontrolovat viditelnost SSID a případně vypnout kódování. Až se to najde, tak to můžeš po spárování zase zapnout a netbook nebo notebook přes heslo znovu přihlásit a nechat to na automatiku. Nevím jestli z popisu problému jsem to vše správně pochopil.

Uživatelský avatar
martintl
Příspěvky: 61
Registrován: 13 črc 2004, 02:00
Bydliště: Zlín

#3 Příspěvek od martintl »

podivej se na nastaveni zeme/regionu na wifi adapteru jestli je nastavene na evropu nebo ceskou republiku, nekde jsou povolenu jen kanaly 1-11 a v evrope jsou 1-13 ,pokud ap jede na 12,13 kanalu tak ho adapter nevidi.

Kodovani s tim nama nic spolecneho pouzivej wpa nebo wpa2 ne wep nebo zadne.

poku sit muzes vyhledat na internim adapteru tak nejspis nemas skryte ssid takze na 99% mas na ap kanaly 12,13 a usb wifi adapter v ntb mas nastaveny na spatny region a nehleda v kanalech 12,13

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Bernard »

Tak jsem experimentoval i s vypnutým šifrováním, ale ten USB adapter byl stále slepý, i když skrývání SSID nebylo nastaveno. A odehrávalo se to na kanálu 12, po přepnutí na 1 to už běží, jak martintl předpokládal!
Děkuji vám, pánové. Moje domácí prestiž byla už ve vážném ohrožení.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#5 Příspěvek od p32 »

Stáhni si NetStumbler a ještě se mrkni na wifi kanály kolem sebe kvůli rušení na jednotlivých kanálech.

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Bernard »

Dík, to se fakt hodí. Na tom pásmu je docela mačkanice. :o

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“